Nejhorší obavy

Po čtyřech románech se oblíbená vyšetřovatelka Marie Výrová vrací v souboru obsahujícím tři rozsáhlejší povídky. Po odchodu od policie Marie přijala nabídku přednášet na olomoucké univerzitě praktickou kriminologii. Avšak ani poklidná akademická dráha ji neuchrání před kontaktem se zločinem; znovu tak musí spojit síly s bývalými kolegy při vyšetřováních, která se jí osobně dotýkají. V povídce „Před potopou“ se Marie na popud své studentky Lucie vrátí k devatenáct let staré dopravní nehodě, která možná nehodou nebyla. Zájem o dávno uzavřený případ spustí sled dramatických událostí, při nichž jde jí i Lucii o život. V příběhu „Životní dílo akademika Plíška“ se musí vyrovnat se smrtí přítele zavražděného za okolností, jež silně připomínají klasickou „záhadu zamčeného pokoje“. A titulní povídka „Nejhorší obavy“ zastihne Marii v Jeseníkách, kde si původně plánovala koupit chatu. Namísto toho se zapojí do případu, jehož aktéry jsou zdejší sukničkář a podnikatel, nevěrná manželka lázeňského doktora a svobodná matka — to vše v čase vyhrocené kampaně před volbami starosty. Čtenář tu najde všechno, díky čemu se autorovy romány těší oblibě: sympatickou postavu „Velké Sovy“, napínavé pátrání, věrohodné postavy, zajímavé prostředí, ale i aktuální společenské otázky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428843/big_nejhorsi-obavy-7lJ-428843.jpeg 4.1121

Kniha Nejhorší obavy

Kochy84

Velká Sova patří k nejlepším českým detektivním postavám (a jasně, je to i tím jak dobře ji ve filmech zahrála Klára Melíšková, kterou jsem měl při čtení neustále před očima.) A pevně doufám, že nás čekají i další její příběhy. Nebýt toho konce, který byl i na mě celkem drsný, neměl bych nejspíš co vytknout. Spoilerovat nebudu. Jestli komisařku Výrovou znáte, knížkou neprohloupíte. Jestli neznáte, začněte od začátku série.

kolacky

Marie Výrová je prostě jedinečná. Jenom ten konec... Jak tady někdo z kolegů napsal, antická tragédie. Twl... pardon, ale takový konec jsem nečekala.

Ajinka79
30.12.2021

Přehlédla jsem, že jde o povídky. Já je prostě nemusím.. I když ta poslední celkem překvapila, můj šálek kávy to není.

Evišťátko
18.12.2021

Nemám ráda povídky,ale tahle ....to bylo něco!!! Zejména poslední z nich mi nedala dlouho spát! Sýkora je mistr české detektivky.

L.Helena
08.12.2021

(+ SPOILER) Čtivá kniha, příběhy i postavy uvěřitelné, detektivní zápletky zajímavé, promyšlené. Ale ten konec… Opravdu nejhorší obavy snad každého rodiče.

VladiKlaisner
25.11.2021

Velká sova tentokrát v roli poradce, což nijak nemění styl vyšetřování.
Kniha se skládá ze třech příběhů, přičemž ten poslední opravdu stojí za to. Prostředí jesenických lázní a okolních lesů je mi dobře známo a právě proto jsem se s hrdiny natolik ztotožnila, až jsem se začala bát.
Ostatní dva příběhy zdaleka tak nenadchly.

Isew
24.10.2021

Posloucháno na ČRo. Viník byl velmi rychle odhalen. Motiv také a viník následného činu také. Rychlost vyřešení byla obdivuhodná, ale ... Konec opravdu překvapil. Nečekala jsem to.

cérka
23.10.2021

I když jsem v České televizi s velkým zaujetím zhlédla všechny detektivní příběhy, které byly natočeny na základě předloh pana Sýkory, a velmi se mi líbily, tato kniha je tou první, kterou jsem přečetla. Na Vodníka asi nezapomenu nikdy ;).

Že je pan Sýkora velký sympaťák jsem se přesvědčila na Literárním létě. Jsem velmi ráda, že jsem k jeho četbě přesvědčila i mé literární přítelkyně z Klubu milovníků knih. Ano, knihy pana Sýkory jsou naší další výzvou. Postupně je zdolám všechny ;).

U detektivek mám tendenci nakukovat vždy o několik stránek dopředu. Pomáhá mi to zvládat strach a stres, který prožívám s knižními postavami. Tady to moc dobře nešlo, knihu jsem četla v elektronické podobě, a tak jsem se s dějem poslední povídky ještě nesmířila. Stále to vydýchávám.
Všechno bylo až moc uvěřitelné, skutečné a napínavé!
Doporučuji!