Zlý začátek

Milí čtenáři, mrzí mne, že kniha, kterou Vám předkládám, je tak nesmírně smutná. Vypráví truchlivý příběh tří dětí, které neustále pronásleduje neštěstí. I když jsou sourozenci Baudelairovi milí a chytří, jejich život je plný utrpení. Od první stránky knihy, kdy se děti procházejí po pláži a dozvídají se strašnou novinu, se dostanou do vleku nešťastných příhod. Dalo by se říci, že je přitahují jako magnet. V této útlé knížce se sourozenci postupně setkávají se zničujícím požárem, škaredým oblečením, studenou ovesnou kaší k snídani, chladnokrevným zlosynem a úklady, které je mají připravit o majetek. Je mou smutnou povinností tyto neradostné příhody zaznamenat, ale vám, kteří dáváte přednost šťastným koncům, nic nebrání v tom, abyste tuto knihu včas odložili a přečetli si raději něco veselejšího. S veškerou úctou Lemony Snicket...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/734/zly-zacatek-734.jpg 4.2459

Řada nešťastných příhod 1.

Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

A series of Unfortunate Events, Book the First: The Bad Beginnig, 1999

Kniha Zlý začátek

Vesper001

Lemony Snicket mě kdysi zaujal díky své nekonvenční image a jeho x-dílný propletenec nešťastných příhod sourozenců Baudelairových mě bavil víc než sebrané spisy J. K. Rowlingové. No upřímně, jakou lepší pohádku chcete vymyslet, než příběh dětiček, které přijdou o rodinu, domov a o přátele a jejichž osudy po řadě traumat a strašlivých událostí zřejmě spějí k nádhernému unhappyendu?

Liteket

Celá řada se četla prakticky sama, už proto, že člověk doufal, že v další knize se situace obrátí k lepšímu, ale opak byl pravdou a člověk upadal do stále větší deprese, že to přece není možné, aby se z toho srabu děti nedostaly....Konec se mi ovšem líbil a vzhledem k názvu celé série lze s takovýmto průběhem počítat :)

Mirin1349

Ač jsem pro tuto knižní sérii značně přestárlá, strašně se mi úvodní knížka líbila. Před lety jsem viděla film, který se stal jedním z mých oblíbených, a nutno podotknout, že málokdy nevím, co se mi líbilo víc. Autor hezky promlouval ke čtenářům, hrabě Olaf a jeho kumpáni z herecké společnosti byli správní padouši, neutěšený příbytek ještě víc pobízel k lítosti nad zoufalými dětmi, kterým dospělí nechtěli věřit... A přesto jsem ze čtení neměla depresivní pocit, ale naopak mi častokrát vykouzlil úsměv na tváři. Je mi trochu líto, že jsem ho nestihla číst jako malá. Byla bych z něj určitě nadšená ještě víc.

Petass

Moc se omlouvám všem fanouškům, ač čtu série pro mladší čtenáře, tak tato kniha mě vůbec nebavila. Vzhledem k té avizované "řadě nešťastných příhod" jsem čekala více humoru, ironie. Ploché až hloupé postavy, předvídatelný děj... Pokud jde o knihu pro děti čekala bych i nějaké poučení, výchovný efekt... Mrzí mě to, ale nebavilo, nic nepředalo. Vrátím se ke svým oblíbencům.

ReniHan

Bylo to zvláštní. Jak Lemony Snicket říkal, tohle není hezký příběh. A ano, jsou zde samé negativní věci. Až jsem měla pocit, že mi to bere energii. Možná jsem jen citlivka, ale když čtete, slyšíte negativní věci ovlivňuje vás to. A bylo to tak i tady. Kniha jsem si užila, ale rozhodně to nedoporučuji mladším čtenářům. Tak 11+

s1ombrehimawari
05.06.2019

Moc se mi líbily autorovy vstupy do děje a jeho pojetí smrti, ale příběh a postavy dost zaostávaly.

BlazingHeart
21.01.2019

Kniha, která mě přivedla ke čtení, provází vlastně celým životem a já jí nikdy nepřestanu zbožňovat.
Jako malá jsem tomu věřila a trpěla společně se sourozenci a zároveň si příběh užívala.
Zřejmě nejsem objektivní, ale nedokážu dát méně než 5 hvězd. Ale když mě dokáže tento příběh držet již 15 let, něco na tom musí být, ne? :-)

pink_ivy
21.01.2019

Bylo nebylo, jednoho dne na pláži začal nešťastný příběh sourozenců Baudelairových. Kniha nenabízí nic převratného, vlastně ani nového, z řady dětských knih se odlišuje pouze ponurým a ironickým podtónem, kterým vypravěč, Lemony Snicket, příběh vypráví. A já se nemůžu rozhodnout, jestli mě ten černý humor a ironie spíš irituje, nebo mě to baví.

Musím ale vyzdvihnout to, že ač se jedná "jen" o dětskou knížku, dospělý čtenář si ji může přečíst taky a ani mu to nebude připadat příliš dětinské. 3*

Poklad na ostrově
Poklad na ostrově