Půlnoční linka

Půlnoční linka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374098/bmid_pulnocni-linka-Vri-374098.jpg 4 228 228

Jack Reacher série

Bývalý vojenský policista Jack Reacher má všechen čas světa. Putuje nazdařbůh Spojenými státy, nechává se vést instinktem i náhodami a užívá si svobody. Za ni přece v armádě bojoval! Autobus, jímž Reacher cestuje, krátce zastaví v malém městě na Středozápadě. Reacher se jde projít a za výlohou zastavárny zahlédne absolventský prsten vojenské akademie ve West Pointu z roku 2005. Je malý, nejspíš patřil kadetce, která si ho koupila jako dárek k ukončení studia. Reacher také absolvoval West Point, a ví, kolik úsilí každého vojáka stojí, aby mohl prsten získat. Nedává mu smysl, že by se ho neznámá žena najednou jen tak zbavila. Sám přesně neví, co jej nutí, aby se pustil do pátrání – je to vojenská čest, pocit sounáležitosti s kolegyní nebo něco jiného? Řekne řidiči, že dál nepojede, prsten koupí a vydá se na cestu zatím neznámým směrem, aby zjistil, jaký příběh se za kouskem kovu s černým kamenem skrývá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

The Midnight Line , 2017

čef
13.09.2018 5 z 5

Mám načteno většinu dílů této skvělé série a tak jsem věděl do čeho jdu. Nebyl jsem zklamán, příběh byl opět napínavý s morálně-etickým posláním, plný bojů a vynalézavého pátrání. Znalcům tohoto typu literatury netřeba více doporučovat, novým bych radil začít od prvního dobrodružství Jacka Reachera v jatkách.

konicekbily
11.09.2018 4 z 5

0pět zajímavý příběh, tentokrát se hrdina hodně nacestuje, aby vše zjistil. Spoluprácí s
náhodně a narychlo sestaveným týmem však vše vyřeší. Připadá mi to trochu slabší než jiné knihy autora.

albert19
06.09.2018 5 z 5

Opět jsem nebyl zklamán, OK

DavidKeller
02.09.2018 4 z 5

Kniha mě bavila , byla to jizda napinavá konec ukončen ale rychle .
Jen nachápu jak mohl Reachera hrat CRUISE...:D ten jako bigfoot fakt nevipadá:D

pafčaodřeky
30.08.2018 3 z 5

Zhruba do půlky jsem byla nadšená, pak se objevily ženy a parťák a Reacher místo akce začal kecat. Jo a sex ze soucitu, to opravdu nemuselo být.

jiri9568
16.08.2018 5 z 5

Jako vzdy super, tedy na Reacher skoro žádná rvačka, ale přesto super na čtení

helenkan
13.08.2018 5 z 5

Tak jsem si toho super chlapa zase pěkně vychutnala. :-) A fakt to nešlo odložit dřív než na konci.

hana4834
12.08.2018 5 z 5

Jako vždy skvělá kniha i jsem kvůli ni ponocovalajen abych ji dočetla

alzbeta4340
28.07.2018 5 z 5

Všem fanouškům Jacka Reachera bych doporučovala, aby začali Půlnoční linku číst, jen když budou mít dostatek volného času. Přečetla jsem v podstatě na jeden zátah a vůbec se mi nechtělo knihu odložit.

maličkán
26.07.2018 2 z 5

Asi pokazím trochu hodnocení, ale nemůžu jinak. Knihu jsem vyhrála, asi bych si takovou nekoupila. Už několikrát jsem s ní chtěla skončit, nakonec jsem dočetla, ale trvalo mi to 2 měsíce a mezitím jsem přečetla 5 jiných. Není to knihou, že se mi nelíbila, spíš bych řekla, že je to četba určená pro muže.

Lavin
19.07.2018 5 z 5

Super čtení. Lee Child opět nezklamal.

Clara del Valle
17.07.2018 5 z 5

Dobrý, fakt dobrý... konečně. Už jsem se bála, že Lee Child ostré vystřílel a není kde brát, předchozí tři příběhy jsem přečetla silou vůle a zklamání bylo velké, nelíbily se mi, ale tady jsem velmi spokojená. Silný příběh z vojenského prostředí.

PetraBery
27.06.2018 5 z 5

Další povedený díl bývalého vojáka Jacka Reachera, tentokrát v příběhu o navrácení absolventského prstenu majitelce. Nechybí akce, žena, rvačky i logické úvahy. Tento hrdina mě prostě pořád baví :o).

Silmarien
27.06.2018 4 z 5

Tak som sa tešila na túto časť, lebo kúsok z nej bol už v poviedkovej "medzihre", ktorú Child vydal, kým sa čakalo na novinku...
Reacher cestuje ako obvykle, ale na jednej zo zástavok diaľkového autobusu, v ktorom sa vezie zbadá vo výklade záložne absolventský prsteň z West Pointu - trofej, ktorej sa ľudia zvyčajne nevzdávajú. Nuž a nás hrdina sa rozhodne vypátrať právoplatného majiteľa alebo v tomto prípade skôr majiteľku...

Linka má niekoľko negatívnych recenzií, recenzenti sa sťažujú na málo akcie a nudu. Mne naopak Reacherov metodický postup dosť vyhovoval a pomalšie tempo v príbehu nebolo podľa mňa vôbec na škodu. Bolo to dané aj typom príbehu, nebol to "akčňák", skôr klasická detektívka.

b2z
19.06.2018 5 z 5

Za mne oba dva palce nahoru. Vše co jsem od nové knihy s Reachrem požadoval, to jsem dostal. Lee Child knihy s Reachrem píše jako komerční počin, a myslím, že velká část skalních fanoušků Reachra se vrací, protože ví, že Reacher to vždy všem nandá, nějak vymyslí a většina okolností mu hraje do karet. Prostě oddechovka. Tento díl drobet více hraje na empatii a nutí vás více přemýšlet o reálném životě. Někomu to může zpomalovat tempo knihy, já osobně jsem knihu přečetl přes víkend a jsem spokojen.

JohnnyKa
18.06.2018 3 z 5

Po předchozí knize v sérii opět návrat ke klasickému Reachrovi. Četlo se to dobře. Akorát postrádám určitou chytrost, pro kterou se mi Jack Reacher zalíbil. Dvoumetrová hora svalů s mozkem Sherlocka. V tomto díle mu totiž vše padá tak nějak do kapsy. A vypitého kafe taky moc nebylo :).

Kerberos
11.06.2018 5 z 5

Akce mi určitě nechyběla,naopak mám pocit,že se Child vrací k předchozí úrovni.Nejvíc se mi líbily první díly a tento bych k nim přiřadila.Nedávno jsem shlédla pořad,který se zabýval našimi veterány,kteří jsou hozeni přes palubu jako ti američtí.Jack Reaker je můj oblíbený hrdina a je pro mě velkým zklamáním,že v filmové podobě ho hraje Tom Cruise,ten určitě není 195cm/115kg jak ho popisuje Child!

pobijecmuch
08.06.2018 5 z 5

Je až s podivem, kolik čtenářů nepochopilo, že v tomto dílu nejde ani tak o Jacka Reachera, ale spíše o americké vojenské veterány, kterým současné války vzali životy, nebo způsobily velká zranění. Je to příběh, ve kterém Child vzdává hold všem držitelům Purpurových srdcí, tedy těm kteří byli válkou nějak zraněni. Těm, ke kterým se většinou nakonec země zastoupena politiky otočí zády, udělá z nich feťáky a nakonec je chce i zavřít. Tento díl je hodně smutný a moc k zamyšlení.
To, že tam nebylo příliš akce a Jack Reacher používal více hlavu, než pěsti, mně vůbec nevadilo. Child opět napsal něco jiného a mně to pořád baví. Těším se na další setkání s Reacherem.

mi-380
07.06.2018 3 z 5

Cesta autobusem, záhada, tvrdé střetnutí, začátek pátrání. Rozjezd, který máme na reacherovských příbězích tak rádi. Potom se (ale?) z Reachera stává samaritán, který se sice jako obvykle zběsile přemísťuje sem a tam přes dva státy a mluví a pátrá a stále víc mluví a stále trochu pátrá. Jeho logické vývody jsou jasné, ale chatrné. Jeho repliky jsou stále úderné a vtipné. K mluvení a jízdám je třeba dalších lidí. Takže vzniká nesourodý tříčlenný tým. Jeden má auto, s druhým se mluví. Reacher si ponechává roli motoru. Silného motoru. Toho nejsilnějšího (abych délku vět v komentáři přizpůsobil Childovi). Rychločetba s přesahem upozorňujícím na problémy válečných veteránů.
65 % (zatím 27 čtenářů hodnotilo s průměrem 77 %).

iveta3689
06.06.2018 4 z 5

Stále dobrý příběh. Je to na jedno brdo, ale nijak mi to nevadilo. Reacher je pořád nepřemožitelný, všichni mu jdou na ruku, v příběhu se neobjeví nic nového. Navzdory tomu knížka baví a hodně.

Lee Child
britská, 1954