Mise Saturn

Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina. Píše se rok 2066. Zaměstnanec Caltechu si při pozorování jen tak mimochodem všimne anomálie – něco se blíží k Saturnu a zpomaluje. Vesmírné objekty nebrzdí – to dělají jen kosmické lodě. Závěr jednání vlády je jasný: ten, kdo dokázal postavit tuhle loď, je v technologiích nejméně sto let napřed, a kdo se této lodi zmocní a dokáže ji dostat na Zemi, bude mít tak velkou výhodu, že mu žádný jiný národ nebude moci konkurovat. Číňané souhlasí... Začíná nejdůležitější cesta v historii výzkumu vesmíru. Dobrodružství o odvaze, zradě, vynalézavosti, tajemství a udivujících objevech, protože členové narychlo složené mezinárodní posádky zjišťují, že jejich sílu a rozum otestují nejen nepřátelé ze Země......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337728/mise-saturn-cjF-337728.jpg 4.1241
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Omega

Saturn Run, 2015

Kniha Mise Saturn

asfi

Kniha super sci-fi ako ma byt, odporucam,akurat ten koniec bol nejaky rychly :-)

Aprilek

Moc scifi nečtu, ale tohle mě opravdu zaujalo

FireOfFilth

U Saturnu je náhodou objeven neznámý objekt, po větším zkoumání je odhaleno, že se jedná o mimozemskou loď, tzn. novou technologii. Takže začne závod s časem, kdo ze světových velmocí tuto technologii získá.
Jedná se ryze čistou hard sci-fi jízdu říznutou politickým podkresem. Každá z lodí používá jiný pohon, laikům je to krásně vykresleno v jednom rozhovoru. Krásně je tu popsán vývoj pohonů a řešení celého systému, energetika, chlazení atd.
Celkově to působí hrozně realisticky zrychlování lodí, vliv gravitace planet, následné brzdění. Žádná pohádka jako třeba ve Star Wars.
Postavy jsou úžasné neměl jsem s žádnou problém, byly velmi odlišné a každá měla něco do sebe. Nejvíc mě bavil Sandy Darlington a Crow.
Jediné co mě poměrně zklamalo bylo, že po objevení a prozkoumání mimozemského tělesa jsme se nedozvěděli více o jejich minulosti atd. Dozvěděli jsme se relativně dost, ale čekal jsem to hlubší.
Kniha má skvělý doslov od obou autorů, kde píší jak se snažili vše napsat realisticky, kde extrapolovali vývoj techniky 50 let dopředu. A hezky byl popsán problém raketového inženýrství.
Kniha se mi hodně líbila a můžu doporučit hlavně lidem, které baví technika.
Hodnotím 85%

Mr. Crew

Ani jeden z pánů autorů nemá vzdělání v oboru a na knize, která se napohled tváří jako hard SF je to zřetelně poznat. Pan Ctein je původem fotograf a pan Sanford je reportér a postavy Sandyho a Fiorelli jsou pěkná syntéza obou autorů. Jak již bylo naznačeno, kniha se tváří jako hard SF ale je to spíš social-polit fiction a trochu to připomíná Sedmero EV bez té disaster linky. Fakt je ale ten, že koho bavil Saturnský ruchch, přijde si na své i tady protože i přes nepopiratelně reportérké kořeny je to skvělá kniha na které jde poznat, že jeden z autorů je fakt dobrý reportér, který umí ověřovat prameny a využívat zdroje. Bavil jsem se neskutečně i díky na dnešní dobu vcelku slušnému překladu.

aginecka

Ačkoliv mám ráda knížky, které můžu využít jako dopravní prostředek na výlety do neznámých časů či krajů, ze všeho nejvíc si užívám ty, kde na příběhu až tolik nezáleží, protože veškerou pozornost na sebe strhává skvělý vypravěč. A Mise Saturn je přesně ten případ. Téma je zajímavé, ale nebýt způsobu, jakým autor příběh dávkuje, s takovým nadšením bych sedm set stran nabitých politikou nezpracovala.

kokrokr

Tohle mě dostalo. Po dlouhé době klasická sci-fi jak od mistrů žánru. Kdo má rád kosmické lety , mimozemské civilizace a techniku bude jistě spokojen. Já spokojen byl a knihu vzal po roce do rukou podruhé a zážitek stejný.

enymey

čekala jsem víc. Byla to spíš taková relativně pohodová akčňárna, která se odehrává ve vesmíru. Jen v jednom bodě mě to vážně chytlo a nemohla jsem se odtrhnout, (když se jim to začalo poněkud hroutit), ale jinak to napětí nebylo silné. Za mě 3-4 hvězdy.

xmilek

U planety Saturn byla spatřena anomálie. Dvě země se vydávají na závod nejen s časem, ale i s technickým řešením, které jim umožní dostat se k této planetě. Podaří se zjistit o jaký objekt se jedná? A co návrat zpět na Zemi? Skutečně čtivý a napínavý příběh založený na uvěřitelných základech.

Horečka
Horečka