Zlý začátek

Milí čtenáři, mrzí mne, že kniha, kterou Vám předkládám, je tak nesmírně smutná. Vypráví truchlivý příběh tří dětí, které neustále pronásleduje neštěstí. I když jsou sourozenci Baudelairovi milí a chytří, jejich život je plný utrpení. Od první stránky knihy, kdy se děti procházejí po pláži a dozvídají se strašnou novinu, se dostanou do vleku nešťastných příhod. Dalo by se říci, že je přitahují jako magnet. V této útlé knížce se sourozenci postupně setkávají se zničujícím požárem, škaredým oblečením, studenou ovesnou kaší k snídani, chladnokrevným zlosynem a úklady, které je mají připravit o majetek. Je mou smutnou povinností tyto neradostné příhody zaznamenat, ale vám, kteří dáváte přednost šťastným koncům, nic nebrání v tom, abyste tuto knihu včas odložili a přečetli si raději něco veselejšího. S veškerou úctou Lemony Snicket...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/734/zly-zacatek-734.jpg 4.2422

Řada nešťastných příhod (1.)

Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

A series of Unfortunate Events, Book the First: The Bad Beginnig (1999)

Kniha Zlý začátek

s1ombrehimawari

Moc se mi líbily autorovy vstupy do děje a jeho pojetí smrti, ale příběh a postavy dost zaostávaly.

BlazingHeart

Kniha, která mě přivedla ke čtení, provází vlastně celým životem a já jí nikdy nepřestanu zbožňovat.
Jako malá jsem tomu věřila a trpěla společně se sourozenci a zároveň si příběh užívala.
Zřejmě nejsem objektivní, ale nedokážu dát méně než 5 hvězd. Ale když mě dokáže tento příběh držet již 15 let, něco na tom musí být, ne? :-)

pink_ivy

Bylo nebylo, jednoho dne na pláži začal nešťastný příběh sourozenců Baudelairových. Kniha nenabízí nic převratného, vlastně ani nového, z řady dětských knih se odlišuje pouze ponurým a ironickým podtónem, kterým vypravěč, Lemony Snicket, příběh vypráví. A já se nemůžu rozhodnout, jestli mě ten černý humor a ironie spíš irituje, nebo mě to baví.

Musím ale vyzdvihnout to, že ač se jedná "jen" o dětskou knížku, dospělý čtenář si ji může přečíst taky a ani mu to nebude připadat příliš dětinské. 3*

Evžen82
26.10.2018

Knížka je určena spíše mladším čtenářům, ale pro mě to byla příjemná oddechovka, kterou jsem si zpestřila jedno odpoledne. Už se těším na další díl. Doporučuji jako nenáročné, lehce předvídatelné čtení.

Killerka
18.09.2018

Kniha mne opravdu nezaujala. Byla mi doporučena s tím, že není smutná, ale vtipná. Nevím čemu se ostatní zasmáli, já opravdu ničemu! Možná to je tím, že jsem nečetla ostatní díly, ale z prvního dílu mi to přijde jako hodně tragický příběh...

Ajda300
09.08.2018

Po shlédnutí filmu, který mě dost zaujal jsem se rozhodla přečíst si knihu. Příjemně mě překvapila, ale musela jsem si ji vypůjčit z knihovny, protože se nikde nedal sehnat. Úžasný příběh. Sourozence jsem si hned oblíbila

danyinsidebooks
17.06.2018

4,5*
Smutné, ale dobré.

ada.pa
20.03.2018

Tenhle díl mám ze všech dílů (ještě z 5 dílem) nejmíň ráda, protože mi to nepřijde ještě tak zajímavý, ale další díly mám hodně ráda. Strašně mě ale štve to, že jim po celou dobu pan Poe nevěří, že to je hrabě Olaf i když už se tolikrát vydával za někoho jiného. Kdyby jim ale věřil, nebyla by to řada nešťastných příhod.