Půlnoční linka

Půlnoční linka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374098/bmid_pulnocni-linka-Vri-374098.jpg 4 228 70

Jack Reacher série

Bývalý vojenský policista Jack Reacher má všechen čas světa. Putuje nazdařbůh Spojenými státy, nechává se vést instinktem i náhodami a užívá si svobody. Za ni přece v armádě bojoval! Autobus, jímž Reacher cestuje, krátce zastaví v malém městě na Středozápadě. Reacher se jde projít a za výlohou zastavárny zahlédne absolventský prsten vojenské akademie ve West Pointu z roku 2005. Je malý, nejspíš patřil kadetce, která si ho koupila jako dárek k ukončení studia. Reacher také absolvoval West Point, a ví, kolik úsilí každého vojáka stojí, aby mohl prsten získat. Nedává mu smysl, že by se ho neznámá žena najednou jen tak zbavila. Sám přesně neví, co jej nutí, aby se pustil do pátrání – je to vojenská čest, pocit sounáležitosti s kolegyní nebo něco jiného? Řekne řidiči, že dál nepojede, prsten koupí a vydá se na cestu zatím neznámým směrem, aby zjistil, jaký příběh se za kouskem kovu s černým kamenem skrývá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Midnight Line , 2017

martineknatasa
05.08.2023 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Způsob psaní mi naprosto vyhovuje, hezky se kniha čte (pro mne). Jdu číst další díl.

Disease
17.07.2023 2 z 5

Hodně slabé. Pátrání, které začne náhodou a tak nějak suchopárně postupuje...

Luigi1
10.03.2023 5 z 5

Zajímavé čtení které nenudí

adevr
26.09.2022 3 z 5

Jako dobrý, ale už jsem četl, z této parádní série, mnohem lepší díly...

Merlin_CZ
30.05.2022 5 z 5

Trošku moc náhod v jedné chvíli, ale četlo se to dobře, příběh je fajn tak proč ne :)

Reacher81
01.05.2022 4 z 5

Jako velký fanoušek Reachera jsem trochu zklamaný. Popravdě porpvé po všech dosud přečtených dílech musím bohužel dát 4 hvězdy. Příběh mi nepřišel moc zajímavý oproti předešlým dílům. Předešlé díly mi přišly o dost lepší. Tato kniha byla slabší. Škoda. Nicméně doufám, že další díly se vrátí na starou dobrou kolej. Těším se na další díly

Ignis
27.04.2022 2 z 5

No, tak už jsem četla lepší. Začíná to slibně, asi tak do dvou třetin dobrý, a pak... Pak nic. Tedy něco málo se ještě stane, ale tak nějak tomu chybí nějaké napětí, všechno se děje v podstatě v poklidu, což zrovna není to, kvůli čemu čtu knížky s Reacherem.

Senza Jenka
09.03.2022 3 z 5

(SPOILER) 10 bodů pro Changovou. Projevila inteligenci a slušnou dávku pudu sebezáchovy.

Stejně, jako v knize Jatka mi tu nevyhovuje až příliš mnoho "náhod". Náhodou se Reacher dostal k síti dealerů drog. Náhodou byl šéfík jedné části sítě naprosto neschopný. Náhodou se hledaná absolventka WP 2005 schovávala nějakou dobu s člověkem, který se snažil tu drogovou síť trochu rozplést. Náhodou se zrovna v tuhle chvíli o stejnou věc zajímal agent z DEA...

Na scéně další vysloužilý agent FBI.

Příběh je zároveň popisný a zároveň rozsekaný na zkratkovité kousky...

Dandy1
05.03.2022 3 z 5

Tak nějak se mi zdá, že ty první díly měly lepší kvalitu.

mysce
25.01.2022 5 z 5

Reacherova dobrodružství často začínají tím, že něco vzbudí jeho léty vybroušenou pozornost bývalého vojenského vyšetřovatele a tentokrát je to dámský absolventský prsten z West Pointu v zastavárně.
Absolventi jsou na své prsteny velice hrdí a Reacherovi vrtá hlavou, proč by se ho někdo vzdal. Zmizelá majitelka prstenu má ale sakra dobrý důvod, proč se nechce nechat najít.
S Reacherem se ocitneme na americkém venkově, kde sousedy od sebe oddělují obrovské vzdálenosti. Průběh napínavého pátrání po majitelce prstenu je spíš detektivní než mega akční, ovšem není třeba se obávat, dojde i k rozdávání ran, lámání končetin a dalších částí těla, dokonce nás čekají nějaké ty mrtvoly.
Reacher trochu jinak opět nezklamal!

Haduwig
05.12.2021 5 z 5

Oproti kasickým reacherovkám je tahle trošku hlubší - otevírá témata jako je život poznamenaného veterána nebo drogové závislosti, a s jakousi lehkostí ukazuje, že se nejedná o černobílé vidění světa. To samozřejmě někomu může a nemusí vyhovovat, ale mě to sedlo.

ninano
27.06.2021 4 z 5

Opět na scéně super nadčlověk Reacher. Je to taková "pohádka" pro dospělé, ale čte se to celkem dobře.

Zulufox
26.06.2021 5 z 5

Reachrovky dělím na čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové. Tahle je za pět. Starej dobrej Reacher.

roman6788
02.05.2021 4 z 5

Typicka reacherovka, dalo by sa to sice napisat aj strucnejsie, ale nebolo to zle.

bigben
04.04.2021 4 z 5

Někdy máte chuť přečíst si o člověku, kterého nic nezaskočí a přežije všechno, uctivě se chová, je sympatický a většinou říká pravdu. Tak to je přesně Jack Reacher:-)

hanzmb
21.03.2021 4 z 5

Po minulém výletu do minulosti už zase klasický Reacher jako tulák po USA. Už mnohokrát použité schéma, ale zase napsané tak, že čtenáře neotráví. Vždycky tam je něco nového, zajímavého. Třeba zneužití protibolestivých náplastí k fetování. Bohužel nepřečtené díly se krátí a nevím, co pak budeme my závisláci dělat. Čekání na další dávku bude kruté :-( .

Lmslaver
04.03.2021 4 z 5

Všeho moc škodí, i když si už mezi jednotlivými díly nechávám větší odstupy, Reacher u mě dosáhl určité devalvace. Opakování jeho průpovídek mi občas vadí, mám dojem, že ubylo akčních scén, přibylo filosofování. Půlnoční linka nás opět přiveze do amerického zapadákova, kde si Reacher z vlastní zvědavosti šťouchne do místních nelegálních aktivit. Jak to dopadne tuší každý, kdo si přečetl alespoň tři díly z této série. Tenhle příběh je prostě rutina, ale ti, kdo sérii bez výhrad milují, dostanou své. Ačkoli mé nadšení nějak vyprchalo, stále se jedná o nadprůměrné, svižné počtení.

rimar
10.02.2021 4 z 5

Nebyl to klasický Reacher příběh jak jsme zvyklí. Přímé akce pomalu postav více než obvykle a Reacher je tak nějak na pozadí. Ale hrozně jsem si užíval krajinu a její popis. Hned bych tam chtěl strávit pár měsíců. Další téma tam je rozčarování jak se armáda stará o svoje veterány avšak toto téma je na pořadu dne již hodně dlouhou dobu viz Rambo atd. A pak třetí strana je zneužívání léků a kšeftování s mini. Znovu se k této knize již nikdy nevrátím ale špatná není jen je to jiný příběh než jsme u autora zvyklí a než jsme očekávali.

astroweb
24.09.2020 4 z 5

Jednou za čas si dopředu tohoto autora, baví mě jeho jednoduché, až holé věty, tentokrát to byl zajímavý příběh z hlediska farmaceutického průmyslu .

Hella
16.08.2020 2 z 5

Poslední Reacherovy příběhy jsou už jen slaboučkým a nesrovnatelným odvarem těch dokonalých prvních v sérii - to teprve byly pecky! Zde jsem chvílemi přeskakovala stránky, občas mě kniha nudila, mívala jsem při čtení pocit, že tohle všechno se už kolem Jacka dělo nespočetněkrát, občas jsem se divila nad vývojem či (ne)věrohodností zápletky. Prostě už to dávno není ono.

Lee Child
britská, 1954