Rubín v kouři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý román z temných uliček a opiových doupat starého Londýna… Pokud jste se ještě nesetkali se Sally Lockhartovou, hrdinkou z pera uznávaného britského autora Philipa Pullmana, připravte se na nervy drásající dobrodružství. Sally je šestnáctiletá nevšedně hezká dívka. Její znalosti literatury, francouzštiny, dějepisu, výtvarného umění a hudby jsou sice nulové, zato však dokonale ovládá vojenskou taktiku, dovede řídit menší podnik a střílí jako přebornice. Když její otec za podezřelých okolností utone v Jihočínském moři, zůstane Sally v nemilosrdném prostředí velkoměsta sama a musí se o sebe postarat. Navíc jí hrozí strašné nebezpečí, o kterém zpočátku nemá ani tušení. Brzy však zjistí, že kořeny veškerého zla musí hledat v tajemství vlastní minulosti a vzácného rubínu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1545/big_rubin-v-kouri-7Yg-1545.jpg 4.1121
Série:

Sally Lockhartová 1.


Žánr:
Detektivky, krimi, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Egmont (ČR)
Originální název:

The Ruby in the Smoke, 1985


více info...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Rubín v kouři

Bublina999
24.04.2021

Takové oddychové čtení, nic moc. Zachraňují to dobré postavy, nejlepší je šílená baba s zuby po manželovi. Četla jsem Jeho temné esence a toto je docela zklamání, holt jsem od toho čekala asi víc... Ale pokračování si přečtu, snad to bude lepší.

chodícírohožka
20.07.2020

Moc pěkný napínavý příběh pro mládež, který ovšem potěší i některé dospělé. Dobře se čte, postavy jsou příjemné a děj odsýpá. Určitě se ke knize zase ještě vrátím.


enymey
15.09.2019

Detektivky normálně nečtu, ale zajímalo mě, jak autor mé oblíbené fantasy trilogie píše pro dospělé. Byla jsem potěšena. Žádná akční detektivka to nebyla, spíš takové pohodové, ale příjemně napínavé čtení. Autor skvěle dávkoval napětí a rozuzlovával záhadu, takže jsem se začetla hned v první kapitole. Konečné vyvrcholení příběhu bylo dramatické a nečekané. Jak říkám - spíš takové oddechové čtení, ale líbilo se mi.

zd0981
29.07.2019

Nic pro mne, naivní, tématem, zápletkou, motivy... spadá tak někde do konce 19. nebo počátku 20. století. Pokud chtěl autor napsat jakýsi literární revival na dobrodružné příběhy z té doby, tak se mu to povedlo. No nic...

Dida86
17.01.2019

Skvělý román, Sally je vskutku dívka spíš pro dnešní dobu, těším se až si přečtu další díly...

Karča.K
23.10.2018

Příjemná odpočinková četba, přečetla jsem na jeden zátah, i když mě při tom rušil manžel. Pak si však na mém nočním stolku všimnul výtisku Strakonického dudáka, začetl se a dal pokoj, loudil můj jeden.

aardvarka
14.06.2018

Dobrodružství z viktoriánského Londýna, pro mládež jednoznačně vhodné, napínavé, oplývající sympatickými postavami a padoušskými lotry v čele s babiznou, která nosí zuby po nebožtíku manželovi, co umřel na choleru.

Evžen82
10.04.2018

Nenáročná odpočinková kniha nejen pro milovníky detektivek.

1