Bod zlomu

Jak je možné, že se některé změny ve společnosti odehrávají neuvěřitelně rychle? Proč v nějakém městě náhle klesne kriminalita? Jak se z nějakého výrobku nebo knihy stane módní hit? Americký novinář Malcolm Gladwell se na takové změny dívá optikou epidemií. Některé změny se šíří společností jako virus, pokud k tomu najdou vhodné prostředí a nositele. V knize nabité pozoruhodnými výsledky psychologických a sociologických výzkumů autor vysvětluje, proč jsou některé nápady a myšlenky nakažlivé, a popisuje typy lidí, díky nimž se mohou rozšířit rychlostí sociální epidemie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25974/big_bod-zlomu-whT-25974.jpg 4.2153
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Sociologie, společnost

Vydáno: , Dokořán

The Tipping Point: How Little Things Can Make a Big Difference, 2000

Kniha Bod zlomu

michal2601
24.01.2021

Velmi poučné čtení, doporučuji. :-)

osman111
16.11.2020

Za mě zklamání. Prvotní nadšení po pár kapitolách vystřídala nuda ze stále se opakujicích myšlenek. Opakování je matka moudrosti, já vím, ale tohle uz bylo trochu moc.

lazarus
23.12.2019

Nebudu se raději moc rozepisovat, knížka mě zřejmě nesedla. Mraky teorií, přehršel fantastických experimentů a průzkumů s "překvapivě neuvěřitelnými" výsledky.
Na můj vkus až moc objevné plky jejichž význam je minimálně pochybný. Pokud bych pracoval v reklamním průmyslu pak bych možná autorovi teorie viděl v lepším světle. Pro mě šlo jen o prázdné kecy.
Objevného jsem tady neobjevil nic, objektivního už vůbec.

Janek
17.12.2019

Originální a velmi podnětná kniha přináší, přibližuje a propojuje řadu postřehů a průzkumů, které nám umožní nahlédnout docela nové souvislosti. Autor Nepůsobí tak sebevědomě jako N. N. Taleb v Černé labuti, jeho texty ovšem nejsou tak podrobné, nejdou tak do hloubky jako Signál a šum. Každopádně stojí za přečtení, nejen kvůli teorii rozbitých oken.

Helena176
10.10.2019

Velmi zajímavá kniha, která nutí čtenáře přemýšlet o nových a nových podnětech.. na první pohled nesouvisející témata jako kriminalita v NY, boty pro skateboardisty z devadesátek, pořad pro děti Sezame, otevři se nebo třeba rodinná kultura v jedné technické firmě - jsou spojeny zajímavými souvislostmi a rychle měnící se témata a objevování nových teorií nutí čtenáře zběsile otáčet stránky a hltat další a další teorie.

Kulturnice
28.07.2019

Zajímavá kniha a ještě zajímavější teorie, např. teorie rozbitého okna. Určitě by seriózní vědci jeho závěry rozcupovali, ale já myslím, že na tom něco je. Neotřelá a čtivě napsaná.

felia
19.11.2018

Zajímavý úhel pohledu na běžné věci, čtivá kniha. Gladwellovy knihy milují příznivci konspiračních teorií

konstelanski
06.04.2018

No, kniha občas vyžaduje se nad některými hypotézami zamyslet i sám, a těžko ji brát jako návod k rozpoutání epidemie. Ačkoliv je protkaná spoustou různých studií je velice zábavná a čtivá, obsahuje spoustu faktů u kterých je člověk někdy opravdu překvapen. Rozhodně jedna z těch knih, které člověku rozšíří obzory.