Evžen82 Evžen82 komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Svižná a napínavá duchařina. Chvílemi jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Přečteno za dva dny. Jen scéna se skákající zombie lezoucí po střechách domu mi přišla celkem přehnaná.

09.02.2020 4 z 5

Vařit medvěda Vařit medvěda Mikael Niemi

Kniha se mi líbila, i když místy byla dost popisná a psaná volnějším tempem. Jen úplný závěr mě zklamal. Jak mohl Jussi jen tak vyměnit zrádnou ženskou za jinou blízkou osobu? Láska nezná hranic? Tento závěr se k celé knize příliš nehodil...

05.02.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Krásně odpočinková kniha.

29.01.2020 5 z 5

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Místy byla kniha hodně poutavá a člověk musel číst dál, aby odhalil tajemství. Osobně jsem souhlasila s tím, že Patrik má psychickou poruchu. Kristýnina hysterie mi přišla hodně přes čáru. Rychlý závěr a jakási neukončenost mě překvapily. Jen si nejsem jistá, jak na takovýto závěr budou reagovat děti.

22.01.2020 4 z 5

Proč mluvíme česky Proč mluvíme česky Daniela Krolupperová

I jako dospělák jsem se dozvěděla mnoho zajímavostí o češtině. Nejvíce se mi líbily úvodní kapitoly z historie jazyka. Ale o pohádku moc nejde a nevím, kolik dětí si knihu se zájmem a dobrovolně přečte. Moc pěkné je výtvarné zpracování.

03.01.2020 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Přes 100 stran trvalo, než jsem se začetla. Zpočátku se v knize totiž vůbec nic nedělo. Navíc jsem po dlouhé pauze mezi 3. a 4. dílem úplně zapomněla předchozí děj a obtížně jsem si vzpomínala, co se vlastně v Knihovně duší odehrálo. Naštěstí to cca od poloviny knihy nebylo potřeba. Jakmile se děti přesunuly do Ameriky, děj plynul novým směrem a kniha se opět četla sama... Příliš otevřený konec mě sice na další díl navnadil, ale než vyjde, opět zapomenu souvislosti...

31.12.2019 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Už Sirotčinec mě kdysi zaujal a nyní mě Riggs opět nezklamal. Povídky se mi moc líbily. Úvodní povídka Báječní kanibalové je dobře zvolená na začátek. Patří k nejlepším a čtenáře dobře navnadí.

19.06.2019 5 z 5

Eliška Přemyslovna Eliška Přemyslovna Hana Parkánová-Whitton

Příjemné oddychové čtení, ale trošku mi vadilo, jak byla Eliška vykreslena jako neustále milá dívka. Kdysi jsem četla román o Elišce Rejče a tam byla Eliška Přemyslovna naopak velmi nepříjemná a tvrdá osoba.

03.06.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale bohužel mě zklamala. Příběhy ze 2. světové války čtu ráda, ale tahle mě nezasáhla, nedokázala mě přesvědčit o hrůzách koncentračního tábora. Chvílemi jsem měla pocit, že život v táboře nebyl tak strašný.
Na druhou stranu se jedná o skutečný příběh, takže je pozitivní, že se i na tak strašném místě mohlo odehrávat něco pěkného.

23.04.2019 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Miluju příběhy, které mě nenásilnou formou vzdělávaji. Tahle kniha se mi líbila mnohem víc než V šedých tónech, u které jsem měla problém se začíst. Přečetla jsem ji za dva dny. Čtyři prolínající se příběhy posouvají děj svižně kupředu, a právě to napětí, kdo je kdo a co provedl, nutí čtenáře číst dál. Líbilo se také nenápadné propojení s předchozí knihou.

21.04.2019 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Zajímavý pohled na alkoholismus. Děsivý obraz zejména pro ty, kteří někoho takového ve svém okolí mají. Malinko mi vadilo, že o sobě autor psal ve 3. osobě. Na druhou stranu chápu potřebu odstupu.

21.04.2019 4 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Úžasná kniha. Moc se líbil pohled několika postav. Film mě ale zklamal, protože se hodně odlišoval od knihy.

17.04.2019 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Krátká povídka přečtená do hodiny. Od začátku se mi líbilo její dobrodružství a napětí. Nějaké hlubší poselství knihy mi nějak uniklo, závěr jsem vůbec nepochopila.

17.04.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Kniha mě začala bavit asi až po 100 stranách, což bylo asi i tím, že se dlouho nic nedělo, vše bylo jen v náznacích, které mi zpočátku unikaly. Pak se příběh propojil s minulostí, která vše vysvětlila, a čtení začalo ubíhat. Nakonec mi bylo líto, že příběh skončil.

17.04.2019 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Hezké příběhy, ale komentáře barda Beedleho mě nebavily.

28.01.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Příjemná oddechovka. Zpočátku mi knížka hodně připomínala Osm od Radky Třeštíkové. I zde se musí člověk soustředit, než pochopí, kdo ke komu patří. Ale pak se kniha čte sama.

22.01.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto úžasný příběh, který mě od počátku vtáhnul a nepustil.

29.12.2018 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Moc se mi libily netvorovy příběhy, ale celá kniha je moc smutná. O smrti se sice má mluvit, ale konec, který jsem očekávala už od prvních stránek, jsem opravdu obrečela. Svým dětem bych knihu nedoporučila.

29.12.2018 4 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Kniha z této série mě ještě nikdy nezklamala. Vždy příjemné oddychové čtení a milý dárek pod stromečkem ☺ Také se mi líbí, že knihy lze číst v libovolném pořadí.

29.12.2018 5 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Z počátku mě kniha zaujala, působila velmi zajímavě a ponuře. Celkově mě ale úplně nenadchla, čekala jsem něco více strašidelného. Hodně věcí bylo jen naznačeno, ne vše jsem úplně pochopila a pasáže z knihy pana Morningsida mě nebavily vůbec.

18.12.2018 3 z 5