Proč jsme se rozešli

Min Greenová a Ed Slaterton se rozcházejí, a tak Min napíše Edovi dopis a předá mu krabici, ve které se ukrývá to, proč se rozešli. Dvě zátky od lahví, lístek do kina, kde si dali první pusu, Edův vzkaz, na kterém Min tak záleželo, krabička od sirek, Edův úhloměr, knihy, autíčko, ošklivé náušnice, hřebínek z motelu a všechno ostatní, co Min nashromáždila v průběhu jejich bláznivého, hlubokého a srdcervoucího vztahu. Nyní ukládá těch 43 věcí, co z jejich vztahu zbylo, do krabice, která skončí stejně odkopnutá jako ona sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/285247/proc-jsme-se-rozesli-P7V-285247.jpeg 3.2134
Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Why we broke up (2011)

Kniha Proč jsme se rozešli

JointlieKat94

Nevím, jestli jsem cílovka a nevím, jak to poznám. Knihu jsem prostě přečetla.. ne, zhltla jsem ji jako jednohubku. A moc se mi líbila!

Je to o židovské dívce, s krásnou přezdívkou Min, a jejím přítelovi, Edovi. Vlastně už název knihy mluví o tom, že se rozešly, takže o dopise pro bývalého přítele Eda. Kniha je tedy psaná ve formě dopisu, dopisu, který vypovídá o velké lásce a velké bolesti.

Min je "jiná", je chytrá, jak tvrdí Ed, a dle mého vyjímečná, ale přesto se do ní zamiloval. Nebyly spolu dlouho, ale na všechno dobrodružství, co spolu prožily, má Min nějakou vzpomínku, ať jde o plakát nebo lístek z kina.. všechno si schovala a všechno vrazila do krabice, kterou Edovi veze nazpět.

Příběh je psaný moc hezky, četl se moc dobře a já si Min, i její naivitu oblíbila. Všichni jsme takoví byli. Tohle se mi vážně moc líbilo, a co se týká kreseb, ty se mi líbily, a do knihy patří. Bez nich by to nemuselo být ono. :)

hellena1523
10.06.2018

Nejsem cílovka, takže to budu brát jako jeden z důvodů, proč mě kniha neoslovila. Anotace mě nalákala, ale pak jsem se nemohla začíst a když už se mi tohle povedlo, tak jsem zjistila, že mě postavy vůbec nebaví, hlavní hrdinka na mě byla poněkud přechytračelá, spíš otravná...
Nene...průměr, ke kterému už bych se podruhé nevrátila...a věřím, že brzy i zapomenu, že jsem vůbec četla...škoda..

AjinQa
10.06.2018

Za mě jedno velké překvapení.
Náhodou jsem se ke knížce dostala v knihovně, kde jsem si řekla že to má moc hezkou obálku a vypadá to zase jako něco nového, co jsem ještě nečetla. Navzdory hodnocení tady na databázi se mi kniha moc líbila. Hezky se to četlo, celou dobu z toho šlo cítit zlomené srdce, což bylo dobře. Hodně mě mrzel celkově ten konec, i když bylo jasné že se rozešli, Eda jsem si s Min hodně oblíbila.
Délka knížky byla akorát, všechno plynulo hezky, rychle se to četlo.
Všem knížku doporučuju na takové to letní čtení, protože to fakt navzdory recenzím stojí za to. Za mě 5*

WallopX
07.05.2018

Pro mě oddychová četba na celý den. Zezačátku jsem si říkala : " tak proč se rozešli ?"
Neustále jsem chtěla vědět odpověď a bála jsem se, že se to nedozvím. Naštěstí jsem se dočkala.
Četla se dobře. Bohužel mi maličko vadily ty filmy. Když se třeba rozepsal děj filmu, nevnímala jsem. Většinou.
Jinak nemám co vytknout.

lenka608
22.04.2018

Knížka se četla poněkud obtížně. V jednu chvíli chudé osekané věty a pak věta s takovou skladbou, že vyšla na dobrých 7 řádků. V polovině jsem to s knížkou vzdala a odložila ji - ne proto, že by byl špatný děj, ale proto, že bylo obtížné se do něj dostat. Některé věty byly zkrácené, jako by v nich chyběla jakási podstatná část. Jiné naopak příliš dlouhé zamotávajíc více věcí dohromady. Tenhle způsob psaní mi bohužel nesedl.

Anet14
14.10.2017

Knížka mě pobavila, rozbrečela, rozveselila a hlavně nadchla.Moc se mi líbil nápad a ty ilusrtace byli skvělý.Bylo to čtivý ale přeci jenom nám ten autor mohl trochu víc pomačkat srdce a pěkně ho rozervat.Ale jinak jsem s knížkou to spokojená.

MattieStyles
03.09.2017

Já musím říct, že špatná nebyla. Nápad je skvělý, příběh zaujme a ilustrace byly povedené. Až na zmínky o filmech, které jsem převážně vůbec neznala:)

Alethea_k
30.07.2017

Nečekala jsem od knihy vůbec nic, jen odpočinek. A právě proto se mi nejspíš líbila. Jednoduché ilustrace doplňují jednoduchý příběh, zato emoce jsou pravé. Každý z nás si nejspíš nějakým rozchodem prošel a díky tomu je tento příběh aspoň trošku reálný. Na 5* to ale není z prostého důvodu. Moc se nedívám na filmy a z tolika názvů a přirovnání se mi občas až motala hlava.

rozchody láska střední škola film basketbal, košíková

Daniel Handler

Daniel Handler