Půlnoční linka

Bývalý vojenský policista Jack Reacher má všechen čas světa. Putuje nazdařbůh Spojenými státy, nechává se vést instinktem i náhodami a užívá si svobody. Za ni přece v armádě bojoval! Autobus, jímž Reacher cestuje, krátce zastaví v malém městě na Středozápadě. Reacher se jde projít a za výlohou zastavárny zahlédne absolventský prsten vojenské akademie ve West Pointu z roku 2005. Je malý, nejspíš patřil kadetce, která si ho koupila jako dárek k ukončení studia. Reacher také absolvoval West Point, a ví, kolik úsilí každého vojáka stojí, aby mohl prsten získat. Nedává mu smysl, že by se ho neznámá žena najednou jen tak zbavila. Sám přesně neví, co jej nutí, aby se pustil do pátrání – je to vojenská čest, pocit sounáležitosti s kolegyní nebo něco jiného? Řekne řidiči, že dál nepojede, prsten koupí a vydá se na cestu zatím neznámým směrem, aby zjistil, jaký příběh se za kouskem kovu s černým kamenem skrývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374098/big_pulnocni-linka-Vri-374098.jpg 4.1201

Jack Reacher 22.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

The Midnight Line, 2017

Kniha Půlnoční linka

Merlin_CZ

Trošku moc náhod v jedné chvíli, ale četlo se to dobře, příběh je fajn tak proč ne :)

Reacher81

Jako velký fanoušek Reachera jsem trochu zklamaný. Popravdě porpvé po všech dosud přečtených dílech musím bohužel dát 4 hvězdy. Příběh mi nepřišel moc zajímavý oproti předešlým dílům. Předešlé díly mi přišly o dost lepší. Tato kniha byla slabší. Škoda. Nicméně doufám, že další díly se vrátí na starou dobrou kolej. Těším se na další díly

Ignis

No, tak už jsem četla lepší. Začíná to slibně, asi tak do dvou třetin dobrý, a pak... Pak nic. Tedy něco málo se ještě stane, ale tak nějak tomu chybí nějaké napětí, všechno se děje v podstatě v poklidu, což zrovna není to, kvůli čemu čtu knížky s Reacherem.

Senza Jenka

(+ SPOILER) 10 bodů pro Changovou. Projevila inteligenci a slušnou dávku pudu sebezáchovy.

Stejně, jako v knize Jatka mi tu nevyhovuje až příliš mnoho "náhod". Náhodou se Reacher dostal k síti dealerů drog. Náhodou byl šéfík jedné části sítě naprosto neschopný. Náhodou se hledaná absolventka WP 2005 schovávala nějakou dobu s člověkem, který se snažil tu drogovou síť trochu rozplést. Náhodou se zrovna v tuhle chvíli o stejnou věc zajímal agent z DEA...

Na scéně další vysloužilý agent FBI.

Příběh je zároveň popisný a zároveň rozsekaný na zkratkovité kousky...

Dandy1

Tak nějak se mi zdá, že ty první díly měly lepší kvalitu.

mysce

Reacherova dobrodružství často začínají tím, že něco vzbudí jeho léty vybroušenou pozornost bývalého vojenského vyšetřovatele a tentokrát je to dámský absolventský prsten z West Pointu v zastavárně.
Absolventi jsou na své prsteny velice hrdí a Reacherovi vrtá hlavou, proč by se ho někdo vzdal. Zmizelá majitelka prstenu má ale sakra dobrý důvod, proč se nechce nechat najít.
S Reacherem se ocitneme na americkém venkově, kde sousedy od sebe oddělují obrovské vzdálenosti. Průběh napínavého pátrání po majitelce prstenu je spíš detektivní než mega akční, ovšem není třeba se obávat, dojde i k rozdávání ran, lámání končetin a dalších částí těla, dokonce nás čekají nějaké ty mrtvoly.
Reacher trochu jinak opět nezklamal!

Haduwig
05.12.2021

Oproti kasickým reacherovkám je tahle trošku hlubší - otevírá témata jako je život poznamenaného veterána nebo drogové závislosti, a s jakousi lehkostí ukazuje, že se nejedná o černobílé vidění světa. To samozřejmě někomu může a nemusí vyhovovat, ale mě to sedlo.

ninano
27.06.2021

Opět na scéně super nadčlověk Reacher. Je to taková "pohádka" pro dospělé, ale čte se to celkem dobře.