Široké okno

Pokud jste ještě nečetli vůbec nic o sourozencích Baudelairových, pak byste ze všeho nejdřív měli vědět toto: Violet, Klaus a Sunny jsou dobrosrdečné a bystré děti, ale jejich životy bohužel naplňuje jen samé neštěstí a utrpení. Jejich příhody jsou tragické a skličující a ta, která je popsána v této knížce, patří snad k nejhorším ze všech. Nemáte-li dost odvahy na četbu o událostech, v nichž se objeví hurikán, hladové pijavice, studená okurková polévka, odporný zločinec a panenka Drahuška, přivede vás tato knížka pravděpodobně na pokraj zoufalství a beznaděje. Autor však i nadále bude pokračovat v zaznamenávání pohnutých osudů Baudelairových, protože je povinen tak činit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/736/siroke-okno-736.jpg 4.2266

Řada nešťastných příhod 3.

Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Third: The Wide Window, 2000

Kniha Široké okno

pink_ivy
21.01.2019

Sourozencům Baudelairovým se doslova lepí smůla na paty. Poté, co zažili další traumatickou epizodu z jejich nešťastného života se dostávají k tetě Josephině a mohou jen doufat, že tentokrát se jejich životy konečně obrátí k lepšímu.

Třetí díl je opět ve standartně zajetých kolejích - nové místo, nový opatrovník, nový převlek, nový plán k ukradení jmění Baudelairových. Knížka opět nešetří ani ironií, ani notnou dávkou naprosto absurdních situací, tentokrát se Baudelairovi budou muset poprat nejen s hrabětem Olafem, ale i s nepříznivým počasím, které se žene na jejich nový domov.

Ač se to stále dobře a lehce čte, musím podotknout, že to postrádá další nápady a zápletku. Stejné schéma se vyplatilo dvakrát a autor sází na jistotu, ale upřímně řečeno, když potřetí čtete dokola to stejné, přestává vás to pomalu bavit. Doufám tedy, že s následujícím dílem se zápletka konečně někam posune a ukáže se, že za vším stojí nějaká hlubší pointa.

theale
09.01.2019

Stojí za přečtení v originále :)

kyticka152
27.10.2017

Kniha se mi opět líbila. Malinko mi začíná lézt na nervy naivita pana Poa a pořád omílání dokola hraběte Olafa. Ale i přesto si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení.

Percabethka
21.09.2017

Příběh s tetou Josefínou je poslední, jehož děj jsem díky filmu znala dopředu, tak už se docela těším na další díly, které pro mě budou asi víc napínavé :) Tenhle díl byl ale i tak úžasný ❤

Edona
16.07.2017

Jelikož jsem viděla filmové zpracování, tak ani třetí díl a jeho závěr pro mě nebyl překvapivý. Vlastně i tak se moc nového nedozvíme, jedná se pořád o totéž, akorát je jiné prostředí, jiné kulisy.. Doufám, že v dalších dílech vyjde na povrch vícero nových informací a tajemství ohledně sourozenců, jejich rodičů a podobně. Nicméně opět musím pochválit vypravěčství pana Snicketa, a taktéž poučky protkané celým příběhem, to je pro menší čtenáře určitě poučné. Těším se na další díl.

Život-s-Kačí
13.09.2016

Kniha byla opět velice poutavá. Předchozí díly se mi ale líbily trochu víc.

thg-queen
04.01.2016

Řada nešťastných příhod (3)/Široké Okno
Hodnocení od thg-queen
27.12.2015

Tahle kniha byla velmi dobrá. Já ráda čtu knihy které jsou detektivní a záhadný a tahle byla přesně to. Líbilo se mi jak tahle knížka je reální a že věci které se stali, se můžou stát v normálním životě.Já se myslím že jsem nevíce jako jediní bratr kterí se jmenuje Klaus. Já totiž mám ráda čtení ale jsem přečetl pouze tuto knihu a ne ty ostatní z serie. Celkově by jsem dala tuto knihu 9/10 (4.5/5)
- thg-queen

Dinosaur
01.07.2015

(9/10) Třetí kniha se stále nese ve stejném duchu, jako první dvě, jen je snad o něco akčnější. Na jednu stranu nepřináší nic moc nového, ale zároveň je pořád lehce absurdní, napínavá a velmi čtivá (v podstatě všechny tenčí knihy z této řady jsem přečetl v jednom kuse a poté ještě sáhl po dalším díle, se kterým se stalo to samé). (05. 8. 2013)