Evišťátko Evišťátko komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Skvělé!! Což je v rozporu s tím o čem kniha pojednává, protože to je děsivé,ale nesmí se zapomínat.Pro mě knihy s touto tématikou patří do šuplíku Musím přečíst,i když se mi nechce. Tolik bolesti a bezpráví,tolik odhodlání a statečnosti.

04.03.2022 5 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Nebylo to špatné,ale po přečtení celé série jsem u posledního příběhu nabývala dojmu,že už začíná být děj příliš monotónní

01.03.2022 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Mé pocity z příběhu jsou rozporuplné! První třetina dobrá,napínavá,pak to bylo neskutečně zdlouhavé až nudné,málem jsem knihu odložila.A pak se to zase rozběhlo.Konec překvapivý! Pro mě nečekaný!

28.01.2022 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Skvělé!!! Tohle mě neskutečně baví,ty náznaky,zápletky,které se postupně pomalu rozplétají. A bez nutnosti krvavě brutálních scén!!

01.01.2022 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nebylo to špatné,ale četla jsem od Lapeny lepší.

29.12.2021 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Od autora jsme četla jako první Buzz a Game,což nebyly špatné knihy,ale byl to svět mě docela vzdálený.Toto se mi líbí! Není to žádná severská krimi typu potoky krve apod,ale je to napínavé, tajuplné,má to zápletku zapletenou tak, že mě nakonci překvapí kam jednoduše se dá rozplést... V čtečce už mám další 2 příběhy z této tetralogie.

26.12.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Upálené a Kříďák byly sice o malinko lepší ,ale ani Ti druzí nepostrádali při čtení napětí.Prvky mysteriozity mi tam až tak nevadily a určitě bych autorku nepřirovnávala ke Kingovi.

18.12.2021 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Obrovské zklamání!! Možná do poloviny byl příběh celkem dobrý,pak to ale začalo nabírat bizarních obrazů,kdy se snad autor nechal unést severskou krimi,ale i na tu by to nebylo nic jiného než slátanina.A to musím říct,že tento výraz používám poskrovnu. Konec knihy bylo jedno velké klišé plné melodramatických situací...Uff !!

18.12.2021 1 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Nemám ráda povídky,ale tahle ....to bylo něco!!! Zejména poslední z nich mi nedala dlouho spát! Sýkora je mistr české detektivky.

18.12.2021 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Během čtení jsem neustále kolísala mezi tím,na čí stranu se pomyslně přidám,jestli na stranu dcery nebo matky. A to mě na ni bavilo. Hlavní zločin sice překombinovaný ,ale celkově dávám knize 4 hvězdy

21.11.2021 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

Jo,bylo to dobré!! Líbí se mi její styl psaní,i když jsem asi od poloviny částečně tušila jak se asi věci mají,ale byl to jen střípek do celé skládačky.

21.11.2021 5 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Myslím si,že na počátku četby je dobré ke knize nepřistupovat jako k thrilleru. Na mě celý příběh působil jako drama o ztrátě milované osoby, posedlostí hledáním pravdy bez objektivity a předpojatosti a o jednom přátelství vzniklém na mezi těmi,kteří to nejméně čekali

12.11.2021 4 z 5

Vykupitel duší Vykupitel duší Iveta Pačutová

Nádhera! Mě se tenhle mystický román neskutečně líbil.

28.09.2021 5 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Zápletka nebyla vůbec špatná,po celou dobu jsme byla autorem udržovaná v mírném napětí.Co mi ale vadilo,byly reakce postav,které by v běžném životě prostě neobstály,klišovité dialogy a hlavní hrdina,kterým se mnohé detektivky jen hemží.Škoda.

23.08.2021 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Autorku mám moc ráda, tahle knížka není zrovna literární skvost, nicméně chce-li český občan skutečně nahlédnout pod pokličku dění na chirurgických odděleních,ať si přečte Chirurga. Protože toto je realita,ne Modrý kód a Růžovka

18.06.2021 4 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Už dlouho mě nějaká kniha tak neříkala jako právě tato. Jsem moc ráda, že máme české autory ,kteří dokáží takto psát.

18.06.2021 5 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Sýrový příběh o setkání dvou lidí,kteří se měli potkat. Místo ,do kterého je příběh zasazen,je anonymní,přesto může být kterýkoliv místem na světě. Příběh plný emocí a bolesti,ale taky touhy po starých dobrých časech.

17.04.2021 4 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Ufff! Dlouho jsem si Indickou nevěstu chtěla přečíst. Byl to dojemný krimi příběh,jehož konec jsem nečekala,ale nechává prostor k samostatným úvahám. Postavy propracované ,každá obdarovaná vlastním duševním světem,jakoby spisovatelka byla chameleon . Věřila jsem ji od začátku az do konce. Je fakt dobrá!!

10.04.2021 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Zatím všechny knihy, co jsem od P.Soukupové četla,byly skvělé! Ani tato není výjimkou. Partička "jiných" dětí,které i mezi sebou navzájem cítí jinakost toho druhého.Zdánlivě jednoduchý děj, přesto mě vtáhl do světa děti,které to jistě nemají lehké. A říkám si,co vlastně určuje normálnost?

10.04.2021 5 z 5

Vlčí úžina Vlčí úžina Olivier Truc

Ve srovnání s Posledním laponcem tenhle příběh trošku pokulhával na čtivosti a napínavosti. Přesto ekologicky laděný krimi příběh propojující těžbu černého zlata s kulturou Sámů.

02.04.2021 4 z 5