Zvláštní, ale pravdivé

VRAŽDA A POMSTA, SMRT A LÁSKA… Po pádu z požárního schodiště u svého bytu na Manhattanu se Philip Chase nastěhuje zpátky domů ke své matce Charlene, zahořklé ženě, která se nikdy úplně nesmířila se smrtí mladšího syna Ronnieho, k níž došlo před pěti lety. Otupělý sledováním televize a hádkami s matkou upadne Philip do stavu netečnosti. Všechno se změní jedné zimní noci, kdy se na jejich prahu objeví Ronnieho přítelkyně ze střední školy Melissa Moodyová, aby jim oznámila, že je těhotná. A otcem, jak tvrdí, je Ronnie… Tak začíná podivuhodný příběh, v němž se Philip a jeho matka probírají Melissinou i svou minulostí. Ve snaze dobrat se odpovědí na otázky, které je trápily po celý život, podniknou neobvyklou cestu, během níž jsou nuceni čelit vraždě i pomstě, smrti i lásce, a na jejímž konci možná někdo z nich dojde i kýženého vykoupení… Podle knihy natáčí producent muzikálového hitu La La Land film s Amy Ryanovou a Gregem Kinnearem v hlavních rolích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350252/big_zvlastni-ale-pravdive-zxl-350252.jpg 4.2121
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

Strange But True, 2004

Kniha Zvláštní, ale pravdivé

Wladimirski

Váhám mezi 3 a 4*.
Začátek byl velmi kostrbatý, nemohl jsem se začíst, nerozumněl jsem autorovi, to vše až do strany cca 80. Vadily my přesuny v časech, které nebyly ani odsazeny odstavci.
Sotva na 2*.
Děj se potom ale rozeběhl, odvíjel se na několika rovinách a začalo to být zajímavé, velmi zajímavé. Napětí vzrůstalo, otevřelo se několik zápletek a osobních příběhů, po jejichž vývoji a rozluštění jsem začal být přímo dychtivý. Tato část za 5*!
No a poslední část knihy už byla fádní, zlosyn odhalen velmi záhy a už to tak nějak dosměřovalo k jasnému konci. Se zavřenýma očima 3*.
A tak ve finále, když nejdou půlky a porovnám s jinými knihami, kde jsem dal 4*, dávám 3*. Ale za přečtení určitě stojí :-)

mcabr
01.11.2021

Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak to trochu dostalo spád a docela dobrý. Jak píše název knihy "Zvláštní, ale ..

michaela.97
05.10.2021

Po dočtení se ve mně mísí všechny možné emoce. Ani nedokážu slovy popsat, co ve mně převládá - byla to tak zvláštní a přitom krásná a zajímavá knížka!

Líbily se mi postavy - to, jak jsou v příběhu vykreslené - každá měla něco do sebe a i tu nejprotivnější jsem měla ráda a chápala ji. Každá ta postava měla hloubku. Svůj život. Svůj příběh. Své démony, starosti i strachy.

Hodně mě bavily dialogy - autor umí! A to málo který autor umí napsat dialogy tak, že jdou přes pusu a nebijí člověka do očí.

No a taky jsem žasla nad koncem knihy. Jak byla najednou plná napětí a držela čtenáře při chuti. Navíc ta směsice žánrů. Krásný.

Mishi
29.08.2021

Anotace mě zaujala, už když jsem na knihu poprvé narazila. Přesto jsem úplně nevěděla, co od knihy čekat.
Začátek příběhu je opravdu zvláštní, ale naštěstí to nesklouzlo do nějakých nadpřirozených, absurdních sfér. Naopak na nás čeká poutavý, čtivý příběh o reálných, pravdivých věcech, jako je smutek nad ztrátou milované osoby, ale i naděje na nový začátek.
Styl psaní mi velmi sedl, určitě se podívám po dalších autorových knihách.

ZUZANA-123
14.08.2021

Líbí se mi styl jakým je kniha psaná.

tereza1198
25.06.2021

Co na to říct. Opravdu zvláštní. Ty nejdivnější věci píše sám život, takže by se to klidně mohlo stát. Dobře vykreslené postavy a jejich vnitřní démoni. Smrt jednoho člověka zničí život mnoha dalším lidem. Každý svůj žal prožívá jinak. Někdo tolik, že už nedokáže žít vlastní život.

em75
29.03.2021

Měla jsem trošku strach, že se bude jednat o duchařinu. Ale tohle by mě vůbec nenapadlo. Když si to tak představím .. je to zvláštní, ale stát se takové věci můžou. Knihu bych jen o několik stránek zkrátila, ale jinak perfektní.

capricorn__
17.03.2021

Je to už docela dlouho, co jsem knihu četl, ale doteď si pamatuji na melancholickou atmosféru, která sršela skrz celou knihu a která mě velice zaujala, protože mi tím pádem připadaly děj a postavy uchopitelné a věrohodné. Líbí se mi řešení rodinného tajemství, to, jak moc byla celá rodina ovlivněna smrtí svého blízkého. Není to typický detektivní příběh, nikdy mi z něj nemrazilo v zádech, ale zato mi z něj bylo smutno a docela i úzko. Je to velice jedinečná kniha - teď, když o ní přemýšlím, si dovedu vybavit určité pasáže a i citáty, což hodnotím velice kladně, když čtu knížky často. Vřele ji doporučuji, ale radím vám, abyste ke knize nepřistupovali jako k detektivce a thrilleru, ale spíš jako tragickému rodinnému příběhu s detektivní zápletkou v pozadí.