Tygr ve studni

Strhující zápletka odhalující bezedné hlubiny ponurých vod Viktoriánského zločinu… Nikdy nejste v bezpečí, zvlášť když se vám daří docela dobře. Buďte připraveni na to, že kdykoli můžete ztratit půdu pod nohama. Na scéně se objevuje muž, pokud je to muž, kterého málokdo viděl, ale snad všichni se ho bojí. Říkají mu Cadik a tvrdí, že má dybuka – šotka přímo z pekel, který mu slouží. Skrývá se jako vypasený, zlomyslný pavouk uprostřed sítě neštěstí a zkázy, jež postihují celý svět. A Cadik je nyní na cestě do Anglie do Londýna, do Twickenhamu… Píše se rok 1881a na Sally Lockhartovou se znova usmívá slunce. Její přátelé Jim Taylor a Webster Garland jsou v cizině na cestách, ale Sally žije se svou dcerkou Harriet v pohodlném domě v Twickenhamu a její podnik úspěšně vzkvétá. Nikdy se neměla tak dobře, netuší však, že její svět se má už brzy změnit k nepoznání a ona bude muset vzít rozum do hrsti a sebrat v sobě veškerou odvahu a rozhodnost. Zůstane úplně sama, nebezpečně blízko tygra ve studni…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15907/tygr-ve-studni-uA6-15907.jpg 4.459

Sally Lockhartová 3.

Detektivky, krimi, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Egmont (ČR)

The Tiger in the Well, 1991

Kniha Tygr ve studni

chodícírohožka
24.07.2020

Napínavá a čtivá knížka s fajn postavami a dobrodružným dějem. Tvůrce obálky by však zasloužil profackat za ten spoiler!

Dida86
20.02.2019

Vynikající díl se Sally, bylo to napínavé až do konce. Lepší než leckterá krimi co jsem četla :)

Marika Vanova
09.06.2012

Naprosto souhlasm s Barbastelle - nejnapínavější díl z celé trilogie, má to spád až se mi tajil dech a byla jsem napjatá, jak to dopadne.

Eneo
08.06.2012

Opravdu se mi líbí, že autor stvořil Sally tak, jak je vyvedená v knize a vyhnul se už v té době oblíbenému stereotypu hlavní hrdinky (krásná náctiletá se zamiluje do problémového, ale nejoblíbenějšího kluka na škole atd.).

Barbastelle
17.04.2012

Tygr ve studni mi přišel jako nejnapínavější z celé série. Krásně tajemný, měl spád, měl svě děsivé prvky, které tu narůstají s tím, jak se všechny děsy stávají reálnými.