Teorie podivnosti

Vypravěčka Ada Sabová, mladá vědkyně z „Ústavu mezioborových studií člověka“, je v mnohém typickou (nikoli však stereotypní) moderní intelektuálkou, která se pokouší vybalancovat osobní život a kariéru. V obojím už má za sebou leccos, a tak není prosta jistého cynismu, či spíše poučeného, sarkastického vnímání světa, lidí kolem sebe i sebe samé. Na pozadí pátrání po zmizelém synovi své kolegyně zaznamenává kolem sebe zdánlivé nahodilosti, za nimiž však tuší zákonitost a provázanost. Pro všechny tyto jevy hledá zastřešující definici, svou „teorii podivnosti“, a zjišťuje, že nekonečnou spletitost světa pouhým rozumem neuchopí. A zatímco společnost kolem ní čím dál více lpí na vyprázdněných pravidlech, Ada její struktury jednu po druhé opouští a vydává se vstříc svobodě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391779/big_teorie-podivnosti-u12-391779.jpg 3.8462

Kniha Teorie podivnosti

Prync

Dle mého názoru by stačil poloviční rozměr knihy, pak by se mi líbila. Takto čtení únavné až nudné, konec jaksi uspěchaný, "podivností" přespříliš, hlavní hrdinka hodně přes čáru, fantasmagorie bez většího smyslu.

MonkeyMarty

!!Pájo, jseš prostě divná!!
Teorie podivnosti aneb Amélie Horáková z Montmartru pátého patra aneb Pravá blondýna to celé na druhou krát sto plus jedna.
Jestli se divíte anebo se sama autorka diví, proč nemá chlapa, v této knize se dozvíte proč.
Praštěná ženská, co jí táhne na padesát a ještě si neuvědomila, že jí už dávno není 15. Když jsem se díval na to, jak vypadá, tak mě přesně napadlo, že to bude nějaká gothka. A ona to tam doopravdy píše, že se chce podobat mamině z Addamsovy rodiny. Bohužel. Výsledek v realitě se nesetkává s představami, ve kterých autorka i vypravěčka žijí, místo toho aby žily reálný život a nepřemýšlely nad hovadinami.

Po jazykové stránce je to super

_Gretchen_

Věci povstávají z představ a takhle vypadá moje představa perfektní knihy.

hanča34

Ten název odpovídá. Sice jsem dočetla, ale ta podivnost mi neseděla.

Lucie__
27. únoraodpad!

Odkládám! Pořád jsem čekala, kdy mě to začne bavit. Po neustálém nucení se, abych to už měla za sebou ... odloženo.

Vakalik

Zvláštní, trochu psychologické, trochu podivné, rozhodně nové a neokoukané.

Ei.leen
30.12.2021

Tohle bylo tak podivné a tak super! Dumaní nad chuchvalcem textilu v pupku a jak dlouho by asi trvalo než by se na nás oblečení rozpadlo, mi utkvělo. Ale to je jen jedna ze stovek, někdy absurdních, úvah a teorií, které hlavní hrdinka rozvíjí v bdělosti. V noci ve spánku pak její mozek plodí futuristické vynálezy. Fakt geniální. Podobnou knížku jsem nečetla. Za mě jedna z nejlepších, které jsem za uplynulý rok přečetla, přestože jsem si ji musela dávkovat, protože někdy toho dumaní bylo na mě moc.

sarka0853
05.12.2021

(+ SPOILER) Mně se líbilo. Přidaná hodnota - vědecká, psychologická a trochu i historická stránka knihy, dozvěděla jsem několik zajímavých nových informací vtipnou formou. Ve spoustě názorů a postojů jsem se s hl.postavou ztotožňovala, proto mi asi byla i dost sympatická, což u hlavních ženských postav neshledávám úplně častým jevem. Jen ten konec...auu, tak moc tam rozebírala každý detail všeho a na konci jak když utne.