Temné terárium

Po velmi zlé zkušenosti s hrabětem Olafem převeze pan Poe Violet, Klause a Sunny k jejich vzdálenému příbuznému, strýčkovi Montymu, který je členem herpetologické společnosti. U strýčka se mají všichni tři dobře, ale bohužel jen do té doby, než se objeví nový pomocník - sourozenci Baudelairovi ani chvíli neváhají a okamžitě je jim jasné, že je to hrabě Olaf, i když si změnil jméno. Stephano, jak si teď zloduch říká, nemá jet na výpravu do Peru, protože strýček Monty z obavy, že by mohl být členem herpetologické společnosti a ukrást mu hada, jehož sám objevil a pojmenoval Neuvěřitelně smrtící zmije, roztrhal jeho lodní lístek na palubu parníku Prospero. Olaf ale musí jet, aby se mohl zmocnit dětí a jejich majetku, proto otráví strýčka jedem Mamby zákeřné, načež ubohý herpetolog okamžitě umírá. Hrabě Olaf přinutí sourozence nasednout do svého auta a vyráží s nimi k přístavu. Ve spěchu si však nevšimne auta pana Poea a nabourá. Vrací se proto do domu strýčka Montyho, kde se Violet, Klaus a Sunny snaží přesvědčit říkají pana Poea, že Stephano je ve skutečnosti hrabě Olaf. Natvrdlý bankovní úředník jim samozřejmě nevěří, ale pravda vyjde díky Violet najevo. Lstivý hrabě však znovu uniká spravedlnosti. Pomůže mu při tom muž s háky místo rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/735/temne-terarium-735.jpg 4.3320

Řada nešťastných příhod 2.

Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Second: The Reptile Room, 1999

Kniha Temné terárium

mareksevc
11.12.2019

táto kniha odštartovala moju záľubu v celej sérii a knihy mám rád doteraz aj 10 rokov po dočítaní

s1ombrehimawari
25.07.2019

Druhý díl byl o mnoho lepší než ten první. Líbila se mi zápletka, která už působila více sofistikovaně. Miluju autorův styl psaní a jeho vstupy do příběhu.

pink_ivy
21.01.2019

Poté, co sourozenci Baudelairovi jen o chlup unikli spárům hraběte Olafa, dostávají se k dalšímu opatrovníkovi, kterým je strýček Monty. Ovšem to, co ze začátku vypadá jako začátek šťastného konce se pro sourozence opět nepříjemně zvrtne.

Další příběh je znovu protkaný novou scenerií, podobným příběhem jako v prvním díle, zajímavými postavami, spoustou absurdních pravidel a velkou dávkou černého a pochmurného humoru z pera Lemonyho Snicketa. Čte se to dobře a opět, na to, že je to "dětská" knížka se zabaví i dospělejší publikum.

theale
11.12.2018

Po mém zklamání z prvního dílu, jsem se rozhodla dát sérii ještě druhou šanci v originále (v rámci mé nenadálé touhy přečíst si po dlouhé době něco anglicky) a musím říct, že to byla rozhodně dobrá volba!

Ajda300
09.08.2018

Skvělé pokračování.

keveline
18.01.2018

We all know, of course, that we should never, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever,ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever fiddle around in any way with electric devices.

Presne pre takéto momenty tieto knihy milujem. Štýl písania a vysvetľovanie cudzích slov či prirovnávanie k iným situáciám je naozaj originálne, niečo také som ešte inde nečítala. Naozaj som vďačná, že som na knihy narazila a odporúčam všetkým - malým aj veľkým.

Percabethka
21.09.2017

Nevím, jestli mě víc baví příběh samotný, nebo ty autorovy poznámky, názory a vysvětlivky, díky kterým i sebedepresivnější scény působí spíš komickým a lehce ironickým dojmem :D ❤ Myslím, že díky autorovu stylu psaní je tahle knížka nejen pro děti, ale pro všechny věkové kategorie :D

Edona
14.07.2017

Jelikož jsem viděla filmové zpracování, které zahrnovalo první tři díly, nebyla jsem při čtení druhého dílu v napětí, jak to celé dopadne. Nicméně vypravěčství Lemonyho Snicketa je vskutku ojedinělé a způsob jakým promlouvá ke čtenáři, je prostě okouzlující. Rozhodně doporučuji nejen malým čtenářům.