Proč jsme se rozešli

od:


KoupitKoupit eknihu

Min Greenová a Ed Slaterton se rozcházejí, a tak Min napíše Edovi dopis a předá mu krabici, ve které se ukrývá to, proč se rozešli. Dvě zátky od lahví, lístek do kina, kde si dali první pusu, Edův vzkaz, na kterém Min tak záleželo, krabička od sirek, Edův úhloměr, knihy, autíčko, ošklivé náušnice, hřebínek z motelu a všechno ostatní, co Min nashromáždila v průběhu jejich bláznivého, hlubokého a srdcervoucího vztahu. Nyní ukládá těch 43 věcí, co z jejich vztahu zbylo, do krabice, která skončí stejně odkopnutá jako ona sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/285247/proc-jsme-se-rozesli-P7V-285247.jpeg 3.2128
Orig. název:

Why we broke up (2011)

Žánr:
Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Přidat komentář
hellena1523
10. června

Nejsem cílovka, takže to budu brát jako jeden z důvodů, proč mě kniha neoslovila. Anotace mě nalákala, ale pak jsem se nemohla začíst a když už se mi tohle povedlo, tak jsem zjistila, že mě postavy vůbec nebaví, hlavní hrdinka na mě byla poněkud přechytračelá, spíš otravná...
Nene...průměr, ke kterému už bych se podruhé nevrátila...a věřím, že brzy i zapomenu, že jsem vůbec četla...škoda..

AjinQa
10. června

Za mě jedno velké překvapení.
Náhodou jsem se ke knížce dostala v knihovně, kde jsem si řekla že to má moc hezkou obálku a vypadá to zase jako něco nového, co jsem ještě nečetla. Navzdory hodnocení tady na databázi se mi kniha moc líbila. Hezky se to četlo, celou dobu z toho šlo cítit zlomené srdce, což bylo dobře. Hodně mě mrzel celkově ten konec, i když bylo jasné že se rozešli, Eda jsem si s Min hodně oblíbila.
Délka knížky byla akorát, všechno plynulo hezky, rychle se to četlo.
Všem knížku doporučuju na takové to letní čtení, protože to fakt navzdory recenzím stojí za to. Za mě 5*

WallopX
07. května

Pro mě oddychová četba na celý den. Zezačátku jsem si říkala : " tak proč se rozešli ?"
Neustále jsem chtěla vědět odpověď a bála jsem se, že se to nedozvím. Naštěstí jsem se dočkala.
Četla se dobře. Bohužel mi maličko vadily ty filmy. Když se třeba rozepsal děj filmu, nevnímala jsem. Většinou.
Jinak nemám co vytknout.

lenka608
22. dubna

Knížka se četla poněkud obtížně. V jednu chvíli chudé osekané věty a pak věta s takovou skladbou, že vyšla na dobrých 7 řádků. V polovině jsem to s knížkou vzdala a odložila ji - ne proto, že by byl špatný děj, ale proto, že bylo obtížné se do něj dostat. Některé věty byly zkrácené, jako by v nich chyběla jakási podstatná část. Jiné naopak příliš dlouhé zamotávajíc více věcí dohromady. Tenhle způsob psaní mi bohužel nesedl.

Anet14
14.10.2017

Knížka mě pobavila, rozbrečela, rozveselila a hlavně nadchla.Moc se mi líbil nápad a ty ilusrtace byli skvělý.Bylo to čtivý ale přeci jenom nám ten autor mohl trochu víc pomačkat srdce a pěkně ho rozervat.Ale jinak jsem s knížkou to spokojená.

MattieStyles
03.09.2017

Já musím říct, že špatná nebyla. Nápad je skvělý, příběh zaujme a ilustrace byly povedené. Až na zmínky o filmech, které jsem převážně vůbec neznala:)

Alethea_k
30.07.2017

Nečekala jsem od knihy vůbec nic, jen odpočinek. A právě proto se mi nejspíš líbila. Jednoduché ilustrace doplňují jednoduchý příběh, zato emoce jsou pravé. Každý z nás si nejspíš nějakým rozchodem prošel a díky tomu je tento příběh aspoň trošku reálný. Na 5* to ale není z prostého důvodu. Moc se nedívám na filmy a z tolika názvů a přirovnání se mi občas až motala hlava.

bookcase
26.04.2017

Přečetla jsem si ji, i když nejsem cílová skupina. Ale ráda si čas od času přečtu knížku pro teenagery. Nebylo to špatné, akorát moc ukecané. Těch odkazů na filmy bylo moc, ale to přijde divné asi nám tady, kdyby americká mládež četla o někom, kdo odkazuje na staré české filmy pro pamětníky, taky by asi nechápali. Jinak jsem si celou dobu říkala, proč je Min tak rozzlobená a na konci jsem pochopila. Ten byl drsný. Chválím grafickou stránku, ty ilustrace k tématu jsou kouzelné.

Dakarianna
22.04.2017

Ještě jsem snad nepotkala knížku, která by byla tak originální a přitom tak nečtivá. Na můj vkus byla i zbytečně dlouhá a do Min jsem se vůbec nemohla vžít.

popeluška
25.03.2017

Než jsem knihu začala číst tak jsem neměla žádná očekávání a byla jsem velmi mile překvapená ....kniha se mi moc líbila, zajímavě napsaná a užila jsem si ji maximálně od začátku až dokonce.

nikol1774
20.03.2017

Knížku jsem měla půjčenou od kamarádky, ale sama bych si jí nekoupila. Četla se celkem snadno. Bylo v ní spousta ilustrací, spousta krásných ilustrací a díky nim byla zbytečně dlouhá. Ilustrace byly sice pěkné ale kniha by se bez nich obešla, naopak si myslím že bez nich by byla lepší a člověk by měl možnost využít svojí představivost. Příběh takový zvláštní. Neurazí ani nenadchne. Kniha je spíše pro puberťáky.

klarinka9974
10.03.2017

Jak jen zhodnotit tuto knihu, ze které jste na začátku v rozpacích a přemýšlíte jestli ji vůbec dočtete. Ale nakonec se ukáže, že kniha není tak hrozná a je to celkem oddechové čtení. Já jsem občas nechápala mluvení a debaty jistých lidí.. Opravdu se takto baví teď lidí na střední škole? Dala jsem 4 hvězdičky za překvapivý děj a obrázky :-)

Horselen
04.03.2017

Text mi místy přišel zmatený, kolikrát až nudný. Bez filmových přirovnání, které Min používá, bych se klidně obešla. Celkově je kniha psaná jinou formou než je obvyklé. Konec mi přišel zvláštní, ale na druhou stranu mě posledních 80 stran nutilo číst dál, proto dávám 3 hvězdičky namísto 2.

MishelleBlack
12.02.2017

Knížka to není úplně špatná, spíš taková relaxační. Kdykoliv jsem se od čtení dokázala odtrhnout a vrátit se zpět ke čtení se mi zase moc nechtělo. Konec mi přišel docela ubrečený, což u mě hned snižuje hodnocení.
A upřímně, polovinu toho hodnocení tvoří nádherné ilustrace.

Akemi4
12.12.2016

Kniha mě nalákala svými pěknými obrázky, v konečném výsledku je to však jediná věc, která za něco stála. Nebavilo mě to. Třeba by mě taková kniha zaujala v šestnácti, možná jsem tehdy podobné věci dokonce četla, jenže šestnáct už mi prostě není. Postavy byly nudné, nedalo se s nimi ztotožnit ani si je pořádně oblíbit, příběh povrchní a celé se to hrozně táhlo.
Na konci mě nečekalo překvapení, jenom úleva, že je to za mnou.

Áňa 998
28.10.2016

Zamilovala jsem si ilustrace ale celkově... docela jsem se v knize zklamala :/

JaneH
15.10.2016

Od knihy jsem čekala víc. Trošku mi připadá, že se dával větší důraz na ilustrace, které jsou ovšem nádherné (!), než na samotný děj. Trvalo mi než jsem se do děje dostala, přesto jsem ji přečetla v relativně rychlém čase. Sama momentálně nevím co si o knize myslet. Konec knihy mne jaksi rozněžnil - byla jsem na Eda naštvaná, chtěla jsem brečet a Min jsem naprosto chápala. Přesto jsem od knihy čekala víc. Nemyslím si totiž, že by mě děj knihy měl chytnout až ve 3/4 knihy.
Od knihy jsem čekala víc, ale co se týče ilustrací - dlouho jsem nespatřila tak nádherně ilustrovanou knihu.

ChciOdŽivotaVíc
11.10.2016

Kniha se mi moc líbila. Je to taková jednodušší četba, Do čtení jsem se naprosto ponořila a ten konec mě dostal. Sice jsem čekala něco většího, ale možná v tom bylo to kouzlo a já měla co dělat, abych se na konci nerozbrečela. Nápad parádní a nejkrásnější ilustrace :) milá kniha :)

en.bee
03.10.2016

Krasna kniha, suprove se cetla.

ElisR1
06.09.2016

Uff, tak tohle pro mě bylo hodně velké zklamání. Měla jsem potíže to vůbec dočíst.

Jass
06.09.2016

Bylo to pěkné, žádné silnější přídavné jméno bohužel použít nemohu. Zpracování, nápad, styl, prostředí, kontext, to všechno bylo moc pěkné. Ale musím říct, že postavy mi naprosto nesedly. Min, ani Ed, žádné souznění nenastalo. V takových případech si často oblíbím bláznivou kamaráda/ku, ale ani to tu nenastalo, Al mi naprosto nesedl. A co ten konec? To je jako ono?! Vážně zklamání, naprosto nepřirozený konec, který je zároveň dost předvídatelný (normálně bych řekla, že to je nekombinovatelné, tady se to ale povedlo. Ovšem ilustrace byly perfektní.

cukrovka
01.09.2016

Zajímavý nápad, hezké ilustrace, ale do čtení jsem se musela nutit. To se mi stává opravdu málokdy.

TerkaM
30.08.2016

Čtyři hvězdičky, pět by bylo moc. Nicméně si to před jakousi recenzí na blogu musím všechno nějak utřídit v hlavě... líbily se mi ilustrace, to, že to de facto skončilo podle mých představ a že jsem se s mou nesympatií vůči Edovi nepletla, jelikož to, co Min provedl, bylo zatraceně odporné.

I když to asi fakt nebylo nic zvláštního, takový tuctový romantický příběh, jen od konce. Tedy s tím, že se čtenář důvod rozchodu dozvěděl až na závěr, což vůbec nebylo špatné a alespoň se člověk měl "na co těšit". Min mi bylo líto, bláznivě se do něj zamilovala a on ji zradil, přestože v jednom kuse tvrdil, jak ji miluje. Asi se nedozvíme, jak dlouho to byla pravda a i kdyby ano, ve vztahu má být upřímnost.

Proč dávám čtyři hvězdičky? Protože kdyby mě to opravdu bavilo, přečtu to za chvilku, nehledě na to, co bych musela zrovna udělat doma. A týden mi na takovou oddechovku přijde opravdu dost. Zřejmě jsem se na ni podvědomě nikdy netěšila.

Attia
10.07.2016

Normálně bych dala 3 hvězdičky, kniha mě zase tolik neoslovila, i když se četla snadno, a asi tak nějak nechápu dnešní vztahy.... Ale líbil se mi nápad a kresby, proto ta 4 hvězdička.

zdenek5887
28.06.2016odpad!

Asi v polovině knihy jsem se chtěl zabít, jak špatně/nešťasným stylem napsané to bylo, ačkoliv slabý potenciál to mělo. A musel jsem se nutit do čtení. Opravdu moc. A to se mi často nestává. Došel jsem však statečně až na poslední stranu a... to je celé. Zklamání roku. Nemám k tomu co víc dodat. Vlastně ano. Bude to nejspíš první kniha, která ode mě kdy poputuje dál.

rarášek
20.06.2016

Kniha mě ihned zaujala svými doprovodnými ilustracemi a jakmile jsem ji spatřila v knihovně, okamžitě jsem se po ní vrhla. :D
Velmi zajímavá knížka. Nejdřív jsem nechápala, proč se Min s Edem rozešla a nevěděla jsem, co si myslet, ale jak se blížil konec, víc a víc jsem ji litovala. Jak se někdo může takhle zachovat k někomu, kdo ho miluje?
Ilustrace k příběhu opravdu dokonale doplňují děj a s nimi mi taky děj ubíhal rychleji. Dobrá knížka se zajímavým příběhem. :)

warca
20.06.2016

Skvělý nápad, ale kniha mě při čtení nijak nestrhla a neuchvátila

InFinito
18.05.2016

Na začátek musím říct, že mě kniha hned zaujala, jak anotací, tak vzhledem. Vlastně jsem ještě nenarazila na knížku, kde by byla popsána cesta ke konci vztahu a ne na začátek. A ty krásné ilustrace, které knihu doprovázely? Skvělé doplnění k celému, řekněme, dopisu.
Kniha je hodně.. hledám správné slovo.. dojemná. Ty emoce.. Příběh jako bych prožívala s nimi. Navíc se mi líbí, že vlastně celou dobu můžeme jen hádat, kvůli čemu se tedy rozešli. A další plus je ta skvělá čtivost.
A co se postav týče... Hned na začátku jsem si oblíbila Ala a to mi vydrželo celé vyprávění, ale na ostatní (a hlavně na Min a Eda) jsem často měnila názor, ale nemyslím, že by to bylo mínus.

Zkráceně se mi knížka doopravdy líbila a jelikož se mi četla dobře a v podstatě jsem jí nechtěla dát z ruky, myslím, že si zaslouží těch 5 hvězdiček. Jsem ráda, že jsem si ji koupila a že teď už zdobí moji knihovničku.

kalinkacz
04.05.2016

„Proč jsme se rozešli“ je jednou z těch knih, které prostě musíte mít doma.. Je to kniha, která vás upoutá již svou obálkou, a když ji potom vezmete do ruky a zjistíte, jaká krása v podobě plátků růží se skrývá pod přebalem, tak jednoduše neodoláte a knihu si vezmete.
Samotná anotace knihy není nijak zajímavá… Min a Ed se rozcházejí a Min posílá krabici se všemi jejich věcmi zpět Edovi, aby byla schopná se s jejich rozchodem vypořádat… Ano, nezní to nijak extra poutavě, ale věřte, že 350 stran, které tato kniha obsahuje, vás přesvědčí o opaku!
Jakmile jsem knihu rozečetla, tak jsem se naprosto vcítila do Eda… Kniha totiž obsahuje neskutečně věruhodné ilustrace od Mairy Kalmanová, které mi umožnily uvěřit všemu, co Min Edovi psala… S každou další stranou jsem věřila, že tyto předměty z krabice opravdu držím v ruce…
Ale jistě se vám stane, že nesčetněkrát v průběhu celé knihy změníte názor na obě dvě hlavní postavy a až do posledních stran nebudete tušit, kdo za rozchodem stojí a čí vina by to mohla být…
Na závěr jen bych ráda řekla, že se jedná o knihu plnou citů, zlomených srdcí, nesrovnalostí, omylů, přešlapů, zamilovanosti, naivity, slepoty a vlastně všeho, co může „obyčejná“ láska člověku přinést…

kocourjulie
02.05.2016

Pro děti od 12 let? Ani náhodou.
Spíš mi to připadá jako vzpomínky zahořklé stárnoucí ženy.