Proč jsme se rozešli

Min Greenová a Ed Slaterton se rozcházejí, a tak Min napíše Edovi dopis a předá mu krabici, ve které se ukrývá to, proč se rozešli. Dvě zátky od lahví, lístek do kina, kde si dali první pusu, Edův vzkaz, na kterém Min tak záleželo, krabička od sirek, Edův úhloměr, knihy, autíčko, ošklivé náušnice, hřebínek z motelu a všechno ostatní, co Min nashromáždila v průběhu jejich bláznivého, hlubokého a srdcervoucího vztahu. Nyní ukládá těch 43 věcí, co z jejich vztahu zbylo, do krabice, která skončí stejně odkopnutá jako ona sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285247/big_proc-jsme-se-rozesli-P7V-285247.jpeg 3.2151
Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Why we broke up, 2011

Kniha Proč jsme se rozešli

l_Riky_l
03.12.2021

Sladký a romantický, ale jak už název napovídá, tenhle vztah nebude nekonečný...

Představte si klasický romantický příběh mladý holky jen naopak. Cely příběh je totiž napsán jako dopis na rozloučenou. Ten dostane s krabicí plnou věcí, které nějak patřily k jejich vztahu.

Celou dobu jsem se nemohla dočkat až zjistím, proč se vlastně rozešli. Dozvěděla jsem se to, ale bylo to krutější než jsem myslela. Odstěhovaní, hádka kvůli nějaké prkotině nebo něco podobného mi přišli jako pravděpodobný závěr. Nebylo tomu tak a strašně jsem se mýlila (v konci i v někom)

Kniha je, jak už jsem říkala, netradičně napsána a beru to jako velké plus. Takže jestli máte huť na něco sladkého s hořkým koncem, tak tomu můžete dát šanci. Není to špatné spíš průměrné a zapomenutelné

Hanouzzz
29.09.2021

Mně se kniha moc líbila, vlastně nerozumím tak nízkému hodnocení. Já se od ní nemohla odtrhnout. :) Děj je sice jednodušší, ale kniha je moc hezky napsaná, v dlouhých větách. Líbily se mi i ilustrace. Negativně hodnotím jen popisky filmů. Příjemné překvapení, na konci snad i slza na krajíčku. :)

JointlieKat94
12.03.2019

Nevím, jestli jsem cílovka a nevím, jak to poznám. Knihu jsem prostě přečetla.. ne, zhltla jsem ji jako jednohubku. A moc se mi líbila!

Je to o židovské dívce, s krásnou přezdívkou Min, a jejím přítelovi, Edovi. Vlastně už název knihy mluví o tom, že se rozešly, takže o dopise pro bývalého přítele Eda. Kniha je tedy psaná ve formě dopisu, dopisu, který vypovídá o velké lásce a velké bolesti.

Min je "jiná", je chytrá, jak tvrdí Ed, a dle mého vyjímečná, ale přesto se do ní zamiloval. Nebyly spolu dlouho, ale na všechno dobrodružství, co spolu prožily, má Min nějakou vzpomínku, ať jde o plakát nebo lístek z kina.. všechno si schovala a všechno vrazila do krabice, kterou Edovi veze nazpět.

Příběh je psaný moc hezky, četl se moc dobře a já si Min, i její naivitu oblíbila. Všichni jsme takoví byli. Tohle se mi vážně moc líbilo, a co se týká kreseb, ty se mi líbily, a do knihy patří. Bez nich by to nemuselo být ono. :)

hellena1523
10.06.2018

Nejsem cílovka, takže to budu brát jako jeden z důvodů, proč mě kniha neoslovila. Anotace mě nalákala, ale pak jsem se nemohla začíst a když už se mi tohle povedlo, tak jsem zjistila, že mě postavy vůbec nebaví, hlavní hrdinka na mě byla poněkud přechytračelá, spíš otravná...
Nene...průměr, ke kterému už bych se podruhé nevrátila...a věřím, že brzy i zapomenu, že jsem vůbec četla...škoda..

AjinQa
10.06.2018

Za mě jedno velké překvapení.
Náhodou jsem se ke knížce dostala v knihovně, kde jsem si řekla že to má moc hezkou obálku a vypadá to zase jako něco nového, co jsem ještě nečetla. Navzdory hodnocení tady na databázi se mi kniha moc líbila. Hezky se to četlo, celou dobu z toho šlo cítit zlomené srdce, což bylo dobře. Hodně mě mrzel celkově ten konec, i když bylo jasné že se rozešli, Eda jsem si s Min hodně oblíbila.
Délka knížky byla akorát, všechno plynulo hezky, rychle se to četlo.
Všem knížku doporučuju na takové to letní čtení, protože to fakt navzdory recenzím stojí za to. Za mě 5*

WallopX
07.05.2018

Pro mě oddychová četba na celý den. Zezačátku jsem si říkala : " tak proč se rozešli ?"
Neustále jsem chtěla vědět odpověď a bála jsem se, že se to nedozvím. Naštěstí jsem se dočkala.
Četla se dobře. Bohužel mi maličko vadily ty filmy. Když se třeba rozepsal děj filmu, nevnímala jsem. Většinou.
Jinak nemám co vytknout.

lenka608
22.04.2018

Knížka se četla poněkud obtížně. V jednu chvíli chudé osekané věty a pak věta s takovou skladbou, že vyšla na dobrých 7 řádků. V polovině jsem to s knížkou vzdala a odložila ji - ne proto, že by byl špatný děj, ale proto, že bylo obtížné se do něj dostat. Některé věty byly zkrácené, jako by v nich chyběla jakási podstatná část. Jiné naopak příliš dlouhé zamotávajíc více věcí dohromady. Tenhle způsob psaní mi bohužel nesedl.

Anet14
14.10.2017

Knížka mě pobavila, rozbrečela, rozveselila a hlavně nadchla.Moc se mi líbil nápad a ty ilusrtace byli skvělý.Bylo to čtivý ale přeci jenom nám ten autor mohl trochu víc pomačkat srdce a pěkně ho rozervat.Ale jinak jsem s knížkou to spokojená.