Zázrak

Vynikající psychologický román od držitelky řady cen a autorky mezinárodní bestselleru Pokoj. Zdravotní sestra Lib Wrightová, profesionálka vycvičená samotnou Florence Nightingalovou, přijíždí v polovině 19. století na irský venkov, kde žije údajně zázračná jedenáctiletá dívka Anna. Už po čtyři měsíce nesnědla jediné sousto, a přitom se těší dobrému zdraví. Lib je pověřena lékařským výborem, aby odhalila domnělý podvod, zdá se však, že dívka nic nepředstírá. Je to skutečně zázrak? Anebo za tím stojí fanaticky zbožná rodina? Lib se s Annou velmi sblíží, a proto ji vyděsí, když se její stav začne náhle rapidně zhoršovat… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332151/zazrak-OHK-332151.jpg 3.730

The Wonder (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

Marluksa

Nuda se nepravidelně protkávala s napětím, chvílemi jsem měla nutkání knihu odložit, ale zvědavost mi to nedovolila.
Na můj vkus moc náboženských textů, které mnohdy působily až rušivě. Konec na mě působil nuceně až moc předvídatelně.

DominaCZ

Ubírám hvězdu za roztahanost, počáteční nulovou akci a příliš náb. textů, i když oprávněných. To člověka dost štve.
Taky Lib nebyla sympatická, ani jeptiška, no vlastně nikdo, krom závěrečného týpka.
Ty pověry byly fakt na facku.

Unikal mi celý smysl toho všeho, i když byl vysvětlen. Nemělo to logiku, těžko by si tohle všechno určilo a dobrovolně vykonalo tak malé děcko.
No, konec mě napřed tak jako ...přinesl pocit zmaru, i když jakési jistoty že to jinak dopadnout nemohlo..a podle epilogu může....ač mě jindy sweet konce štvou, tady jsem to všem přála.

Ale tak v půlce to zaujme, takže jo, ňák se mě to dotklo.

zazvorka

Půjčila jsem si, protože se mi líbil Pokoj. Tohle je zas z úplně jiného soudku - to oceňuji, že autorka nepíše schematicky. Zajímavé prostředí, poutavý vhled do - doufám - už zaniklého světa. Autorka nakousla zvláštní téma, zase jsem se něco zajímavého dozvěděla. Ale Pokoj se mi líbil více.

AllyKumari

Khina má velmi pomalé tempo a dokáži si představit, že to spoustu čtenářů odradí. Nicméně mě osobně mystérie malé Anny zajímala od počátku do konce. Příběh se skládal jako mozaika, nic se nedalo předvídat. Vše působilo velmi realisticky, snad jen s výjimkou insta-lásky. Rovněž epilog mi úplně neseděl, nemyslím, že byl nutný.

eloušek

Pořád nevím co si o knížce
myslet...
Knihu jsem si koupila protoze mě autorka prekvapila svou prvni knihou(pokoj),která byla velice dobrá.
Asi do půl knihy jsem litovala ze jsem si knihu koupila ale nějakým prazvláštním důvodem jsem nedokazala přestat číst.Posledních 60 stránek jsem zhltla jedním dechem.Konec knihy byl nečekaný a napínavý.

micha-ella

Příběh o dítěti, kterému náboženství vymylo mozek. Irský venkov, rašeliniště, nevlídné počasí, nevlídní lidé, pochmurné náboženské názory. Četlo se to zpočátku dobře, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Ale jak se děj vlekl, začala jsem přeskakovat náboženské výlevy a úplně mě znechutilo vysvětlení, jak dívku krmila její matka. Konec všechno napravil.

Peršanka

Kniha plná fanatiků, reálií z irského venkova v půlce 19. století, pokřivených vztahů, podmáčené krajiny, ignorance, chudoby... vlastně docela hnusné čtení. Ale napínavé. Br!

vnimat_Krasu

Před Donoghue musí jeden smeknout klobouk.
Zázrak je na tom totiž perfektně jak z historického, tak z medicínského hlediska. A ano, občas tento fakt knížce trochu zabraňuje v tempu.

Přesto je pro mě Zázrak velmi niterní, zvolna vyprávěnou, od podlahy budovanou četbou, co zlehka připomíná Faberův Kvítek, a na kterou se bude zapomínat jen těžko.

A teď už mě nerušte.
Mám hlad.

Kituska

Je to opravdu zázrak, že jsem knihu dočetla. Ke konci mě kniha bavila o trochu více, ale kniha je zbytečně zdlouhavá a natahovaná.

Illaa

Obsah na přebalu byl tak lákavý, samotná četba byla ale spíše utrpení. Třičtvrtě knihy se nic významného nedělo, jen si jedna ošetřovatelka dělala poznámky o zdraví postící se dívky. Navíc na každé stránce se objevovaly náboženské motivy... Pro mě tedy špatná volba.

Petbe

Zbytečně zdlouhavé, nudné a nakonec závěr úplná hovadina....

Ladiva

Kniha sa výborne číta. Príbeh je zaujímavý opisom reality írskeho vidieka v 19.storočí, hlavne však kontrastom medzi hlbokou a ľudskou vierou v boha a bezduchou bigotnosťou, ktorá neváha ani usmrtiť človeka.

Emma Donoghue

Emma Donoghue