Evžen82 Evžen82 komentáře u knih

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Na druhý díl Rudé královny jsem se těšila. Ale byl pro mě spíše zklamáním. Čtení i přes některá zdlouhavější místa rychle ubíhalo. Neustálé nabubřelé "machrování" Mare, že je bohyně blesku, že ona je ta nejlepší ze všech, mi pěkně lezlo na nervy. Do třetího dílu už se asi zatím nepustím. Zvlášť když nemá být posledním...

16.11.2018 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Zajímalo mě, jak se děj bude posouvat dál. Kniha je napsaná svižně, žádné dlouhé popisy. Zdlouhavá mi přišla pouze část z jeskyně. Jen z konce jsem byla zpočátku rozpačitá, ale nakonec mi tohle vysvětlení přišlo lepší než nějaká duchařská historka.

31.10.2018 5 z 5

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Knížka je určena spíše mladším čtenářům, ale pro mě to byla příjemná oddechovka, kterou jsem si zpestřila jedno odpoledne. Už se těším na další díl. Doporučuji jako nenáročné, lehce předvídatelné čtení.

26.10.2018 5 z 5

Panenka z kostí Panenka z kostí Holly Black

Zpočátku mě kniha nudila a uvažovala jsem, že ji odložím. Když se ale děti vydaly na cestu, konečně se příběh rozjel a vtáhnul mě. Takže na začátku to chce trpělivost.

02.10.2018 4 z 5

Zde by měly kvést růže Zde by měly kvést růže Josef Svatopluk Machar

Poezie není úplně můj šálek kávy. Ale musím přiznat, že se Macharovi podařilo hezky vykreslit nelehký úděl žen v 19. století, to jak se musely vdávat za určené muže, rodit děti, snášet jejich vrtochy i případné bití. Ve sbírce se ale našly i radostnější příběhy.

29.07.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

První část knihy, kdy všichni jsou ve vlaku a jedou na Sibiř, ubíhala pomalu a moc mě nebavila. Proto jsem dala o hvězdičku míň. Líbily se ale velmi krátké kapitoly, díky nimž jsem se přece jen posouvala kupředu. Pak mě ale děj vtáhl a na konci jsem doslova zhltla autorčin epilog. Mám ráda knihy, které jsou inspirovány skutečnými událostmi. A musím říct, že o osudu Pobaltských republik jsem si ráda něco dohledala.

29.07.2018 4 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Autorovi se podařilo zachytit ponurou strašidelnou atmosféru. Pomalé odhalování rodinné katastrofy se mi velmi líbilo. A i ten pomalejší začátek měl po začtení se své kouzlo.

29.07.2018 5 z 5

Zápisky šílencovy Zápisky šílencovy Ivan Mládek

Kniha obsahuje písně a čtyři povídky. Jako ddechovka dobrý, i když tento druh humoru moc nemusím. Stylově mi texty hodně připomínaly Šimkovy povídky. Některé pasáže jsou vtipné, některé skoro trapné.

23.07.2018 3 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Moc se mi líbil nápad s propojením současného a pohádkového světa. Úžasné bylo propojení staré ruské mytologie s moderním vstupem křesťanství. Příběh rychle ubíhal a byl místy velmi vtipný.

13.07.2018 5 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Hezká kniha pro mládež, líbilo se mi střídání promluv Amélie a Markéty. Asi nejsem dostatečně "duchařsky" zdatná, ale některé momenty jako např. vzájemné půjčování šatů či hmotnost a nehmotnost Amélie mi přišly zvláštní. Nicméně časem se asi pustím i dalších dílů.

03.06.2018 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Knížka mě zaujala od první stránky a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečetla jsem ji za dva dny. Některé věci byly sice předvídatelné, ale kombinace napětí, vzrušení a lásky funguje. Jen konec mi přišel zbytečně uspěchaný.

16.05.2018 5 z 5

Zuby nehty (19 povídek) Zuby nehty (19 povídek) Ivona Březinová

Konečně strašidelné příběhy, v nichž nejsou jen upíři a vlkodlaci. Některé příběhy byly méně povedené, ale celkově skvělá kniha pro milovníky hororů. Díky krátkým textům je kniha vhodná i pro slabší čtenáře, kteří mají pro strach uděláno. A souhlasím, že určitě není pro malé děti.

02.05.2018 4 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Moc hezká kniha pro děti. Nenásilnou formou se zde seznámí s osudy Židů za 2. světové války. Bára mi zpočátku připadala příliš naivní, protože o válce nic nevěděla. Ale pak jsem si uvědomila, že v jejím věku bych na tom asi nebyla lépe. Moc se mi líbí, že v knize vystupují skutečně žijící lidé, o kterých si můžeme následně dohledat další informace.

02.05.2018 4 z 5

Rubín v kouři Rubín v kouři Philip Pullman

Nenáročná odpočinková kniha nejen pro milovníky detektivek.

10.04.2018 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Kniha se mi velmi líbila. Nejdříve mě děsila její tloušťka, ale děj překvapivě rychle ubíhal. Občas jsem se špatně orientovala v historických postavách, některé souvislosti mi unikaly, ale jinak mě kniha obohatila o mnoho poznatků ze života Přemyslovců.

08.02.2018 5 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Úžasná kniha, která se čte jedním dechem. Je plná drastických popisů, které čtenáři přibližují každodenní život v koncentračním táboře, kde denně končilo svůj život několik tisíc židů.

28.01.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Knížka se mi moc líbila, četla se sama. Líbí se mi příběhy vyprávěné pohledem několika postav. Míša mi byla z počátku sympatická, ale její proměna a následná závislost mi vadily. Nicméně styl Třeštíkové mi sedí a už se těším na další knihu.

16.01.2018 4 z 5

Francouzky netloustnou - Tajemství věčné štíhlosti Francouzky netloustnou - Tajemství věčné štíhlosti Mireille Guiliano

Líbilo se mi, že autorka nenabízí další módní dietu, ale určitý životní postoj, který si mohou osvojit nejen knihou vyzdvihované Francouzky. Všeho s mírou a mít se ráda je určitě příjemný návod na udržení figury.

14.01.2018 3 z 5

Zázrak Zázrak Emma Donoghue

Zpočátku poměrně rozvleklé, uvažovala jsem, že knihu odložím. Zvědavost však zvítězila a kniha mě překvapila nečekaným závěrem.

08.01.2018 3 z 5

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

Kniha se mi zpočátku líbila, pohled na jednu situaci z různých pohledů byl zajímavý. Poslední kapitoly však byly zbytečně překombinované. Chyběl mi konec. Přesto šlo o příjemnou, odpočinkovou četbu.

02.08.2017 3 z 5