Hrob třinácté panny

Hrob třinácté panny https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2739/bmid_hrob-trinacte-panny-Tm4-2739.jpg 4 161 61

Lada Nevrtalová přijíždí do malé moravské vesnice, aby převzala jako dědictví starou vilu po své pratetě Anně. Dům stojící na samotě za vesnicí je však velmi nevhodné obydlí pro mladou dívku, zvláště když v jeho blízkosti leží opuštěný hřbitov opředený podivnou historií. Lada se brzy přesvědčí o tom, že pověry mají na vesnici stále pevné kořeny a že na nich opravdu může něco být. Velmi podivné, téměř hororové události, které se kolem Lady dějí, vyústí ve vraždu a zdá se, že v ohrožení života je i ona sama. Ovšem najdou se hned tři mužní ochránci, kteří by jí rádi poskytli pomocnou ruku. Lada se ocitá před zásadní životní otázkou, komu věnuje svou důvěru.... celý text

Eliwen84
Eliwen84
08.04.2023 5 z 5

Ta "zenska" me opet dostala. Je to treti kniha teto autorky, co jsem cetla a opet me uplne pohltila. Konec jsem absolutne necekala. To, jak jsem zmenila pohled na Ladu na konci knihy me rozsekal. Zvraty jak v hollywoodu. Za me to je uzasna kniha.
Musim si ji precist jeste jednou a delat si poznamky. Propletenec vazeb z minulosti na soucasnost je velmi slozity. Ale tak to na vesnicich byva.

Galadwen
Galadwen
18.12.2022 3 z 5

Velmi čtivá a svižná kniha, jejíž první polovina mě neskutečně bavila, druhá to bohužel pokazila.
Začátek velmi připomíná Dům domu Ashburnů od Darcy Coates, který jsem četla loni, ale zjevně náhodně - předkládá totiž obvyklé hororové kulisy: mladá žena, nečekané dědictví, starý dům na samotě po vzdálené podivínské tetě, který hlavní hrdinka nesmí nějakou dobu opustit, a lesní hřbitov opředený tajuplnou pověstí v těsném sousedství. A začátek funguje skvěle, je napínavý, se strašidelnou atmosférou, omezeným počtem celkem uvěřitelných postav i dávným tajemstvím.
Jenomže pak začne autorka zbytečně kombinovat a překombinovávat. Hrdinka se opakovaně zachová jako štětka, přibývá postav a jejich chaotických vztahů ze současnosti a minulosti, které působí dost zmateně a nepravděpodobně. Některé nové odbočky i postavy jsou vyloženě nadbytečné, zatímco pár zajímavých původních motivů vyznívá do ztracena (třeba mi vrtá hlavnou, proč teta trvala na tom, aby se hrdinka postarala o jejího psa, když ve finále vlastnictví zvířete nemá v ději žádnou zásadní úlohu - třeba zrovna na rozdíl výše zmíněných "Ashburnů"). Konec je vysloveně divný a po cestě k němu se vrší logické seky i pravopisné chyby. A to je hrozná škoda, kdyby autorka udržela úroveň první poloviny, moje hodnocení by bylo výrazně jiné.

gordon13
gordon13
22.05.2022 2 z 5

Ach jo..začalo to úžasně, ten námět vzbuzoval příjemné napětí, ale vyklubala se z toho děsná ptákovina. Hlavní hrdinka běhna, která všechny chlapy v okolí okouzlí a nakrmí :-) Emocionálně neskutečně ploché!!
Překombinované vztahy, úplně jsem se v ději ztrácela. Na konci se to jakž takž smysluplně poskládalo, ale žádný zázrak. Podle mě hrozně promarněný potenciál!

kneslova
kneslova
10.04.2022 4 z 5

Docela zajímavá kniha, dobře se čte , nevěrohodné postavy i příběh

Argony
Argony
21.06.2021 4 z 5

Odpočinková rychlovka, konec poněkud překombinovaný, v textu chyby. Hlavní hrdinka má před svatbou a přesto se vychrápe během 2-3 dnů s dvěma chlapy, které sotva zná (což vůbec neodpovídá původnímu popisu).

Prima čtení do vlaku na delší cestu. Vhodné od 15 let.

Jana.Kuc
Jana.Kuc
28.05.2021 4 z 5

Rozečteno ráno v 9, dočteno ten samý den v půl šesté (a to jsem mezitím normálně fungovala pro rodinu). Hodně čtivé, chcete se dozvědět, kdo je vrah a to vás popohání ve čtení!

baji42
baji42
01.05.2021 3 z 5

Musela jsem si ověřit, kdy byla kniha napsána, protože mi to chvílemi připadalo jako červená knihovna z dob první republiky. Byla to má druhá kniha od této autorky a dost mě zklamala. Přitom potenciál by se tam asi našel. Zpracování bylo ovšem slabé.

Nazli
Nazli
28.04.2021 4 z 5

Mně se to hodně líbilo, příjemné jednorázové čtení na léto. Zápletka není nijak složitá, přesto mě kniha vtáhla do děje a na konci jsem si říkala, proč mě to řešení nenapadlo dřív.

Evišťátko
Evišťátko
07.02.2021 4 z 5

Dobrá detektivka,sice možná až moc překombinovaná,ale četla jsem ji na jeden zátah.U mě dobrý

Leona333
Leona333
15.01.2021 3 z 5

Za sebe knihu hodnotím jako takovou detektivní romanci s příchutí mystična... Kdyby autorka neexperimentovala s tolika žánry v jednom příběhu, dala bych vyšší hodnocení. Škoda.

LB11
LB11
15.12.2020 4 z 5

Kniha je napínavá. Trošku mi to připomíná problematiku Žítkovských bohyní. Mám kladný a aktivní přístup ke genealogii, takže i v tomto mě oslovila. Nicméně hlavní hrdinka, která je popisována jako opatrná ve vztazích, se byť v trvalém svazku a před svatbou, vyspí s dalšími dvěma muži v rozmezí několika dnů. Některé věci mírně nedomyšlené, chyby v textu. Dějem nadprůměr. Tím, kdo je vrah, si čtenář není jistý až do konce. Doporučuji.

knihomolka1197
knihomolka1197
14.12.2020 4 z 5

Četla jsem v létě a k hodnocení se dostávám až teď. Rozhodně povedený příběh. Nechybělo napětí. Kniha se dobře četla, je srozumitelná. Dávám palec nahoru.

ninano
ninano
24.08.2020 2 z 5

2 hvězdičky dávám za snahu. Jinak to na mě působí, jako když žákyně 9.třídy zkusí napsat "strašidelnou povídku." Postavy, dialogy naprosto mimo. Takhle se snad dnes nemluví ani na Moravě. A to nerozpitvávám nereálnost příběhu a nepřehlednost závěrečného vysvětlení

tittanie
tittanie
28.07.2020

Hrozně jsem se u čtení této knihy bála, ale četla jsem ji dál a dál až byl konec. Perfektní zápletka a konec.

rafan65
rafan65
16.06.2020 5 z 5

Výborná česká detektivka a mysteriozně roztomilé čtení. Naďa Horáková patří mezi mé oblíbené autory čte se jedním dechem.

jihej
jihej
14.06.2020 2 z 5

Podle upoutávky na knize jsem čekala mnohem víc. Vše je velmi nepravděpodobné, nepřehledné a nelogické, samá náhoda. Dialogy nepřesvědčivé.

Lucissia
Lucissia
11.06.2020 4 z 5

Já byla celkem spokojená, dostala jsem téměř to, co od české detektivky očekávám. :-) Je ovšem fakt, že takové množství postav, náhod a někdy i rozporuplností bylo i na mě moc. :-.)

Ava365
Ava365
06.06.2020 1 z 5

Chvílemi člověk nevěděl, jestli je to celé myšleno vážně. Při sáhodlouhém a nepřehledném popisu příbuzenských vztahů se mi na mysl vkrádalo cimrmanovské: "A ptáte se co Robert?" :) Dialogy i postavy působí jak z jiného světa. Nereálně. Hlavní postava by vlezla do postele s každým mužem, který se objeví na scéně. A ty popisy kulinářského umění a apetit strávníků? Bez komentáře. :) Rovněž odpovědný redaktor by si měl dát příště více práce. Ať se na mě autorka nezlobí, asi měla snahu napsat tajuplný a strašidelný příběh, ale tohle vyznívá spíš jako parodie.

HaHa11
HaHa11
01.06.2020 2 z 5

Nečetla jsem žádnou jinou autorčinu knihu, neznám její styl psaní, a asi proto jsem se po celou dobu četby nemohla ubránit myšlence, zda to celé není myšleno jako parodie - na detektivky a na prvorepublikovou červenou knihovnu zároveň. Škoda zajímavého námětu - potenciál tady byl, mírná dávka tajemna by se dala také využít, ale to by to celé musel dostat do ruky někdo jiný. Tohle bylo takové školácké. Rozverná hlavní hrdinka, vrhající se po hlavě do jednoho milostného dobrodružství za druhým, příliš nedotčena smrtí svých bližních. Její mužští spoluhráči - střídavě padouch či hrdina, holdující pořádnému dlabanci a popolednímu spánku na kanapi. Rodinné propletence, ve kterých se čtenář prostě bez pomoci průběžného nákresu nebyl schopen orientovat. Českým autorům sice fandím, ale další knížku Nadi Horákové už číst nemusím.

m_martina
m_martina
20.05.2020 4 z 5

Ladu jsem si nedokázala oblíbit až do konce, i když kniha se četla dobře. Jako nápad zajímavé.