Profesionálové

Profesionálové https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202716/profesionalove-202716.jpg 4 73 27

Stevens & Windermere série

Stevens & Windermere série

1. díl

Původně to byl vtip, pak se z toho vyklubala docela slušná živnost – i ten sebepropracovanější plán však může selhat, když narazíte na soupeře jiné váhové kategorie… Čtveřice vzdělaných, inteligentních a momentálně nezaměstnaných přátel se rozhodne čelit ekonomické krizi po svém – pečlivě a profesionálně organizují únosy boháčů a požadují „rozumné“ výkupné, jaké rodina ráda zaplatí. Už dva roky jsou nepolapitelní a tak by to i zůstalo, kdyby omylem nevytipovali oběť, která má kontakty v mafii. Z profesionálů, co měli vše pod kontrolou, se rázem stává lovná zvěř… Chytrý debut se spoustou nečekaných zvratů je úvodním dílem napínavé krimisérie.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Professionals , 2012

soukroma
20.06.2020 3 z 5

Ze začátku se četlo moc dobře. Jasně jsem tam cítila inspiraci Westlakovými smolařskými zlodějskými hrdiny. Kdyby se autor přidržel toho spíše humorného podtextu všeho, co se může pokazit (záporáky nevyjímaje), bylo by to fajn čtení, ale tady skládal sice umně (a dílem očekávaně) jednu akci za druhou, znásobil pronásledovatele a jejich sílu, prohnal je (a nás) snad celými Státy, ale především ke škodě obsahu učinil z hlavní zločinecké skupiny chudáčky (nezaměstna-tel-né vynikající univerzitní absolventy?), kterým muselo být čtenáři čím dál tím víc líto. Ve výsledku depresivní (stále horší a zoufalejší plány, s ještě horšími činy a výsledky, i s nevinnými, kteří nakonec páchali neuvěřitelné činy) a zbytečně dlouhé.
Pointa žádná, zůstává jen smutek a pár nastolených otázek: zda je vůbec jakkoli důležité zkoumat motivy zločinců a co to znamená být profesionálem (ani na jedné straně širokého spektra zdejších postav jsem žádného pořádného profesionál/profesionálku neidentifikovala, přitom se všichni tím titulem stále oháněli).

kannibal28
11.04.2019 4 z 5

Autor nesklamal velmy dobre napísaná kriminálka a nebiť pár somarin čo sa mi nelubili dal by som 5 hviezd. Určite si ešte prečítam od autora volačo inšie

jana79
24.02.2019 3 z 5

Super detektivka

SilviaKovacikov
27.12.2018 3 z 5

Podľa hodnotení som očakávala od knihy viac. Nie je to žáner, ktorý čítam bežne, no rýchlo ma vtiahol do deja. Pre mňa: priemerná kriminálka a únoscoch, ktorý urobia chybu, na ktorú sa chytí polícia a ktorá končí ako takmer všetky. Dobro víťazí nad zlom. Bodka.

vyvodka
05.02.2018 4 z 5

První dvě třetiny jsem byla mile překvapená napínavým dějem, mělo to spád a nápad. V závěru knížky jsem se už trošku trápila, najednou to už nebylo tak vzrušující čtení. Přesto knížku hodnotím jako čtivou a doporučuji k přečtení.

jana79
31.01.2018 3 z 5

Hezka detektivkaa i druha kniha od autora je skvele napsana

jan0504
26.10.2017 4 z 5

Dobrééé, na prvotinu super!
Akčné, rýchle tempo, ľahko čitateľné...

albert19
11.05.2017 4 z 5

Lehká pohodová detektivka, odpočinková ale čtivá. Mohu doporučit

JPBelmondo
09.04.2017 4 z 5

Pěkná a zajímavá detektivka, výborně se čte.

davas
12.02.2017 5 z 5

Přesně jak stojí na obale ,,Impozantní debut,, ...výborný čtivý příběh,který mne velmi bavil a o to jde....kniha vás má bavit a i přesto,že to místy bylo přehnané ,nenudil jsem se ,proto dávám 5*

2CZnak
31.01.2017 4 z 5

Líbilo se mi, že knížka se dobře čte, děj odsýpá, i když místy mi přišel až moc překombinovaný.

Pajdin
17.12.2016 odpad!

Knihu jsem nedočetl, skončil jsem asi na 130. straně, a to jsem se musel hodně nutit ke čtení. Námět vypadal zajímavě, ale nezaujal mě děj a postavy už vůbec ne. V podstatě od začátku jsem chtěl, ať "kladní" hrdinové zahynou strašlivou smrtí. Toto se mi stalo podruhé, poprvé to bylo v Bibli, kdy se na scéně objevil Ježíš.

Schamila
16.10.2016 5 z 5

Hezké počteníčko - pohodová detektivka - nemůžete odložit - doporučuji. Určitě si pořídím i další díla autora.

misowi84
13.09.2016 5 z 5

Připadalo mi to jako BÉČKOVÝ film z devadesátých let. Ale v dobrém slova smyslu.
I když vše bylo od samého začátku předvídatelné, nenudil jsem se a chtěl jsem číst stále dál.
Ke knize by se skoro hodila coca-cola a popcorn :-D

konicekbily
15.06.2016 3 z 5

Zločinci zůstávají zločinci, i když jim fandíte. Jak málo stačí, abyste se dostali z maličkého nenápadného porušovatele zákona až na samou hranu - autor nás nenápadně provede nakloněnou rovinou životních příběhů povedeného čtyřlístku.

aktak1203
14.04.2016 3 z 5

V celku to celkem šlo. Knihu napsal autor, tak že by jeden fandil i zločincům. Jak to dopadne se opravdu dozvíte až na posledních stránkách, takže ji musíte přečíst. Nesbo to sice není.....

trudoš
11.11.2015 4 z 5

Jsem milovník jednoduchých zápletek a možná právě proto mě tenhle thriller mile překvapil. Děj nabírá spád už od prvních stran a k zásadnímu zvratu dojde tak rychle, až to zaskočí. Následná honička mezi hodnými, špatnými a ještě špatnějšími je vyvážená přesně tak akorát, aby využila nabízených možností, ale zároveň nepřekročila časový plán a nezačala nudit. Owen Laukkanen se umí vyhnout zaběhnutým klišé, stejně jako je využít ku prospěchu věci. S postavami pracuje jako zkušený režisér, který ví co chce a dokáže s nimi pracovat natolik efektivně, že jejich chování působí přirozeně. Čtenáře navíc šikovně dostane do rozporu, komu že víc držet palce, protože jak na straně strážců zákona, tak na straně padouchů jsou sympatičtí hrdinové.
Na to že jde o prvotinu, toho kupodivu není moc, co bych vytkl. Lehce naivní dialogy a trochu příliš nadsazená nepolapitelnost únosců, jsou vážně jen drobné vady na kráse. I přes své mouchy má tak román k první lize zatraceně blízko.

smallycz
12.10.2015 5 z 5

Super. S touto sérií jsem začal u Zločineckého podniku, takže jsem si chtěl doplnit i první díl. Četlo se to skvěle, děj rychle ubíhal a pořád se něco dělo. Už se těším na další knihy od autora.

petrels
04.05.2015 4 z 5

Předešlá hodnocení nejsou nic moc. Mně osobně se knížka líbila. Bylo tam dost akcí a proto jsem se nenudil.

Radůz
11.04.2015 4 z 5

Napínavá kniha plná akce. Svižný děj, krátké kapitoly a v téměř každé se něco děje.

thrillery únosy

Owen Laukkanen