Mise Saturn

Mise Saturn

Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina. Píše se rok 2066. Zaměstnanec Caltechu si při pozorování jen tak mimochodem všimne anomálie – něco se blíží k Saturnu a zpomaluje. Vesmírné objekty nebrzdí – to dělají jen kosmické lodě. Závěr jednání vlády je jasný: ten, kdo dokázal postavit tuhle loď, je v technologiích nejméně sto let napřed, a kdo se této lodi zmocní a dokáže ji dostat na Zemi, bude mít tak velkou výhodu, že mu žádný jiný národ nebude moci konkurovat. Číňané souhlasí... Začíná nejdůležitější cesta v historii výzkumu vesmíru. Dobrodružství o odvaze, zradě, vynalézavosti, tajemství a udivujících objevech, protože členové narychlo složené mezinárodní posádky zjišťují, že jejich sílu a rozum otestují nejen nepřátelé ze Země......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337728/mise-saturn-3p3-337728.png 4.355

Saturn Run (2015)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Omega

petr1040

Na jednu stranu kniha plná zajímavých nápadů, na druhou stranu spousta nevyužitého potenciálu a nudy. Spíše nežli SCI-FI je to o politice a zamyšlení se nad podstatou sdílení informací mezi národy a intrikami. Není špatná, ale asi jsem čekal trošku více "technického" SCI-FI.

RaDaR26

Zajímavá a originální kniha. Přesto váhám, zda ji ohodnotit třemi, nebo čtyřmi hvězdičkami. Nemůžu říct, že jsem si četbu všech téměř 700 stránek fakt užil. V knize se střídají lepší pasáže s horšími. Místy se kniha vleče příliš pomalu. Nicméně nakonec dávám čtyři hvězdičky, protože závěr byl parádní! Obzvláště politické intrikaření a vše na Saturnu i po Saturnu.

petr9807

Technicky i příběhově zajímavá kniha se zajímavými postavami. Občas mi ale dílo přišlo na úkor uvěřitelnosti děje zbytečně zkratkovité.

žvejka

No tak to byla pecka. Perfektní zápletka, napětí, špetička vztahů, moře vědy, a ještě více politických intrik... ne všem odborným výrazům jsem rozuměla, ale i přesto musím říct, že se to čte samo... naprosto dokonalá sci-fi záležitost...

Nymphetamine

Mise Saturn. Mise komentář. Hvězdné datum 2068.
Psát komentář k takovému počinu, pro mne není snadné. Jde o to, že kniha se mi líbila a zároveň mě i naštvala. Co mne velmi bavilo byly hlavní hrdinové. Myslím, že ke každému, kdo tam měl trochu větší roli, se mi povedlo utvořit nějaký vztah a každý z nich měl svoji osobnost. Někteří hrdinové mě dovedly naštvat, jiní pobavily a pár i okouzlilo. V knze také nechyběla technologie a její popis, který jsem si užila a byla jsem ve svém živlu. (K technologii toho autor ještě něco málo řekne i na závěr knihy.) Pak také celková uvěřitelnost příběhu. Autor nekouzlil žádné zázraky, ale čaroval s tím, co bylo k dispozici. Díky tomu jsem neměla v průběhu děje pocit, že některé věci vyskákaly odnikud jen tak, aby se zachránila situace.
A to, na co jsem se nejvíce těšila, byla cesta k Saturnu. Celou cestu jsem spolu s hrdiny přemýšlela, co tam mohou najít a doufala jsem, že tam něco bude...
Něco tam skutečně našli a tento dáreček u Saturnu se autorovi velmi povedl. Čekala jsem tak nějak všechno možné a z výsledku nejsem zklamaná. Jen bych byla ráda, kdyby měla kniha pokračování... Materiál na to by autor měl a je hodně možností, kudy se vydat v příběhu dál...
To byly klady. A teď (alespoň pro mě) jeden velký mínus - a to boj mezi dvěma velmocemi... Kdy tento boj vlastně zastíní všechno okolo. Politikaření a intriky jsou věci, bez kterých bych se v knize skutečně obešla, a kterým autor dal až příliš velký prostor. Dalo by se až říct, že tam jde pouze o to a mise jako taková je vlastně vedlejší a zaměnitelná... Nicméně i přes tenhle velký nedostatek mě kniha opravdu bavila a autor dokázal i politikaření podat takovým způsobem, že to i takového čtenáře, jako jsem já, neodradilo od čtení. Proto taky 4*.

Jerry.69

Perfektně, poutavě, zajímavě napsané sci-fi.
Přesná směs humoru, drzosti a vykreslení hlavních postav z Mise Saturn dělá knihu, která se čte "jedním dechem".

sweettest

Dlouho jsem si na knihu vytvářela názor....ale nakonec si ji ve své knihovně nenechám. Hlavní postavy mi byly nesympatické, děj se vlekl a šíleně mě vytáčelo to americké intrikareni, politikaření a soupeření.

VesmirnaOndatra

Mohol to byť sympatický mix Vesmírnej Odyssey a Dejín Peloponézskej vojny, nebyť toho, že to pôsobí ako taký ten film, kde hrá Baldwin, čo nie je Alec, černoch, čo nie je Morgan Freeman a sexi zrzka, ktorá nie je sexi a okrem toho je to odfarbená bruneta.

Knihu by som označila skôr za tech-fi ako sci-fi, takže žiadni poriadni mimozemšťania, zato sa to hemží nechutnosťami ako tepelné výmenníky a technické nákresy, ale až ste ten typ, ktorému sa rozbúcha srdce hneď ako začuje výtoková rýchlosť splodín a delta vé, prirátajte si hviezdičku navyše.

PS: Možno to ani nie je tak zle napísané, ako je to zle preložené

hippiesak

Naposledy jsem byl knihou tak připoutaný, když jsem četl před cca 15 lety komplet Vesmírnou Odyseu od A.C.Clarke. To jsem ani do školy nešel, zůstal v kavárně a četl... Tady to bylo podobné :) Cestou z poledního menu jsem zamířil do parku a četl a četl... a pak zpět do práce :) :) :) Fakt super kniha. Dobré postavy. Děj pro fandu surového sci-fi taky super a nemohu psát více, spoilery nemáme rádi :) Vezměte ji do ruky a uvidíte, že najednou jste na straně 688 :)

felia

I když příliš sci-fi nečtu, tato kniha mě zaujala svým humorem.

Nelly

Výborně napsané sci-fi, uprostřed trošku lenivé, ale tak už to při dlouhém letu vesmírem je, konec skvělý. Rozhodně důstojný společník Marťana a Vzpomínek na Zemi...

veveronka

Ze všech knih je tento díl pro mě nejslabší

čuřil

Tato knížka se četla dobře, je napínavá. Není to sice úplně TOP - jako např. Marťan. Ale povedla se. Jen jsem asi očekával trochu více takové to větší napětí, dramatičtější cestu vesmírem a asi něco víc při setkání s "ET". Ale nakonec to stálo zato, a knížka zcela jistě stojí za to přečtení.

KAREL6725

Sci-fi moc nečtu, o autorovy jsem slyšel , ale nic nečetl . Nechal jsem nalákat recenze a udělal jsem dobře. Opravdu povedený příběh , přečteno skoro najeden zátah. Pro mě milé překvapení, plný počet hvězd. Těm kdo nečetli rozhodně doporučuji.

milunka21

Nemám co vytknout. Prostě kvalitní propracovaná scifi u které se autoři opravdu snažili být co nejreálnější. Rozhodně doporučuji.

Steew

Oddechová sci-fi od které se neodtrhnete. Proč? Protože tohle chce zažít každý fanoušek scifi. Setkání s mimozemšťany a vesmírný závod (doslova). A tak jak je toto setkání zpracované v Misi Saturn je skvělé a navíc příběh parádně odsejpá a vy pořádně ani nechcete, aby to skončilo, velmi dobře napsané postavy dodávají na příběhu tu autentičnost. V podstatě bych si dokázal představit i volné pokračování a když by se našli zdařilí scénáristé a režiséři, nepohrdnul bych ani seriálem :) Rozhodně doporučuji přečíst.

Morgause

Klasickou sci-fi jako z šedesátých nebo sedmdesátých let, se spoustou kosmických lodí, zajímavých (a ve většině případů i dobře propracovaných) technologických konceptů a sem tam i nějakých těch mimozemšťanů, mám ráda, hrozně moc. Od Mise Saturn jsem už a priori očekávala mnoho, a musím uznat, že se mi toho plně dostalo. Zaujal mě nejen klasicky vědecky fantastický vesmírný závod mezi velmocemi druhé poloviny 21. století, ale také filozofická stránka díla, politický boj, rozehraný v mnoha měřítcích. Válka, která by vyhubila možná celé lidstvo, může být spuštěna jediným špatným rozhodnutím nebo prchlivým činem, a občas jediný způsob, jak ji zažehnat a zároveň zůstat pro veřejnost volitelní, je udělat ze všeho neskutečnou frašku a zamést nezdary pod koberec. Jak lidské. Osobně by mě docela zajímalo, zda bychom se dokázali někdy sjednotit jako druh, kdybychom byli postaveni před něco většího, než jsme my, podobného tomu, co objevili protagonisté tohoto románu.

milan1315

Velice čtivé sci-fi, člověk se skoro neodtrhne. Velmi povedené a skvěle charakterizované postavy. O to větší škoda toporného a místy chybného překladu a nedostatečné jazykové korektury. No a hlavně: každý, kdo chápe alespoň zhruba pojem fyzika, musí nutně vypnout mozkové závity, protože tam je z fyzikálního hlediska jeden totální nesmysl za druhým.
No ale pokud k tomu přistoupíte s tolerancí ignorace vědomostí ZŠ, je to opravdu strhující čtení.

Gustik5

Pro mě velké překvapení. Nejen že se opravdu jedná o Sci-fi ze staré školy (čekejte tedy poměrně slušnou nálož technických a (někdy, byť zřídka) pseudovědeckých termínů), ale ono ani nezabředává do přílišné popisnosti. Ba naopak se Mise Saturn čte s neskutečnou lehkostí. Je to povedená záležitost s realistickou zápletkou, jež skvěle využívá zaběhnutá žánrová klišé, a zároveň nabízí i celkem originální rozuzlení ohledně mimozemšťanů (nechci spoilovat, ale moc se mi ta myšlenka líbila). Není to dokonalé, ale jakožto oddychové čtení se jedná o výbornou knihu s opravdu živými postavami, které si oblíbíte. Je to jeden z případů, kdy pochvalné citace na přebalu nelžou. :)

Jo, a dost mě potěšil doslov, ve kterém autoři zasazují celou knihu do širšího kontextu. Díky tomu, že se to vše odehrává v poměrně blízké budoucnosti, se snažili držet při zemi a naservírovat nám tak co možná nejrealističtější příběh. Takový, který je i v rámci vědeckých možností velmi propracovaný, za což klobouk dolů. Málokterý autor si dá takovou práci, aby jeho vědecko-fantastické dílo opravdu zasluhovalo tu vědeckou část, a ne jen tu fantastickou. Nejde o science fantasy, ale opravdu o science fiction, což je už skoro vzácnost. :)

Taky byl fajn celkem střízlivý náhled na obě supervelmoci, tedy že obě strany jsou schopné všeho, aby si zajistily technologický pokrok...

Vůbec bych se nezlobil, kdyby si autoři detektivek častěji takhle "odskočili" ke Sci-fi. Zjevně mají cit pro detail a jde jim to. :)

biki

Špičková sci-fi klasického ražení od autora, od něhož bych to vůbec nečekala. Pravda, je tam opravdu hodně technických záležitostí - od konstrukce kosmické lodi, přes problematiku pohonu, pohybu v meziplanetárním prostoru či řešení krizových situací. Ovšem vlastní děj nijak nezaostává, takže milovníci akce si rozhodně také přijdou na své. Vše je podáno nesmírně čtivě a zábavně, okořeněno specifickým Sandfordovým humorem.
Jo, a opravdu doporučuji přečíst si také doslov.

ozzy79

Zhltnul jsem to jako malinu za dva dny, takova parada to byla! Komu se libil Martan, bude milovat i tohle. Narozdil od Martana je tohle vic scifi, vse se toci kolem zavodu za mimozemskym artefaktem, nicmene to vlastne neni to hlavni, oc tu bezi. Jde hlavne o soupereni USA a Ciny. Vse je psano uveritelnou fyzikou. Neni to sice a tak detailni jako Martan, ale o to je to akcnejsi. Trosku mi vadila obcasna klise, ale celkove jsem hodne spokojeny.

John Camp

John Sandford (p)