EvaApple EvaApple komentáře u knih

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Neumím si nikoho jinýho na místě Hercule Poirota představit než Davida Sucheta... je stotožněním všeho, co tento detektiv představuje. Knižku jsem četla ještě v originále a přímo jsem slyšela, jak svým sametovým hlasem šmrclým francouzštinou popisuje své vtělení se do nesmrtelného detektiva z pera A.Christie

Všechny barvy slunce a noci Všechny barvy slunce a noci Lenka Reinerová

Miluji všechny knihy L.Reinerové... je mi duševně hodně blízká a je mi neskutečně líto, že nase plánované setkání se už bohužel neuskutečnilo...

Praha bláznivá Praha bláznivá Lenka Reinerová

Moje první čtení od L.Reinerové... příjemné, nostalgické

Vůně mandlí Vůně mandlí Lenka Reinerová

Její pro mě jedna z nejlepších... píše o mém rodném městě přesně tak jak vypadalo a jak jsem to cítila i já. Tato autorka pro mne hodně znamená.

28.08.2019 5 z 5

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

jeden z těch lepších příběhu Agathy Raisinové, určitě doporučuji na delší cesty metrem :-)

28.08.2019 3 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

opět příjemné a pohodové čtení

28.08.2019 3 z 5

Agatha Raisinová a zlý veterinář Agatha Raisinová a zlý veterinář M. C. Beaton (p)

příjemné čtení když si chcete oddechnout od reality

28.08.2019 4 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

příjemná oddechovka na cesty

28.08.2019 3 z 5

Musím souhlasit s názorem, že po prvním a druhém díle to už sláblo a tento je nejhorší. Vtipnost vyprchala a dějově taky nic moc. Autor bohužel chce jen vytěžit z popularity předchozích "Aristokratek" a tady se to skutečně nepovedlo. Třetím dílem měl skončit a vrhnout se na jiné téma

28.08.2019 2 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Je to už trošku natahování prvních dvou dílů, ale pořád příjemně čitelné a vtipné

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pro zasmání, třeba jako oddechovku na dovolenou určitě doporučuji, vtipné pokračování prvního dílu

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po hooodně dlouhé době kniha, u které jsem se od serdce zasmála... a ne jednou

28.08.2019 5 z 5

Paříž, moje láska, můj život Paříž, moje láska, můj život Mária Dopjerová-Danthine

Autorku osobně znám a její psaní hodně odpovídá její osobnosti - příjemné, upřímné, věcné i humorné. Umí být skvělou průvodkyní a podělit se s Vámi o vše, co by Vám mohlo nějak pomoct nebo udělat radost. Stojí za přečtení

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nesba nemám ráda, ale tento příběh je seversky temně zajímavý.

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Na to, že nemám moc ráda severské autory, tahle kniha stojí za přečtení

Nejlepší britské krimipovídky Nejlepší britské krimipovídky * antologie

Čekala jsem víc... ze začátku mě výběr bavil, později to už bylo horší, poslední jsem dočetla ze setrvačnosti

28.08.2019 2 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Tato detektivka od Bannaleca patří k nejlepším... nečekejte krváky a akci, spíš neustálé popíjení kafe :-)

28.08.2019 3 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Ale ano, díky této detektivce jsem si v Bretani pak koupila fleur de sel

28.08.2019 4 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Oddechovka, ve které se každou chvíli pije kafe. Ano, víme, že komisař musí být závislý na kofeinu nebo alkoholu. Tento si vybral to první :-)

28.08.2019 3 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Od Bannaleca znám i lepší, ale čte se příjemně