Konec

Poslední svazek nešťastných příhod sourozenců Baudelairových. Než však budou smět uzavřít svůj příběh, budou ještě muset čelit nebezpečné bouři, podezřelému nápoji, stádu divokých ovcí a obrovské ptačí kleci. A bohužel se také seznámí s opravdu strašlivým tajemstvím, jež se týká jejich rodičů

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/746/konec-746.jpg 4.3115

Řada nešťastných příhod (13.)

A series of Unfortunate Events, Book the Thirteenth: The End (2006)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

maky5083

Knížka byla super jako všechny ostatní, ale je spousta a spousta nezodpovězených otázek. Třeba co se stalo s trojčaty, Fionou nebo kapitánem? Nebo něco více o jejich rodičích a hlavně o cukřence.

Tesset

Je pravda, že celou sérii jsem četla už hodně dávno a některé věci si už moc nepamatuji, ale vím, že jsem se u těchto knih bavila a nemohla se dočkat dalších dílů. Po letech mě k této sérii přivedl seriál, který je na knihách založený a podle mého i povedený. Znovu mě zatáhl do světa sirotků Baudelairových a je více než pravděpodobné, že si celou sérii přečtu znovu.

bibi.r
02.02.2016

Tak já nevím. Asi jsem zklamaná. Vždyť jsme se vlastně skoro nic nedozvěděli, jen vyvstanuly další a další otázky...
Bylo to zkrátka divné.

kája14
19.12.2015

Moc mě mrzí, že autor neodpověděl na spostu zajimavých otázek. Ale jako závěr se mi tato kniha líbila. Byla napsána přesně v autorově dosavadním stylu.

Svatoslav
27.10.2015

Konec konce je ve své podstatě hodně připomíná závěr ikonického televizního giganta - Lost. Buď absolutní závěr milujete nebo jím naprosto pohrdáte. 13ka není o hledání odpovědí, ale o loučení s postavami, pochmurným dějem a především záhadami, jež vás pouze nahlodají a nedají chvíle klidu. 13ka je pravděpodobně jednou z nejsmutnějších knížek, které jsem kdy četl. Takhle chladně a krutě ukončit třináctý svazek putování postav (dětské!!) série chce opravdu koule! Smekám.

Dinosaur
01.07.2015

(9/10)) Tak jsem se po pár dnech náruživého čtení konečně dostal na Konec. Je sice pravda, že se nedovídáme úplně vše, ale něco ano a když se nad tím tak zamyslím, v podstatě mě nejvíce pálí jen otázka, co se vlastně skrývalo v jistém předmětu (i když možná, ale opravdu jen možná to tuším). Také mě trochu mrzí, že se zde neobjevily mé tři oblíbené postavy, ale jinak jsem spokojen. Nakonec mi je asi nejvíce líto to, že Konec je opravdu koncem, protože to znamená, že se musím se sourozenci Baudelairovými rozloučit. Nejradši bych byl za pokračování (což by opět nejspíše vydalo na další řadu nešťastných příhod, což si ti chudáci nezaslouží) nebo nějakou knihu o Baudelairovic rodičích, Olafovi a Snicketových... (06.08.2013)

TerezkaV
21.07.2014

Tento díl mi přišel nejslabší a hodně mě zklamal.

mora.nocna
03.12.2013

..celu seriu som si nemohla pomoct a mala som rada Olafa, takze posledny diel sa mi velmi pacil

Megi67
02.08.2013

Úžasná kniha! I když vlastně nevíme všechna tajemství. Ale tím pádem je tato série originální. Ve většině sérií se minimálně v posledním díle všechny záhady dozvíte. Ale tady ne! Vůbec mi nevadí, že tajemství nejsou odhalena všechna, naopak mě to těší, protože zůstává zachována ta tajemná atmosféra. Jsem nad míru spokojená! Daniel Handler je prostě genius, stejně jako celá Řada nešťastných příhod je geniální. Copak si myslíte, že je to utajené všechno jen tak a v posledním díle vám ta všechna tajemství donesou na talíři i s podnosem? Pokud jste přečetli všechny díly víte toho poměrně dost.

Posli
28.04.2013

Co to mělo být? Chtěla jsem tuto sérii dočíst. Pracně jsem četla díl za dílem a teď mi to přijde jako ztráta času. Tento díl je jako všechny předešlé, ale jelikož je poslední, tak jsem čekala trochu něco jiného. Pár věcí jsme se možná dozvěděla, ale stejně si musím většinu domyslet. Přišlo mi to jako kdyby se autor sám v těch zápletkách nevyznal a nechtěl se tím zaobírat, tak to radši tak nějak vynechal a tím svým stylem ukončil. Opravdu mě to zklamalo.

Tajli
16.03.2013

Vynikající ! Nemám jiných slov. Jsem spíše čtenářka smutných příběhu a právě tato série mi vyhovovala na 100%.

Lucka66
10.02.2013

Přečetla jsem téměř celou sérii a moc jsem se těšila až se všechno rozluští..a ono nic :( Ale i tak mě díl bavil

mautina7
29.01.2013

Přidávám se k předchozím názorům. Chápu, že je těžké zakončit po 12ti knihách takto komplikovaný děj, ale tohle rozhodně nebyla dobrá volba Daniela Handlera (alias Lemony Snicketa). Vzhledem k tomu, jak jsem měla tuto řadu ráda jsem tímto také velmi zklamaná.

studentik
07.07.2012

Dozvěděl jsem se naprosté nic.Mrzí mě to. Bohužel mě autor zklamal.

tondavon
14.06.2012

Zklamání. Tak bych charakterizoval jedním slovem poslední knihu a vlastně i celou sérii o sourozencích Baudelairových. Poslední kniha série se bohužel odvíjí, co se týká vysvětlování záhad, v duchu knih předcházejících, což znamená, že se ani na třináctý pokus nedozvíte opět vůbec NIC!!! Nejsem čtenář, který je rád veden za ručičku, ale zde u mě už přetekl můj pohár čtenářské trpělivosti, který se začal plnit zhruba od devátého dílu věčným omíláním téhož. U mě zkrátka Daniel Handler po tomto dílu skončil a vím, že jestli v Česku vyjde další kniha, pod kterou bude podepsán, tak si ji dozajista nekoupím.

Youda
05.10.2011

Souhlasím s Wewerkou11. Moc jsem svou zvědavost neukojila, ba naopak! Ještě víc mě to rozpálilo! Protože v podstatě jsem se nic nedozvěděla. Jediné pozitivum je hrabě Olaf.. (Nebudu informovat ty, co to nečetli).

Wewerka11
29.09.2011

V celé Řadě nešťastných příhod si musíte polovinu domyslet nebo ji vypozorovat a tahle knížka není výjimkou... Je něco jako test, jestli jste přečetli všechny knížky série. Musím ovšem uznat, že se dozvíme malinko víc než v předchozích dílech, ale jako vždy najdeme více otázek než odpovědí, ovšem celá Řada je prostě geniální, takže žádná kritika není na místě.