Rubín v kouři

Napínavý román z temných uliček a opiových doupat starého Londýna… Pokud jste se ještě nesetkali se Sally Lockhartovou, hrdinkou z pera uznávaného britského autora Philipa Pullmana, připravte se na nervy drásající dobrodružství. Sally je šestnáctiletá nevšedně hezká dívka. Její znalosti literatury, francouzštiny, dějepisu, výtvarného umění a hudby jsou sice nulové, zato však dokonale ovládá vojenskou taktiku, dovede řídit menší podnik a střílí jako přebornice. Když její otec za podezřelých okolností utone v Jihočínském moři, zůstane Sally v nemilosrdném prostředí velkoměsta sama a musí se o sebe postarat. Navíc jí hrozí strašné nebezpečí, o kterém zpočátku nemá ani tušení. Brzy však zjistí, že kořeny veškerého zla musí hledat v tajemství vlastní minulosti a vzácného rubínu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1545/rubin-v-kouri-7Yg-1545.jpg 4.2108

Sally Lockhartová 1.

Detektivky, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Egmont (ČR)

The Ruby in the Smoke, 1985

Kniha Rubín v kouři

enymey

Detektivky normálně nečtu, ale zajímalo mě, jak autor mé oblíbené fantasy trilogie píše pro dospělé. Byla jsem potěšena. Žádná akční detektivka to nebyla, spíš takové pohodové, ale příjemně napínavé čtení. Autor skvěle dávkoval napětí a rozuzlovával záhadu, takže jsem se začetla hned v první kapitole. Konečné vyvrcholení příběhu bylo dramatické a nečekané. Jak říkám - spíš takové oddechové čtení, ale líbilo se mi.

zd0981

Nic pro mne, naivní, tématem, zápletkou, motivy... spadá tak někde do konce 19. nebo počátku 20. století. Pokud chtěl autor napsat jakýsi literární revival na dobrodružné příběhy z té doby, tak se mu to povedlo. No nic...

Dida86

Skvělý román, Sally je vskutku dívka spíš pro dnešní dobu, těším se až si přečtu další díly...

Karča.K
23.10.2018

Příjemná odpočinková četba, přečetla jsem na jeden zátah, i když mě při tom rušil manžel a žádal ode mě kouř. Pak si však na mém nočním stolku všimnul výtisku Strakonického dudáka, začetl se a dal pokoj, loudil můj jeden.

aardvarka
14.06.2018

Dobrodružství z viktoriánského Londýna, pro mládež jednoznačně vhodné, napínavé, oplývající sympatickými postavami a padoušskými lotry v čele s babiznou, která nosí zuby po nebožtíku manželovi, co umřel na choleru.

Evžen82
10.04.2018

Nenáročná odpočinková kniha nejen pro milovníky detektivek.

Elea
03.12.2017

Příjemná, čtivá viktoriánská detektivka s přiměřeně sympatickými hrdiny. Ale už nic víc.

Dani3
24.06.2016

Temné uličky starého Londýna, opiová doupata, několik vražd a jeden rubín. S tím vším si musí Sally Lockartová poradit, aby zjistila, kdo zabil jejího otce a co se ukrývá v její minulosti.

Odpočinkový a nenáročný detektivní příběh, který nic nezastírá a přitom není krvavý ani brutální. Navíc Sallyin praktický pohled na svět dodával příběhu jistou dávku lehkosti a nadhledu.

Philip Pullman
britská, 1946

všech 12 knih autora

Kniha Rubín v kouři je v

dalších seznamech1x