Zločinecký podnik

Zločinecký podnik https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211812/mid_stevens-windermere-zlocinecky-podni-itC-211812.jpg 4 57 20

Stevens & Windermere série

< 2. díl

Když přijdete o práci a novou se najít nedaří, rýsují se před vámi dvě řešení. Přiznáte porážku a pokusíte se protloukat, jak to jde. Nebo se postavíte problému čelem a vymyslíte jiné, radikální řešení. Carter Tomlin zvolil druhou možnost, v jeho podání však bohužel sestávala z lyžařské kukly přes obličej a automatické zbraně v rukou – navíc od loupeže k několikanásobné loupežné vraždě bývá zatraceně nebezpečně blízko... Stejně jako v Profesionálech, zdařilém a oceňovaném debutu Owena Laukannena, má i zde FBI a policie co do činění se „zločinci z nouze“, chytrými, precizními a především tak neuvěřitelně uvěřitelnými – než překročili hranici zákona, žili docela slušně a obyčejně, jako kdokoli z nás…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Criminal enterprise , 2013

Pavel83
06.01.2023 4 z 5

Celkem slušná detektivka. Zajímavý příběh.

jana79
24.02.2019 5 z 5

Super detektivka i druha kniha Profesionalove me nezklamala

Janík511
12.02.2019

Nečetlo se to špatně. Není to úplně můj šálek kávy, ale kupodivu mě kniha bavila. Celou dobu víte, kdo za vším zlem stojí a pak jak spadne klec.

konicekbily
22.05.2018 3 z 5

Zajímavý thriller s obdobnou zápletkou jako u Profesionálů, příběh má spád a připadal jsem si jako ve filmu. Není to nudné, ale špičkové to také není.

felia
08.09.2017 3 z 5

Drsnější thriller. Příliš velké množství neschopných detektivů

meinita
23.07.2017 3 z 5

průměrná detektivka, oddychové čtení na dovolenou.

trudoš
11.05.2017 5 z 5

Opět příjemné překvapení. Tak trochu jsem očekával sestup mého nadšení z první knihy, a ono ejhle, opak mi dal hezkých pár facek. Chválím, jak úplně jiný motiv zápletky, tak i novou dějovou kostru, nehledě na zlepšení charakterů jednotlivých postav. Zločinecké kličky už navíc nejsou tak filmové, přičemž problémy gradují strhujícím tempem až do absolutního extrému, kdy mimoděk váháte, zda poctivě fandit policistům, nebo raději zlodějům.
Přestože Owen Laukkanen kriminální řemeslo nijak neidealizuje (spíše naopak), pád finančníka Cartera Tomlina do osidel nekontrolovatelného chaosu je natolik realistický, že mu prostě držíte palce z principu sounáležitosti, protože svým způsobem představuje jednoho každého z nás. A hodně přitom oceňuji, že se autor šikovně vyhýbá předvídatelným klišé. Právě ta nevyzpytatelnost událostí příštích, kdy absolutně netušíte, kam bude další vývoj směřovat, ale víte, že osobní kataklyzma je pro hrdinu nevyhnutelné, dělá ze Zločineckého podniku tak podmanivé čtení.

misowi84
30.11.2016 5 z 5

Stejně výborné jako první díl. Lehce se čte a velmi baví. Už se těším na další díl :-)

Schamila
16.10.2016 5 z 5

Našla jsem tuto knihu ve slevách - ale moc mě překvapila - svým příběhem, jak se dá docela dobře vydělávat, až se ucho utrhne a tady se utrhlo - skvělé čtení - doporučuji.

denča1000
21.06.2016 5 z 5

Kniha, do které jsem se doslova zamilovala. Naprosto jsem hltala každé slovo. Kniha je velmi hezky napsaná a hodně se přibližuje realitě. Více takových knih.

guru
20.01.2016 5 z 5

Veľmi dobre napísaná kniha, krátke kapitoly dávajú spád, v úvode zaujímavý popis, čo viedlo páchateľa k jeho konaniu.
Záver možno trochu prehnane akčný a chvíľami som strácal sústredenie.

vorenus
06.06.2015 4 z 5

Už předchozí kniha autora stála za to a ve druhém kousku Owen svůj psací um jen potvrdil.V první knize to jsou únosy a teď přepadávání bank.Jsem zvědav, co na nás autor nachystá ve svých dalších dvou knihách.A budu doufat, že mu poměrně vysoko nasazená laťka vydrží i do budoucna.Nebo ji snad i překoná??

BlackFun
02.06.2015 4 z 5

Owen opravdu zaválel! Povedlo se mu napsat dílko, které je reálné a skvěle popisuje vývoj psychiky pachatele. Vřele všem doporučuji. Je zajímavé sledovat, jak zprvu fandíte hlavnímu hrdinovi, což se s postupem času mění, fandit přestáváte a stává se z něj hlavní záporák :)

zuzana4291
14.04.2015 5 z 5

Kniha se skvěle čte, čtenáře zaujme od prvních stránek....velmi zajímavý děj......kam se až člověk může dostat a co dokáže v sobě probudit za úplně jinou osobnost, když mu život předloží překážky....

Radůz
12.04.2015 4 z 5

Stejně dobrá kniha jako Profesionálové, ne li ještě lepší. O člověku, ve kterém tíživá finanční situace probudí jeho temné druhé já. Nudit se určitě nebudete.

smallycz
24.02.2015 5 z 5

Skvělá kniha, napínavý příběh až do konce. Nejednou jsem se přistihl, že s rozbušeným srdcem hltám řádky a naprosto zapomínám na svět kolem sebe.

anais
03.02.2015 5 z 5

úžasná čtivá knížka, moc se mi líbila, mohu vřele doporučit

DriftBooks
22.12.2014 4 z 5

Příjemná svižná kniha (nejen) na dlouhé zimní večery... Čtenář sice musí autorovi odpustit některé "oslí můstky", které jsou malinko nelogické, ale za to na oplátku obdrží porci vcelku chytré a napínavé zábavy. Ano - kniha je zábavná, filmově rychlá, bez zbytečné omáčky. Co víc si od detektivky přát...

triana
05.12.2014 4 z 5

Knihu jsem si koupila jen na základě anotace, žádná přehnaná očekávání jsem tedy neměla, byla jsem nicméně příjemně překvapena. Příběh je čtivý, napínavý, zajímavý, možná jen postupná "proměna" hlavního padoucha nebyla pro mě úplně uvěřitelná. Knihu ale doporučuji, v angličtině už vyšlo i volné pokračování pod názvem Kill Fee, už se na něj těším...

evasamankova
07.11.2014 4 z 5

Stejně jako předchozí příběh Profesionálové, tak i Zločinecký podnik je příjemnou detektivkou s velmi rychlým spádem a spoustou akčních scének. Laukkanen vypráví velice uvolněně, poutavě a opět ve zběsilém tempu. Oceňuji naprostou odlišnost charakteru pachatelů od předchozího dílu - tentokrát bylo zcela jasné komu fandit.

Owen Laukkanen
kanadská, 1983