Předposlední utkání

Předposlední utkání https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/745/predposledni-utkani-745.jpg 4 158 10

Další z nešťastných příhod zavede sourozence Baudelairovy do podivného hotelu Rozuzlení, kde se setkají s mnoha postavami z minulých příhod a řadou absurdních situací. Do hotelu samozřejmě přijede i zločinný hrabě Olaf, neštítítící se ničeho v honbě za dědictvím Baudelairových.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Twelfth: The Penultimate Peril , 2005

marketa3815
05.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Dcera (8 let) stále hodnotí vysoko, nicméně hvězdičku ubírá, protože ji zklamali Baudelairovi, že se přidali k Olafovi, asi jí budu muset vysvětlit, co to je stockholmský syndrom.

mia.com
15.01.2023 4 z 5

Jako dítě jsem tuhle sérii měla moc ráda, byla taková jiná, než ostatní knížky pro děcka. líbilo se mi, že se všechny vědecké vynálezy tváří, že by to fakt mohlo fungovat. Nicméně musím doporučit také film a seriál, obojí se mega povedlo.

Booky84
01.01.2023 5 z 5

V předposledním díle se to hemží mnoha padouchy a doprovolníky a vznikají otázky kdo do jaké skupiny vlastně patří. Dále se objevují i postavy z předchozích dílů, u některých jsem musela přemýšlet o koho se jedná, ale jako připomínka to bylo zajímavé oživení příběhu. Je to opět jízda a sourozenci hodně dospívají a perou se i s tím, zda jsou ještě uštechtilí dobrovolníci nebo padouši. Jsem opravdu hodně zvědavá, co přinese poslední díl.

anet8843
18.01.2020 5 z 5

Tenhle díl byl hodně nadupaný, tolik informací se ani nedalo zpracovat. Na tomto díle je skvělé, že tu je mnoho postav z předchozích dílů. A jako vždy je tu filosofické zamyšlení, tady asi jedno z nejsilnějších. Moc se mi líbí posun motivů ohledně Baudelairových, kteří udělali spousty pochybných rozhodnutí, které je až dovedlo na konečnou otázku, zda jsou to ještě stále dobrovolníci nebo se z nich stali padouši.

pink_ivy
04.02.2019 4 z 5

Sourozenci Baudelairovi se po nástrahách, které museli překonat pod vodní hladinou dostanou do hotelu, který je posledním bezpečným místem pro všechny agenty tajemné společnosti V.F.D. Společnými silami musí přijít na to, zda je hotel bezpečný nebo ne.

Dle mě se jedná o nejlepší díl celé série. Jednak je hrozně příjemné se po těch jedenácti dílech znovu setkat s postavami, které se sérií mihnuli v předchozích knížkách a hlavně jsem měla pocit, že se nám konečně dostalo alespoň nějakých odpovědí (rozhodně tedy ne všechno, ale aspoň něco málo). Styl psaní autora mě i nadále irituje čímdáltím víc. Teď jen doufám v uspokojivý konec.

bibi.r
27.01.2016 4 z 5

Začátek byl skvělý. Líbilo se mi, že se v hotelu setkali skoro všichni, které jsme potkali v předchozích dílech.
Konec byl velmi překvapivý. Těším se na poslední díl.

Dinosaur
01.07.2015 5 z 5

(9/10) Obzvláště první polovina knihy je parádní, ale pak se vše začne opět zamotávat a bohužel jsem se opět nedověděl tu jednu věc, kvůli které doslova umírám zvědavostí. (06.08.2013)

Posli
12.04.2013 4 z 5

Předposlední utkání patří mezi nejlepší díly série. Je to stále napínavější a zajímavější. Už se ale občas začínám ztrácet v postavách. Vždycky si musím vzpomenout, kdo dotyčný vlastně je.

studentik
30.10.2011 5 z 5

Souhlasím zatím nejlepší díl z celé řady.Těším se na KONEC.

Youda
05.10.2011 5 z 5

Podle mně nejlepší díl z celé Řady.

Daniel Handler
americká, 1970