Evišťátko Evišťátko komentáře u knih

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Každá kniha o událostech 2.sv.války se mi čte těžko, nepatří mezi knihy,na které bych se vyloženě těšila. Čtu je,aby se nezapomnělo. A pokaždé najdu nové a nové skutečnosti. Myslím,že nikdy nebudeme schopni si představit,natož pochopit vše,co se tehdy dělo.

20.05.2020 5 z 5

Radost z Boha Radost z Boha Marek Vácha

Skvělý Orko, není co dodat.

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Navzdory objemnosti knihy fantastický příběh!!! Cenu si plně zasloužil!! Navíc oceňuji i informační hodnotu , kterou v sobě nese stran umění a prostředí uměleckých děl.

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Skvělý thriller, mám už vyhlídnuté další knihy od autora.

Vytržení Vytržení Liz Jensen

Dalo by se říct, že po celou dobu čtení je čtenář udržován v určitém napětí, postavy dobře prokreslené a i onen avizovaný humor příběhu neubírá na dramatičnosti. Konec bych však zařadila do kolonky hollywoodských dojáků a to je škoda.

19.02.2020 4 z 5

Prach, který se snáší ze snů Prach, který se snáší ze snů Louis De Bernières

Jediné co bych románu vytkla je určitá vyčerpanost tématu, která byla od poloviny knihy znát. Pak už se jakoby neustále dokola omílalo to co se předestřelo v první polovině a to je docela škoda.

19.02.2020 4 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Krásná kniha,která nemůže nikoho nechat chladným ke starostem a trápením druhých. Oceňuji i styl, jakým je napsána. Radost číst .

28.12.2019 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Docela dobrý thriller,až na pár momentů,které se mi zdály až příliš přitažené za vlasy.

28.12.2019 4 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Do dvou třetin zajímavý počin, ve chvíli kdy se do děje začaly přidávat sci-fi prvky mě kniha přestala bavit a těšit.

28.12.2019 3 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Tak tato knížka mě vůbec nenadchla a nejhorší je,že už po týdnu si nevybavím, o čem vlastně byla.

14.11.2019 2 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Mám ráda generační romány. Tenhle nebyl špatný, jen poslední část věnovaná třetí ženě byl příliš rychlý,jakoby už to autorka chtěla mít za sebou. Možná než životy podbrdských žen se vše točilo kolem sobeckého bezcitného Mírka.

03.11.2019 4 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Ztráta dítěte z pohledu otce-silný příběh,silné emoce,síla lásky . Příběh,který by nechtěl prožít žádný rodič. Pro mě kniha mého čtenářského roku.

03.11.2019 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Nebylo to špatné,možná jen jsem jí četla v době, kdy jsem se nemohla do ničeho pořádně začíst. Místy mi připadala zmatená,zdlouhavá ,zabíhavá.

21.10.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvělé, ještě jednou skvělé!!! Druhá kniha téhle autorky a opět pocit, že stojí za to ji číst!!

09.10.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Byly pasáže ,ve kterých jsem se upřímně zasmála,byly i také kde mě přemohlo dojetí, nicméně celkově byl příběh takový nemastný neslaný,kdybych ještě před ním nečetla třetí pokračování,nejspíš bych po Život po tobě jej už ani neotevřela. Což by byla škoda, protože trojka se mi líbila. Teď můžu říct,že v něm autorka zase chytla vítr do plachet. Život po tobě je jen jakési přešlapování na místě s otázkou kam dál.

09.10.2019 3 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Ach jo!!! Tak skvěle rozehrané krimi, napínavé,neotřelý styl,dobře propracované jednotlivé postavy a tak pokleslý konec,který vše co bylo předem popsáno zcela zazdí!! Obrovská škoda!!!

24.09.2019 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Druhá kniha,kterou od autorky čtu a říkám si,že je moc rozvláčná,že plyne pomalu,ale nakonec,když jí dočtu,je mi až líto,že už je příběh u konce. Možná ,že v tom hektickém světě není na škodu chvilku zpomalit i u čtení knih.

19.09.2019 4 z 5

Lvi v průsmyku Lvi v průsmyku Leon Uris

Leona Urise mám ráda! I když tuto knihu bych považovala za jednu z jeho slabších. Přesto zase další poodhalení ze života Židů napříč dějinami včetně těch moderních poválečných.

27.08.2019 4 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Skvělý příběh,který poodhalí něco z historie,konkrétně s poválečného období,o čemž se až tak moc nepíše . Hvězdičkou ubírám za snahu do všech knih nacpat nějakou milostnou zápletku,jakoby dobrý špionážní příběh nemohl být stejně tak dobrý i bez ní.

27.08.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tolik patologických osobností na jednom místě bylo místy na mě už moc. Určitá strohost ve vyprávění dodávalo příběhu na zajímavosti a nedalo knihu odložit. Konec pro mě nečekaný, i když...

17.08.2019 5 z 5