Stín na severu

Tajuplný příběh odhalující syrový a nelítostný svět viktoriánského podsvětí… Nad Sally Lockhartovou se vznáší přízrak strašlivé hrozby. Uhlazená moc protéká jako voda skrz stavidla a roztáčí průmyslové dynamo tak rychle, až se zdá, že se stroj nehýbá. Všemocný světlovlasý muž s uhrančivě šedomodrýma očima se zdá být pánem nad životem a smrtí. V příjemně nekonvenčních kancelářích Lockhartové a Garlandových vládne neustále shon. Na lásku zbývá jen málo času. Jim Taylor, kterého uchvátí divadlo, pomáhá zmizet slavnému kouzelníkovy, Fred Garland plánuje použít nejnovějších fotografických technik k zachycení spiritistické seance a Sally Lockhartová se odhodlaně pouští do vyšetřování finančních operací, které jsou odjakživa doménou mužů. Sally se však každým krokem nevědomky zaplétá do smrtelného nebezpečí a brzy na sobě pocítí mrazivý stín severu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15906/stin-na-severu-0Ge-15906.jpg 4.480

Sally Lockhartová 2.

Detektivky, krimi, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Egmont (ČR)

The Shadow in the North, 1986

Kniha Stín na severu

chodícírohožka
21.07.2020

Další moc pěkná Pullmanova kniha. Jasně, je to spíš pro mladší čtenáře, takže některé věci jsou celkem zjednodušené a přehnané, ale i po všech těch letech, kdy jsem ji měla poprvé v rukou, je úžasně čtivá a skvělá. A taky mi už podruhé skoro zlomila srdce...

Elka252
25.02.2020

Skvělá kniha. Dojemná a nádherná. Kniha byla výmečná a dobře propracovaná. Neoblíbenou postavou byl Jim.

Dida86
31.01.2019

Opět skvělá kniha o Sally a jejich přátelích.Jen škoda toho neštěstí co ji potkalo.

Karča.K
05.11.2018

Po prvním díle "Rubín v kouři" epos Sally Lockhartové pokračuje a čtenář se dozví, že mezi ní a Frederickem nešlo jen o kouř.

antuka
13.04.2018

Po Rubínu v kouři další pecka a podobně jako se to Pulmannovi stalo už v Jeho šeré hmotě, i tady je druhý díl radikálně dospělejší a hlubší, než ten první, takže začínám přehodnocovat svoje tvrzení o malých čtenářích. Na to, jak malý si vytyčil prostor, je vikroriánská společnost vykreslená poměrně komplexně a přitom má děj takový spád a kulisy jsou tak atraktivní, že se divim, že to ještě nikdo nenatočil (no dobře, tak natočil...). Prostěš mě zase dostal. A taky mi zlomil srdce.

trudoš
19.02.2016

Jedním slovem skvělé. Měl bych sice výhrady k závěru, kdy Philip Pullman zcela otevřeně využívá zaběhnutá klišé a nestydí se za to, ovšem pravdou je, že k celkové stavbě románu to sedne jako ulité. Fantastiky jinak opět minimum, zato o děsivá tajemství, nápaditou akci, šibeniční humor a sympatické postavy není nouze ani náhodou. Stín na severu obsahuje vše, co od detektivky z viktoriánské Anglie lze očekávat a autor se navíc nebojí zatnout tipec některým z hrdinů, takže dojde i na nějaké ty slzy dojetí. Připočteme-li k tomu jeho cit pro navození strhující dobové atmosféry se všemi jejími nešvary, není se čemu divit, že mě měl na lopatě v průběhu dvaceti stran. Až bych se skoro zdráhal řadit knihu mezi „literaturu pro mládež“, protože se v mnoha scénách poměrně ostře tlačí na pilu. Přitom nejde o explicitní násilí, ale spíše naznačené hrůzy, které by přijít mohly. Na druhou stranu, jen ať si výrostci zvykají, že puberta není jen o rozervaných upírech a rozháraných vlkodlacích.

MarekG
03.03.2015

Velmi dobrá kniha, ale u mne vítězí Rubín v kouři.

Eseter
16.03.2013

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě takhle pohltila. Líbil se mi už Rubín, ale tenhle díl je eště lepší. Oproti první knize mají postavy trochu více prostoru, jejich charaktery mají větší hloubku, což románu nesmírně prospělo. Zápletka opět velmi zajímavá, sem tam předvídatelná a sem tam ne. Stín na severu je velmi čtivý a napínavý a i když je napsán docela jednoduše, přeci jen na tomto stylu vyprávění něco je, něco co napovídá o autorově hloubavosti a znalosti lidských duší. A hlavně závěr mě přinutil zamyslet se nad významem dobra a zla.