Americká idyla

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Generační román známého amerického spisovatele vypráví příběh židovské rodiny Levovů, kteří paradoxně v 60. letech 20. století prožívají své nejhorší chvíle. Jeden z nejslavnějších autorových románů, za který dostal v 90. letech Pulitzerovu cenu, je především zpovědí milujícího otce, jehož dcera se v 16 letech stala aktivistkou hnutí proti vietnamské válce a zapojila se do aktů politického násilí. Jinými slovy, z Merry se stala teroristka. Její otec se snaží přijít na to, kdy a kde se stala ta změna s jeho milovanou holčičkou? Kdy se z ní stal člověk, který zabije druhého? Teprve po letech přichází dopis, který může do drásavého vztahu vnést trochu světla......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38376/americka-idyla-cyL-38376.jpg 4.269
Série

Romány o Nathanu Zuckermanovi 6.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

American Pastoral, 1997

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Americká idyla

Přidat komentář
bigben
07. září

Díky nedávnému úmrtí autora jsem sáhla po téhle knize. A nelituji. Začátek těžký, ne moc čtivý, ale vydržela jsem a udělala dobře. Jen závěr byl pro najednou moc rychlý a chyběly mi odpovědi na některé otázky.

Opatov
10. srpna

Perfektně rozcupovaný americký sen. Skvělé.

decouble
01. června

Je to dobře napsané a velmi propracované dílo, ale jako kniha to není vyloženě čtivé. Protože místo, aby se postupovalo dopředu, tak Roth (pomocí flashbacků a úvah postav) pomalu odkrývá další a další vrstvy příběhu. Když už máte pocit, že o Švédovi jakožto hlavní postavě a jeho dceři víte vše a myslíte si, že se pohnete dopředu, dostane na třiceti stranách prostor Švédova žena a její vnitřní konflikt. Jsou to vyloženě zpomalující vypravěčské postupy, které z čtení činí docela výzvu. Oproti takové Sartrově Nevolnosti je to ale vyloženě víkendové čtení. Ale pro milovníky tradiční řemeslné výroby kožených rukaviček kniha musí být neskutečné blaho. Mrk mrk.

Crimble
24. února

Jsem Rothův velký fanoušek, tak není divu, že jsem nadšen. Tenhle román má speciální dynamiku, kdy vás chvílemi Roth ukolébavá půlstránkovými větami a vyčerpávajícími popisy zdánlivě nedůležitých věcí, aby se o pár stránek dál strhl masivní dějový posun. Téma báječného života krásných úspěšných lidí, jež je brutálně rozmetán na padrť strašným činem jejich milované dívenky. Takže tu samozřejmě máme zpochybnění toho klasického amerického snu o životě v blahobytu a spokojenosti. Na druhou stranu se autor na konci ptá - co je na tom snu proboha tak trestuhodného? - Co vlastně?

jezekk
03. ledna

Co víc? Klasika!

OliP
24.10.2018

Námět je velice velice dobrý, ze začátku se četlo dobře, děj je vystavěn opravdu zajímavě, ale v druhé půli se jakoby zasekne a vše se točí stále dokola kolem myšlenek hlavního hrdiny, které jsou čím dál tím více... stejné. Do posledních 100 stran jsem se docela nutila a doufala, že přijde nějaký dějový zvrat, bohužel jsem se nedočkala.

Scathia
20.10.2018

Tak rozvláčný děj si ta kniha nezasloužila. Velmi dobrý námět, ale s třetinovým rozsahem by dostala ten správný dynamický náboj...

felia
20.06.2018

Skvěle napsaná kniha, ze které mě mrazí. Takových knih dokážu číst tak 10% četby

1