Zuby nehty (19 povídek)

Zuby nehty (19 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65114/zuby-nehty-65114.jpg 4 153 25

Devět autorů, stávajících nebo bývalých studentů Literární akademie, je podepsáno pod devatenácti hrůzostrašnými povídkami pro děti od 12 let i dospělé. Pavouci, netvoři, nebožtíci, sadističtí rodiče, vraždící medvěd – je tu všechno, co si jen milovník hrůzného čtení může přát, a ještě mnohem, mnohem víc! Každý z autorů přistupuje k tématu strachu jiným způsobem a každý čtenář si přijde na své. Výtvarná podoba knihy je stejně jako její obsah tvořena ilustracemi od různorodých autorů - studentů UJEP. Sestavila Ivona Březinová.... celý text

adelinka
20.10.2022 3 z 5

Niektoré príbehy boli dobré, niektoré ešte lepšie.... ale nebála som sa :-) :-)

Hanncha
18.01.2022 5 z 5

Kniha mě nachla. Některé příběhy byly bezpochyby povedenější než jiné, ale dodnes si pamatuji děj, těch opravdu povedených a pořád mi běhá mráz po zádech. Velmi povedená kniha.

Adellll
02.04.2019 4 z 5

Většina příběhů byla fajn. Nejvíc mě na tom děsilo že při troše fantazie by se to fakt mohlo stát. Nejlepší bylo podle mě Za zdí a Chi chi chi.

Monni
29.03.2019 3 z 5

¨Některé příběhy byly super, ale jiné mě nijak nenadchly. Zatím se mi nestalo, že bych se u knížky bála a ani tahle nebyla vyjímkou. Konce mi přišly uspěchané a málo propracované. Klidně bych knihu dala přečíst i svě sestře (12 let). Miluje horory, tak by se třeba aspoň trochu bála. Mě to neohromilo, ale ani neurazilo.

Evžen82
02.05.2018 4 z 5

Konečně strašidelné příběhy, v nichž nejsou jen upíři a vlkodlaci. Některé příběhy byly méně povedené, ale celkově skvělá kniha pro milovníky hororů. Díky krátkým textům je kniha vhodná i pro slabší čtenáře, kteří mají pro strach uděláno. A souhlasím, že určitě není pro malé děti.

the_res13
27.04.2018 4 z 5

Kam se hrabe většina hororových filmů...

chanahd
09.11.2017 3 z 5

Sice zajímavá kniha s hororovými povídkami, ale pro děti určitě ne.

buldozer5
18.07.2017 2 z 5

Knížky tohohle typu si vždycky rád s chutí přečtu, ale tato mě omrzela hned po druhé povídce. Nejvíc mi na tom vadily ty konce, které by se určitě při troše většího snažení daly vypracovat lépe. Do hodnocení dávám 2*

SabinaV.
03.05.2017 3 z 5

Všechny povídky se mi četly hezky, ale nepovažuju je za správné napínavé horory. Zápletky příběhů jsou velmi jednoduché a už jen díky samotným názvům pro mne byly lehce předvídatelné. Taky jsem si nestihla jakkoli oblíbit hlavní postavy, takže jejich tragické konce mě nijak z míry nevyvedly. Jen u Medvídka mi bylo líto dětských pacientů...

Peanut
03.08.2016 5 z 5

Pravé hororové příběhy... Nejlepší byly chi chi chi, operátor, polichinelo, dobrou noc a za zdí Ještě teď mám husinu

brčko-A
04.09.2015 5 z 5

Super hororová kniha,asi ještě dlouho se budu bát,co se mi může přihodit.
Docela se bojim povídky Polichinelo(mám pár loutek doma) a chi chi chi .
Jinak doporučuji všem čtenářům na horory nebo na jiné knihy

kamolka
12.12.2014 4 z 5

Kniha je super. Spousta povídek je celkem strašidelných, ale našlo se i pár co mě nevyděsily. Moje oblíbené jsou: Polichinello, Operátor,Dobrou noc, paní knihovnice, Markéta byla rychlejší a Medvídek.

patas.burda
17.07.2014 5 z 5

Knihu jsem četl když mi bylo asi 11 a ještě dneska je mi špatně když si vzpomenu na ten strach co to u mě vyvolalo! :DD Četl jsem jí odpoledne a stejně to vůbec nepomohlo. Nejlepší jsou: Chi chi chi, Polichinelo, Živý plot, Medvídek a Operátor. Za zdí jsem nikdy nepochopil :D

Mona.Lisa
15.07.2014 5 z 5

chi chi chíííí :D

paja5
17.05.2014 5 z 5

Slušný! hmmm......

Kyta
24.02.2014 4 z 5

Tohle jsou skutečné horory - takové ty, co by se mohly opravdu stát. Devatenáct různých povídek, každá je o něčem jiném a všechny mají něco do sebe. Žádné krváky, ale přece mi některé připadaly nechutné (jako např. "Živý plot"), ale některé zase až moc strašidelné (např. "Za zdí")
Rozhodně nedoporučuji číst večer před spaním (i ilustrace mi někdy naháněly hrůzu!!)

Valentine
24.03.2013 5 z 5

Četla jsem ji jako "malá" ve chvíli, kdy jsem si poprvé na magneťáku pustila CD Tarji Turunen My Winter Storm. Popravdě... Byla jsem tenkrát po***ná až za ušima! :D

johisa
03.02.2013 5 z 5

Knížku jsem četla asi v 10 letech a velmi jsem si ji užila. Miluju hororové příběhy, takže jsem se u toho hezky bála. Nepamatuju si už jak se povídky jmenovaly, ale nejlepší byly asi Operátor, Chi chi chi a Medvídek :)

Enefersis
29.01.2013 5 z 5

Skvělé povídky! Nejdrsnější byl asi Medvídek, ale všechny mají tu správnou hororovou atmosféru :)

h.anuli.k
11.04.2012 5 z 5

Já mám tyhle povídky od těhle autorů moc ráda, ale někdy jsou na mě až moc drsný.