Evišťátko Evišťátko komentáře u knih

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Pro mě úžasná kniha pro starší dětské čtenáře,něco co tady skutečně chybělo. Prašina si mě získala.

02.04.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Skvělé, skvělé, a ještě jednou skvělé!! Bavila jsem se, dojímala, strachovala....První kniha od autora a věřím,že ne poslední!

28.02.2021 5 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Je dobré,pokud už na začátku se nepřistupuje ke knize coby k severskému thrilleru,protože tím není. Ne v tom duchu na jaký jsme si u severských krimi zvykli.Pro mě je Poslední Laponec detektivní román z prostředí sámské kultury. A ač je mi na hony vzdálená,jistou paralelu s naší kulturou tam vidím, alespoň co se zemědělství týče. Ztráta tradic na úkor zisků, pohrdání menšinami, ekologie..to všechno tam je. Cením si každé knihy ,která mě donutí přemýšlet,dozvědět se zase něco nového a tou pro mě Poslední Laponec je.

28.02.2021 5 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Byla jsem mile překvapena.Čekala jsem červenou knihovnu a ve finále mi byl nabídnut silný příběh rodinných vztahů.Že ne vždy musí být vše tak jak se zdá,že každý nosíme masky,hrajeme role a někdy je třeba z nich vystoupit.

28.02.2021 4 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Náročné čtení,tolikrát jsem chtěla hlavní hrdinku chytnout za ramena a pořádně s ní zatřást,aby se vzpamatovala a utekla od všech patologií,kterých je v knize víc než dost

16.02.2021 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tento díl hodnotím coby nejslabší.Jakoby autorům docházela inspirace a tak povolávají na scénu zlosyny ze záhrobí. Škoda

16.02.2021 3 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Dobrá detektivka,sice možná až moc překombinovaná,ale četla jsem ji na jeden zátah.U mě dobrý

07.02.2021 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Boček prostě nezklame!!!

07.02.2021 5 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Nebylo to špatné,napínavé,poučné stran historických událostí.Urcite si od autora ještě něco přečtu.Jen ke konci toho sentimentu bylo příliš.

07.02.2021 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Zápletka nebyla špatná,ale nějak mě děj nedokázal držet v napětí. Možná jen jsem ho četla ve špatnou dobu.

04.10.2020 3 z 5

Mrtvý muž Mrtvý muž Bianca Bellová

Příběh o tom,kam až může člověka dovést závislost jakéhokoliv druhu. Skvělé napsaná,žádná prvoplánově dojemná či šokující novela.

29.08.2020 5 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Sice jsem čekala pokračování osudů adoptivni rodiny,ale kniha mě nezklamala. Boučková to prostě umí!

29.08.2020 5 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Mám její knihy ráda,jen už asi začínám být alergická na ono neustále ironické vtipkování mezi hlavními postavami,které mě během čtení ruší..mám ráda humor,ale tady mi místy připadá že ho je tam až moc,něco jako když se díváte na americké sitcomy s doprovodným smíchem.

19.07.2020 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Tak ta mě fakt bavila!!! Jen ten konec byl nečekaný,takové to už??

19.07.2020 5 z 5

Milovaná Milovaná Toni Morrison

Těžké čtení,ale skvělé.

19.07.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Dobrý krimi příběh,kde neteče krev proudem,dobře propracované postavy,napínavé tajemno,kdy celou dobu uvažujete nad jedinou otázkou:kdo?

02.06.2020 5 z 5

Láska a zášť Láska a zášť Hana Marie Körnerová (p)

Do 2/3 docela napínavý příběh,který se neustále přibližoval stylu červených knihoven,bohužel v poslední 1/3 už byl pouze tím. škoda,ale jako oddechové letní čtení to není špatné.

30.05.2020 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Mám její detektivky ráda, každou další mě baví víc a víc.

28.05.2020 5 z 5

Longinovo kopí Longinovo kopí Louis de Wohl

Krásný román,který mi přiblížil poměry v Judsku za života Krista. Jednotlivé osudy se navzájem nenásilně prolínají,oceňuji i filosofické úvahy,kterých je kniha plná. Možná místy mi tam přece jen ten sentiment zavanul,ale nebyl na škodu.

26.05.2020 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Druhý román co jsem od autorky četla a líbil se mi. Není to prvoplánově napsaný thriller,spíš psychologické drama s překvapivým zakončením.

21.05.2020 5 z 5