Amélie a tma

Amélii je dvanáct... a to už dlouhých 122 let. Má černé vlasy, nosí černé šaty, dokonce i kolo má černé. Její ruce jsou chladné a z temného starého domu, kde žije se svou maminkou, vychází jen v noci. Nemá žádné kamarádky, je prostě jiná a z toho všeho čím dál tím smutnější. Už 122 let... Až nečekané setkání s Markétou ji opět rozveselí, najednou si má s kým hrát, s kým se smát a povídat si. Markéta také řeší své trable - kamarádi ji nechápou a maminka má taktak peníze na to, aby se uživili. Své přátelství drží obě dívky v tajnosti až do chvíle, kdy Amélie zachrání Markétu před utonutím. Pak se jim oběma úplně změní život......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/141508/amelie-a-tma-141508.jpg 4.1149

Amélie a ... 1.

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Amélie a tma

anibeni
31.10.2019

Příběh je krásný.. co víc dodat..

GinaKicaid
09.05.2019

Už celkem dlouho nejsem cílová skupina, a přesto na mě tento příběh natolik zapůsobil, že jsem neodolala a koupila si výtisk i domů :)
Ilustrace jsou naprosto úchvatné a příběh je opravdu povedený - hodně kamarádství, hodně lásky, hodně pocitů. Kouzelně napsaný příběh dvou dívek, které od sebe dělí více, než století a fakt, že jedna z nich už je po smrti.

Peti
28.02.2019

Nádherný příběh o Amélii, dívce z roku 1890, které je 12 let už přes 120 let. Ačkoliv je to četba pro děti/mládež, i dospělák si v tom najde potěšení.

hellena1523
15.02.2019

Kniha, která mě zaujala na první pohled, ale nevěřila jsem, že ji někdy budu číst.
A přece na ni došlo. Proč jsem ji nechtěla číst? Protože je psaná v přítomném čase, což nesnáším. A navíc se střídají dvě vypravěčky, dva pohledy, což taky zpravidla moc nevyhledávám.
A proč jsem se do ní nakonec přece jen pustila? Anotace a ilustrace mě prostě uchvátily a pořád jsem knihu nemohla pustit z hlavy. Taky jméno Amélie a ke všemu jsem na ni pořád někde narážela, takže mi jistě dáte zapravdu, že se vlastně vůbec nedalo odolat!
Dva důvody, které mě odrazovaly, se i po přečtení staly jedinými negativy, které bych vytkla. Ovšem s tím, že je kniha tak krásná, že je prostě přejdu a odpustím.
Příběh je velice krásný. Smutný, avšak s dobrým, milým koncem, v který jsem od prvních stran doufala.
Postavy jsou skvělé propracované, mají charakter. Dokonce ty dětské jsou tak věrné, reálné. A nechybí ani náznaky první lásky .
Já jsem naprosto uchvácena ilustracemi Lubomíra Kupčíka to je něco nádherného! Odkazy na popkulturu jsou hrozně milé, zejména mě potěšila několikrát zmíněná Amy Winehouse. V knize ale najdete i sociální témata od izolace, rozvodu, nedostatku peněz až k finančním rozdílům mezi spolužáky ve škole.
Ale hlavně je to o síle přátelství.
Sice je to dětská knížka a já už jsem pěkný koště, ale i tak to je prostě láska na první přečtení.

barca7361
19.11.2018

Opravdu povedená kniha, dívčí román s nadpřirozenou tematikou. Mě se líbila, a to je mi 24 let! :D

cápkyně123
07.11.2018

Tuto knihu bych doporučila protože vás ponaučí a naučí se postavit těžkým věcem v životě.A není jako každá druhá je v něčem víjmečná.Tato kniha mě překvapila tím že jsem zjistila že je duch.Potěšila mě že vždy je něco napínavé.
MOC SE MI LíBILA

agatha2
11.10.2018

Velmi zvláštní kniha, jsem zvědavá, jak bude působit na mou desetiletou dceru, která ji právě čte. Mně se líbila moc a chystám se i na další díly.

Voda1
07.09.2018