felia felia komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nejprve jsem viděl reklamu v televizním seriálu a obával jsem se, že půjde o stejnou příšernost jakou byla posešívaná mrtvola od D. Coleho nebo něco od Bryndzy, ale byl jsem příjemně překvapen. Jde o napínavý příběh, dobře napsaný a čtivý

05.01.2019

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Dost mi vadí, že se ta kniha jmenuje stejně, jako Capotův nádherný román. Jinak Bryndza mě opět nezklamal. Krvavý thriller, na který rád rychle zapomenu. Lituji, že mi knihy tohoto autora příliš nesedí, že před ním dávám přednost stařičkým, méně krvavým, detektivkám

29.12.2018

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Asi mám výhodu, že žiji v Brně. Bez ohledu na to, považuji paní Tučkovou za skvělou spisovatelku

20.11.2018

Bod zlomu Bod zlomu Malcolm Gladwell

Zajímavý úhel pohledu na běžné věci, čtivá kniha. Gladwellovy knihy milují příznivci konspiračních teorií

19.11.2018

Nejsem schopný najít shodu se zdejšími čtenářkami. Knihu jsem přečetl, proto byla přece vydána, ale za celou četbu jsem se ani jednou neusmál, žádný humor jsem v ní nenalezl a přitom humoristické knihy miluji. Neodvažuji se srovnávat pana Bočka s Thurberem, Sakim, Woodehousem, Jirotkou, Twainem nebo s Jerome Klapkou Jeromem a dalšími spisovateli, jejichž humorné knihy mám rád

15.11.2018

Altschulova metoda Altschulova metoda Chaim Cigan (p)

Neuvěřitelně dobrá kniha. Už sháním další knihy od pana Sidona

27.08.2018 5 z 5

Svatá noc Svatá noc Jan Procházka

Jan Procházka je už desítky let mým oblíbeným spisovatelem, bohužel se nedožil vysokého věku. Skvělé byly i jeho postřehy v období osmašedesátých let. Vícekrát jsem přečetl všechny jeho knihy, líbí se mi bez rozdílu, ale nejvíce samozřejmě Přestřelka. Je mi líto, že Procházkovy knihy nejsou sehnatelné jako eknihy

02.08.2018 5 z 5

Jistá oběť Jistá oběť John Sandford (p)

Dnes už sice detektivky nejsou to, co bývaly, autoři jich svedou napsat desítky a to škodí jejich kvalitě, ale pan Sandford je mistrem svého řemesla. Rozhodně jsem se pobavil více, než u děl pana Bryndzy nebo Daniela Cole

18.07.2018 4 z 5

Přestřelka Přestřelka Jan Procházka

Právě jsem opět dočetl Přestřelku a opět jsem si uvědomil, jak skvělá je to kniha. Přečetl jsem vše, co napsali Čapek, Škvorecký, Hrabal, Kundera a řada dalších českých autorů. Přestřelku hodnotím jednoznačně jako nejlepší českou knihu

06.07.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Dvě hvězdičky dávám za tu práci, kterou si s knihou dali tiskaři a vazači, i autorovi za počet slov, která do knihy nacpal. Pan Cole zvyšuje napětí svých knih vysokým počtem mrtvol i způsobem, jakým byly zavražděny. V kombinaci s neschopnými policisty, působí kniha až směšně. Podobně si počíná například Bryndza, ale ten je přece jenom kultivovanější. Neodvážil bych se dílo nazvat detektivkou, ani krimi-thrillerem, spíše jde o nepovedený horor. Snažím se každou knihu dočíst za odpoledne, ale v tomto případě jsem se nemohl dočkat, až to skončí. Nikdy to nebudu opět číst a uvědomuji si, že příběh je vlastně hloupoučký. S nostalgií vzpomínám na dobré autory detektivek, jakými byli Chandler, Stout, Hammett, Chase, Christie a další. Tehdy zřejmě nebyl důležitý příjem z knih, ale radost z jejich psaní. Detektivky těchto autorů mohu číst opakovaně a vždy mi působí dobrou náladu.

28.06.2018 2 z 5

Kočár do Vídně Kočár do Vídně Jan Procházka

Smutná kniha, kterou nedokážu zapomenout. Jan Procházka je náš nedoceněný autor, který se měl dožít vyššího věku. Film podle literární předlohy byl také velice dobrý

25.06.2018 5 z 5

Zelené obzory Zelené obzory Jan Procházka

Mám rád Jana Procházku. Znal jsem ho osobně a vždy jsem obdivoval jeho humor. Kniha mě zaujala už v mládí, Je skvělá, jako ostatní autorovy knihy

25.06.2018 4 z 5

Lidská skvrna Lidská skvrna Philip Roth

Mám raději knihy lehké, s humorem a nadsázkou, ale uznávám autorovy kvality stejně jako kvalitu překladu. Mám pocit, že autor je tak silně proti rasismu, až na mě působí rasisticky

20.06.2018 4 z 5

Americká idyla Americká idyla Philip Roth

Skvěle napsaná kniha, ze které mě mrazí. Takových knih dokážu číst tak 10% četby

20.06.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

S Bryndzou mám problém. Jeho knihy jsou rozhodně napínavé, ale současně mi připadají i hloupé. Při četbě se nemohu dočkat, až to skončí. Možná je to tím, že je mi nesympatická hlavní hrdinka

04.06.2018 2 z 5

Portnoyův komplex Portnoyův komplex Philip Roth

Mně se ta kniha líbila a v komentářích diskutujících kolegů je vše, co si o knize myslím i já. Skvělý překlad

04.06.2018 4 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

I když příliš sci-fi nečtu, tato kniha mě zaujala svým humorem.

01.06.2018 4 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Je to slabotina. Od Childa mám vše a jeho knihy považuji za ozdobu své knihovny. Půlnoční linka je výrazně nejslabší, asi ji někomu daruji

13.05.2018 2 z 5

Moudrý Engelbert Moudrý Engelbert Jaromír John (p)

Mám rád staré knihy. Tato je jedna z mých oblíbených

08.05.2018 4 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin