Hrob třinácté panny

Hrob třinácté panny

Lada Nevrtalová přijíždí do malé moravské vesnice, aby převzala jako dědictví starou vilu po své pratetě Anně. Dům stojící na samotě za vesnicí je však velmi nevhodné obydlí pro mladou dívku, zvláště když v jeho blízkosti leží opuštěný hřbitov opředený podivnou historií. Lada se brzy přesvědčí o tom, že pověry mají na vesnici stále pevné kořeny a že na nich opravdu může něco být. Velmi podivné, téměř hororové události, které se kolem Lady dějí, vyústí ve vraždu a zdá se, že v ohrožení života je i ona sama. Ovšem najdou se hned tři mužní ochránci, kteří by jí rádi poskytli pomocnou ruku. Lada se ocitá před zásadní životní otázkou, komu věnuje svou důvěru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/2739/hrob-trinacte-panny-2739.jpg 4.459
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

cukrovka

Velmi čtivé s trochou tajemna a mystiky. Jen jsem se trochu ztrácela v tom propletenci vztahů z minulosti.

chanahd

Napínavé. Hlavní hrdinka tedy nebyla moc sympatická. Největší sympaťák z příběhu byl určitě Jozífek. A takový překvapivý konec jsem opravdu nečekala. Takže spokojenost.

Lejdus

Skvělá kniha. Hodně tajemna, zvratů a propletených vztahů. Jednu chvíli jsem si chtěla i nakreslit propletenost příbuzenských vztahů :D protože jsem se trošku ztrácela, když se vysvětlovali historické souvislosti. Opravdu nečekaný konec a jako detektivka vynikající. Paní Horáková mne mile překvapila. Určitě se vrhnu i na další její knihy.

maxihrosik
23.08.2017

Velikánské plus za čtivost a skvěle zachycenou temnou atmosféru starého osamělého domu a tajemného palouku s třinácti kříži, menší mínus za nevěrohodnou motanici vztahů, motivů, zápletek, náhod a chování jednotlivých postav, která se nedá úplně vysvětlit ani tou duchařinou. Historické knížky autorky miluju, ale tahle mysteriózní detektivka je pro mě jen lepší průměr.

R.E.M.
21.08.2017

Čtivá, poutavá detektivka, spousta překvapení a zvratů, čtení mě hodně bavilo. Konec podivný.

MINISPOILER:
Doplnění - závěrečných překvapení bylo moc - posunulo to příběh úplně jinam. Za to odebírám jednu hvězdu.

Boby17
23.06.2017

Zajímavá detektivka, ve které se všechny nesrovnalosti na konci stanou přesně zapadajícími dílky do skládanky příběhu.

Pet007
22.05.2017

Celkem to ušlo. Nápad skvělý. Ale takové stručnější. Na druhou stranu to pak lze zmáknout za večer. Což je výhoda.

barbora0275
19.05.2017

vyborna mysteriozni atmosfera, zajimavy zvrat na konci. Od autorky za me nejlepsi kniha.

popeluška
24.02.2017

Právě jsem dočetla doslova jedním dechem. Kniha byla velmi napínavá až do konce. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.....vyzkouším ještě další :-)

alnahu
24.10.2016

Výborná česká detektivka- skoro hororová ,napínavá až do konce s nepředvídatelným rozuzlením. Knihu doporučuji k přečtení .

Marla
26.09.2016

Roztomile mysteriozní a mysteriozně roztomilé čtení o tom, že někdy to, co vypadá nevinně, zas tak úplně nevinné není.....

Sarance
01.03.2016

Dala jsem na doporučení a neprohloupila. Přečteno jedním dechem, chytrá zápletka, celou knihu jsem netušila konec a i na tom konci mě dokázala hlavni postava překvapit. Pokud máte rádi české detektivky tak doporučuji k přečtení.

agatha2
26.02.2016

Úplně naprostou náhodou se mi tato kniha dostala do rukou a přečetla jsem ji za jeden večer, byla jsem velmi mile překvapená tímto detektivním příběhem, četl se výborně, pěkně jsem se bála, ale to u mě není nic divného, já jsem strašný strašpytel, co se ale hrozně rád bojí.....mám ráda knihy, které se odehrávají ve starých domech, které ve svých zdech ukrývají spoustu příběhů předchozích generací, mám ráda příběhy z domů, kde se dějí záhadné věci.....hlavní hrdinka Lada mi sice nebyla moc sympatická, byl to takový nejasný pocit, něco mi na ní od začátku nesedělo, ale to mi nezabránilo hltat stránku za stránkou, nešlo přestat,.....naopak velmi sympatický mi byl policista Martin Feldek, ale přiznám se, že to do jisté míry je i mou slabostí pro obrovské chlapy, kterým Martin, dle autorčina popisu, byl typickým představitelem....zajímavý propletenec vztahů začínající v meziválečném období se rozplete až v současnosti.....po přečtení jsem se alespoň já neubránila pocitu, zda-li ta osoba, která rodinnou historii nakonec osvětlila, byla opravdu tou pravou....přiznám se, že ten konec jsem těžko vydýchávala....

zuzepka
23.04.2015

Skvělá česká detektivka,ze začátku s nádechem hororu a tajemna.Z hlavní postavy se vyklubala mrška,ale přála jsem ji to.Příjemné čtení na volné chvíle.

ritz
12.09.2014

Znala jsem historické knihy autorky, ale i detektivky jsem nakonec přečetla s chutí, četly se dobře, mají zajímavý námět a jsou napínavé. Skvělé čtení pro zamračené, deštivé dny.

Selinute
06.09.2014

Paní Horáková, klobouk dolů. Bylo to vynikající.

Marie F.
19.02.2014

To se mi líbilo hodně. Její nejlepší kniha. Kam se hrabou historické story o lásce, ty jsou kýčovité (Tajemství císařovy milenky etc.) Tohle je thriller a detektivka a horor. Vraha jsem nepodezírala a od začátku litovala:-) Pointa mě rozsekala

Neri
20.09.2013

Naďa Horáková patří mezi mé oblíbené autory, její zejména historické knihy jsou skvělé a i touto detektivkou mě znovu přesvědčila, jak výborná spisovatelka je. Kniha je napínavá, čte se jedním dechem, zápletka je zajímavá s trochou tajemna a starých pověstí.

KlubKnihomolu
02.05.2013

Opravdu parádně napsaná detektivka!! Výhra v soutěži o českou detektivku O poklad byzantského kupce byla velmi oprávněná. Četla se velmi dobře, napětí bylo místy až až , a překvapivé rozuzlení také nechybělo.
Něco na pomezí červené knihovny a thrillerem. Skvělá kombinace zejména pro ženské čtenářky!
ABA

bedkniha
24.04.2013

Perfektní kniha, skvělě napsaná, proto se čte velmi dobře. Vřele doporučuji

mysterygirl
15.01.2012

četla jsem a četla a četla

MiriBiri
21.06.2011

Skvělé!!! Vřele doporučuji. Čte se jedním dechem.

Lenka Kadeřáb
10.05.2011

Super knížka. Strhující, napínavá s prvky červené knihovny. Jen ten konec bych trošku natáhla. Ale chápu, že tam už nešlo o detektivku, ale o hlavní hrdinku a její soukromý život. Paráda! Při čtení jsem měla chvílemi husí kůži

mariana
31.03.2011

Ještě lepší než Dáma v modrém. Napínavé, vypadá to jako horor, ale nakonec se všechno normálně vysvětlí. Doporučuju!!!