Půlnoční linka

Půlnoční linka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374098/bmid_pulnocni-linka-Vri-374098.jpg 4 228 228

Jack Reacher série

Bývalý vojenský policista Jack Reacher má všechen čas světa. Putuje nazdařbůh Spojenými státy, nechává se vést instinktem i náhodami a užívá si svobody. Za ni přece v armádě bojoval! Autobus, jímž Reacher cestuje, krátce zastaví v malém městě na Středozápadě. Reacher se jde projít a za výlohou zastavárny zahlédne absolventský prsten vojenské akademie ve West Pointu z roku 2005. Je malý, nejspíš patřil kadetce, která si ho koupila jako dárek k ukončení studia. Reacher také absolvoval West Point, a ví, kolik úsilí každého vojáka stojí, aby mohl prsten získat. Nedává mu smysl, že by se ho neznámá žena najednou jen tak zbavila. Sám přesně neví, co jej nutí, aby se pustil do pátrání – je to vojenská čest, pocit sounáležitosti s kolegyní nebo něco jiného? Řekne řidiči, že dál nepojede, prsten koupí a vydá se na cestu zatím neznámým směrem, aby zjistil, jaký příběh se za kouskem kovu s černým kamenem skrývá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Midnight Line , 2017

CharlesWard
21.07.2020 2 z 5

Zase jedna z těch špatných reacherovek. Už to prostě není ono.

Lavender756
05.07.2020 4 z 5

Napínavější než jiné díly, více jednacích postav. Logické, postupné a jaksi poctivé pátrání složené partičky, všichni sympatičtí. Konečné dostaveníčko s Rose trochu mimo... trochu moc klišé, ale dobře no...

Tyet
13.03.2020 2 z 5

Child ztrácí šťávu a to jsem ho měla tak ráda. Furt stejný schéma, akorát že bez nápadu, bez napětí. Dočetla jsem, ale bez zaujetí, nedoporučuju.

Evelin2506
05.03.2020 3 z 5

Zajímavá zápletka, ale víc se mi líbí, když Reacher vystupuje jako vlk samotář. Navíc akcí v garáži sněžných pluhů mě Jack zklamal - pro mě už za čarou. Následující noc v motelu mi přišla nesmyslná. V celé knize jediná narážka na vzájemné jiskření - na tyhle dveře bych zaklepal - a pak tohle. Za mě slabší díl, ale i tak se těším na další pokračování.

ve.rena
04.10.2019 5 z 5

Další díl Reachera co se mi moc líbil. Jeho vyšetřování je vždy o krok dopředu před zločinci, myslí mu to, spoléhá na své instinkty. Je to super série, těším se na další díly.

georginaa
04.10.2019 5 z 5

Tentokrát se vyloženě Jack nepřiplete do žádného zločinu, jak to obyčejně bývá. On si vyšetřování vyhledá sám. Za takový prsten by dal kdokoli cokoliv, je to významná čest absolvování těžkého výcviku. A on nedokáže připustit, že by kadetka, které ten prsten patřil o něj přišla. Musí jí najít a vrátit jí ho, ať se děje co se děje. No v každém případě se opět zaplete do zločinu, který musí vyřešit. Úchvatně napsané.

Allena24
23.09.2019 5 z 5

Nemohu srovnávat, pro mě to bylo seznámení s tulákem Jackem Reacherem. A já se nenudila, za mě 5ka - jak vyšitá.
Líbila se mi hláška: Blbost není hrdelní zločin. Spíš jenom handicap.

Lolila
01.08.2019 4 z 5

Tento diel opäť dobrý. Sériu čítam postupne od prvej časti, takže som už na konci a autor stále vie prekvapiť zápletkou, stále je to o niečom inom - tentokrát o tragických osudoch amerických vojnových veteránov. Možno táto časť nie je až taká akčná, ako iné časti, ale nie je nudná. Má svoju myšlienku, napätie, sympatického "týpka", ktorý rieši problémy po svojom......Čítať Reachera ma stále baví.

Kolumbus
03.06.2019 4 z 5

Jacka Reachera prostě můžu. Je pravdou, že tento díl byl poněkud rozvláčnější díky až zbytečnému popisu putování, ale i tak jsem byl spokojen.

zuzana1471
26.04.2019 2 z 5

Upřímně, podle mě ztráta času, musela jsem se nutit k tomu, abych knihu dočetla.

Jara 56
16.04.2019 3 z 5

i u mě jedna z těch slabších knih od tothoto autora, ale za přečtení jako oddechovka to i tak stojí.

3DD!3
10.04.2019 4 z 5

Povedená Reacherovka tentokráte o ponurém osudu raněných veteránů. Child i přes to že jde o x-té pokračování dokáže dát dokupy originální zápletku, která dojí umanutost hlavního hrdiny na maximum. Navíc zde dodržel zlaté pravidlo kvalitní detektivky a když se v úvodu knihy objevuje sušička na prádlo, buďte si jistí, že ji v závěru někdo použije.

orinka3
12.02.2019 2 z 5

Tohle řadím k těm slabším. Některá místa byla až legrační, třeba ta, která trošku primitivně zdůrazňovala Reacherovy fyzické přednosti. Taky jsem přišla na to, že autor je patrně placený od řádku. Jinak by těžko vycházelo 1 slovo/ 1 řádek. Zápletka nebyla moc složitá, bylo to skoro až nudné. K přemýšlení tam toho vážně moc nebylo. Takže lituji, ale chválit tentokrát opravdu nemůžu.

biki
02.12.2018 5 z 5

Příběh hodně odlišný od předchozích, dalo by se říct standartních reacherovek, ale vůbec ne špatný. Naopak mám pocit, že se tu autor posunul na trochu jinou úroveň - v popředí jeho zájmu zde není postava Jacka Reachera , ale tragické osudy amerických válečných veteránů.

Ferry9
05.11.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá, přečetl jsem ji docela za chvilku. Ale čekal jsem víc. I tak to byla dobrá kniha. Silnější 4 hvězdy.

spro60
23.10.2018 3 z 5

Lee Child je autor, kterého mám rád a vždycky se moc těším na jeho novu knihu. Tentokrát tulák Jack Reacher na své nikdy nekončící cestě autobusem po Státech během zasávky na občerstvení nakoukl do výlohy jedné zastavárny, kde uviděl prsten absolventa vojenské akademie West Point a řekl si, že zjistí proč ho jeho bývalý majitel zastavil a co ho k tomu vedlo, což jako bývalý major a elitní vyšetřovatel MP samozřejmě zjistí ... cesta k pravdě však není jednoduchá ani přímočará ... kniha je opět velmi čtivá, slušně přeložená, zalidněná množstvím zajímavých postav ... ALE nemužu se zbavit dojmu, že posledních pár literárních děl autora je psáno na objednávku a docházejí nápady ... děj se od poloviny knihy moc neposouvá dopředu a místy i nudí ... tím nechci říct, že by to byla nepovedená kniha, ale LCH už předvedl lepší kousky ... snad příště budu moci napsat mnohem lichotivější komentář ...

soukroma
21.10.2018 5 z 5

Na Reachera nedám dopustit, ale v tomto případě bych pochopila, kdyby to čtenáře-nováčka moc neoslovilo. Celou dobu se mi vnucoval na pozadí mysli pojem "schematický Reacher": jeho chování, jednání, motivy a schopnosti jsou prostě obnaženy až na dřeň, takže nevypadá moc jako chlap z masa a kostí, ale trošku robot. A dokonce mi na chvíli i vadilo, že je to vlastně takový vandrák, který nemá žádné závazky a dělá, co ho zrovna zaujme (nebo nic). A ani ten mini-tým, v němž se nakonec pracovalo, mi nebyl po chuti. Ale přesto za místo děje a nastolená specifická témata - překupnictví medicinálních drog a moderní vojenští veteráni s purpurovými srdci - nemohu dát horší než plné hodnocení.
(Níže čtu "poklidný příběh", tak mne osobně tedy zneklidněl víc než většina Reacherových akcí.)

Pípasek
09.10.2018 5 z 5

Naprostý souhlas s "čef".

ThomasRuhe
08.10.2018 3 z 5

Celá kniha má vlastně poklidný průběh. Reacher se do situace, kdy čelí přesile dostane jen dvakrát. Jinak je to celé o cestování, přemýšlení a čekání. Fakt až moc klidné. Pár zajímavých detailů se sice najde, ale zážitek není lepší nežli 3/5.

dlabikk
25.09.2018 2 z 5

Tak pro mne má asi Child už vystříleno. Další slabší kousek. Příběh mi nepřišel vůbec zajímavý, žádné napětí a chyběl mi starý drsný Reacher. Child je můj nejoblíbenější spisovatel, určitě mu další šance dám, jen doufám, že další budou opět na 5* :o)

Lee Child
britská, 1954