Evišťátko Evišťátko komentáře u knih

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Tenhle styl krimi můžu.Možná,že někoho unavuje psychologický rozbor jednotlivých aktérů,ale mě se to líbí.

06.12.2022 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Nebylo to špatné,ale už mě to tolik nechytlo jako její prvotina.

06.12.2022 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Skvěle vystavěný příběh,osudy dvou lidí,které se v jednu chvíli propojí.Jen je asi potřeba říct,že se tak nestane hned.Zoufalstvi otce ,hledajícího svou ztracenou dceru bylo přímo hmatatelné. Jen možná škoda,že jsem rozuzlení zápletky začala tušit už po 2/3 knihy.

18.10.2022 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Moje první setkání s autorkou a docela jsem si to užívala.Dokonce natolik,abych se pustila do přečtení celé série a uvidíme,jak mě chytne.

18.10.2022 5 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Místy mi připadal román příliš rozvláčný ,ale na druhé straně jsem si s úzkosti prožívala jen část toho,co museli prožít lidé té doby.

04.10.2022 4 z 5

V dnešní době povinná četba, místy až stěží uvěřitelné pasáže.

01.10.2022 5 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Mám její knihy ráda,styl jakým píše,příběhy ,které jsou neotřelé a to,jak se v záplavě severských thrillerů ty její liší. Pro mě je autorkou dobrých psychologických románů s detektivní zápletkou.

09.09.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tento příběh je jiný než jaký jsem od autorky čekala,ale nemůžu říct,že by nebyl čtivý,zajímavý svým námětem.Jako pokaždé oceňuji,když mě kniha obohatí o historické události.

09.09.2022 4 z 5

Má první kniha od autorky. Přiznám se,že jsem v druhé třetině přemýšlela,zda pokračovat ,má to být morální thriller a já měla pocit,že čtu sondu do nitra duševně nemocného člověka s tím,že o zmiňované zločiny az tak nejde a že vlastně asi není tak důležité,jestli se čtenář dozví pravdu. Nicméně je třeba vydržet! Protože to stojí za to!!!

20.08.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Autorka umí!! Na příběhu je znát ,že na přípravě nic neodbyla. Odkrývá zajímavou a ne příliš známou část naší poválečné historie. I pro mě,která o tom už mnohé četla ,bylo spousta věcí nových. Na každé knize oceňuji,když ve mě probudí touhu se zajímat o danou problematiku a jít dál za rámec příběhu.To se Kateřině Tučkove podařilo.Nevím,nakolik se pohybuje v církevnim prostředí,ale pokud příliš ne,pak klobouk dolů před tím ,co vytvořila!

20.08.2022 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Nemůžu si pomoct,ale poslední 2 knihy mám pocit ,že příběhy ztrácí - pro mě - na napínavosti, neotřelosti...po přečtení za pár dní už nevím o čem to vlastně bylo.

20.08.2022 3 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Mysteriózní přibeh,ale mě se líbil,prvotina Do tmy ,kterou jsem si nechala na konec mě ve finále neoslovila vůbec.

13.07.2022 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Krása!! Autorčin styl,dej,vykreslené postavy,nic nevyřčeno naplno,spíše náznaky...dám si další.

29.06.2022 5 z 5

Donbas: Reportáž z ukrajinského konfliktu Donbas: Reportáž z ukrajinského konfliktu Tomáš Forró

Při čtení Donbasu ve světle současných události války na Ukrajině se sama sebe ptám,proč jsem se nezajímala dřív.

01.06.2022 5 z 5

Mlčení Mlčení Šúsaku Endó

Silné,i po přečtení mě nutí se nad pribehem stále zamýšlet, vyvstávají nové a nové otázky.

01.06.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Nevím,tohle jaksi není můj šálek čaje.

01.06.2022 3 z 5

Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

Naprosto skvěle vyprávěný příběh plný bolesti , neuvěřitelnosti, zklamání,lidskosti a naděje!!! Pro mě velký objev!

23.03.2022 5 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Krásný příběh, který mě bolel a dojímal.O tom kam se může život ubírat,pokud si domýšlíme důvody jednání druhých. Jednu hvězdičku ubírám se patos, který se ke konci příběhu vrstvil a dle mého zbytečně.

16.03.2022 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Musím říct, že Paris umí!! Tenhle žánr v jejím podání můžu.I když se musím přiznat,že jsem v jednu chvíli už byla doslova utahaná z toho ,jak hlavní hrdinka neustále bojovala se svou chatrnou pamětí,ale výsledek stál za to!

16.03.2022 4 z 5

Možná v knize pokulhává styl psaní,ale myslím si,že v ní jde hlavně o předání jednoho životního osudu.A to na ní oceňuji.

04.03.2022 4 z 5