Mise Saturn přehled

Mise Saturn
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337728/bmid_mise-saturn-cjF-337728.jpg 4 334 334

Pro fanoušky Marťana přichází mimořádný thriller z budoucnosti od autora bestsellerů NY Times a držitele Pulitzerovy ceny Johna Sandforda a mezinárodně uznávaného fotografa a fanouška sci-fi Cteina. Píše se rok 2066. Zaměstnanec Caltechu si při pozorování jen tak mimochodem všimne anomálie – něco se blíží k Saturnu a zpomaluje. Vesmírné objekty nebrzdí – to dělají jen kosmické lodě. Závěr jednání vlády je jasný: ten, kdo dokázal postavit tuhle loď, je v technologiích nejméně sto let napřed, a kdo se této lodi zmocní a dokáže ji dostat na Zemi, bude mít tak velkou výhodu, že mu žádný jiný národ nebude moci konkurovat. Číňané souhlasí... Začíná nejdůležitější cesta v historii výzkumu vesmíru. Dobrodružství o odvaze, zradě, vynalézavosti, tajemství a udivujících objevech, protože členové narychlo složené mezinárodní posádky zjišťují, že jejich sílu a rozum otestují nejen nepřátelé ze Země...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Omega
Originální název:

Saturn Run , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mise Saturn. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (104)

InstinktCZ
16.04.2023 2 z 5

(SPOILER) Tak bohužel tato kniha mi nesedla. Na doporučení známých a po přečtení anotace jsem se na ni hodně těšil... Možná o to věští bylo mé zklamání. Knížka označena jako scifi, mi přišla spíše jako politické drama. Scifi tam bylo velmi málo a když už, zalila ho záplava politických her a podvodů. Původně jsem chtěl dát knize pouze 1*, nicméně závěr byl celkem napínavý, takže přihodím jednu navíc. Každopádně jsem rád, že už to mám za sebou.

NLubos
27.12.2022 1 z 5

Tahle knížka mě prostě nebavila. Spíš než sci-fi to byl americký akčňák v kulisách sci-fi. Najdete tam prezidentku USA, agenty, vládní pletichy mocných, samozřejmě nechybí přestřelka, týpek co je děsně free, jedna skoro filmová hvězda, spousta dolarů a šukbank snad nemá cenu ani komentovat... Nejzajímavější byl asi doslov o kosmických letech. Jednu hvězdu jsem dal za to, že knížka má přes 600 stran a přesto se to dalo dočíst. I když ke konci jsem přeskakoval, protože bylo zcela zřejmé, že žádná sci-fi už z toho nebude.


Milosz
08.12.2022 4 z 5

"Realistická" sci-fi o tom, jak se u Saturnu objeví mimozemský objekt a Američani a Číňani začnou závodit o to, kdo se tam dostane dřív.
První dvě třetiny docela dobré a napínavé, ale když se konečně dostaneme k tomu objektu, tak zjistíme, že je to vlastně zklamání a nestálo to za to.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Mise Saturn v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených445x
ve Čtenářské výzvě44x
v Doporučených20x
v Knihotéce190x
v Chystám se číst175x
v Chci si koupit41x
v dalších seznamech2x