EvaApple EvaApple komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Vlastně se ani nechce uvěřit, že něco takového je v dnešní době ještě možné. Ale jsem ráda, že někdo má odvahu a koule se na to všechno ptát a dát na papír. Velmi empatické a čtivé, rozhodně doporučuji.

10.05.2022 5 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Jsem v polovině a vážně ne! Autorka spisovatelka není a nebude. V americké právní firmě jsem pracovala, ale tohle je spíš parodie. Děj nemá spád, celé je to o ničem. Nechápu, čím si tohleto zasloužilo označení "thriller".

09.04.2022 odpad!

Sedm barev krve Sedm barev krve Uwe Wilhelm

Jako vážně? Místy spíš nechutné než napínavé, vraha jsem věděla od poloviny knihy, takže jsem třetinu knihy přeskočila a nic mi neuniklo. Přemýšlela jsem, jestli knihu vůbec dočíst...

24.03.2022 1 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Musím říct, že Prolog mě málem odradil, nechutný hned na začátek. Ale udělala bych chybu, kdybych nečetla dál. Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale postupně všechno začlo do sebe zapadat skutečně jako puzzle. Kniha se čte moc dobře a je skutečně napínavá až do konce, i když si už myslíte že víte, kdo má všechno na svědomí, nastane obrat...

28.01.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Taková lepší červená knihovna. Navzdory snaze autorky jsem se nudila. Styl mi přišel jako v lepší slohové práci. Možná jsem už rozmlsaná, ale tohle fakt mezi kvalitní literaturu nepatří. Omlouvám se všem romantičkám, ty budou mít nejspíš jiný názor

18.01.2022 3 z 5

Island Island Jiří Kolbaba

Naprosto nádherná publikace. Letos mi nevyšla dovolená na Islandu a musím říct, že tato kniha ji v mnohém nahradila, díky!

03.01.2022 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

U knih Louise Penny je vždy záruka napínavého a neokoukaného čtení. Pokaždé přijde s invencí, která vás chytne a nepustí. Má skvěle vykreslené postavy a i když tentokrát byly některé pasáže hodně rozvleklé, na kvalitě to knize neubralo. Opět tleskám!

02.01.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Škoda, že se autor tolik vracel k příběhu z první knihy (kterou jsem ještě nečetla a teď už ani nemusím), jinak kniha měla vše co bych očekávala, napětí a spád, akorátní délku kapitol a jednoduše řečeno - doporučuji

02.01.2022 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Rozhodně ještě lepší než Dokonalé stopy. I když chvílemi rozvláčné, ale na dramatičnosti tím příběh neztrácí. Postavy se plácají i v lidských problémech, které nikomu z nás nejsou cizí, proto je kromě napětí zajímavé vidět, jak si poradí s vybalancováním soukromí a práce. Doporučuji!

23.11.2021 5 z 5

Mnoho strak věští vraždu Mnoho strak věští vraždu Anthony Horowitz

Moc hezká klasická detektivka a narušení současným příběhem uprostřed mi přišlo jako oživení, takže jsem to ocenila. Nečekejte žádný krvák, tohle je skutečně na příjemné čtení před spaním

13.09.2021 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Hodně originální, ale jednu hvězdu ubírám kvůli překombinovanosti, kterou autor v závěru trochu vybalancuje. Musím říct, že vzhledem k napínavosti celé knížky (skutečně je těžké se od ní odtrhnout, nahrávají tomu hodně krátké kapitoly), mi závěr přišel plochý, trochu až nudný. Očekávala jsem vzhledem k Fitzkovému stylu větší bombu! :-)

10.08.2021 4 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Výborná česká detektivka, a že se tohle dá říct jen o málokterých. Marie Výrová je skvěle vykreslená postava, reálie taky nemají chybu a vůbec, kvalita od Sýkory stojí za to. Dokonce se mi líbí, že konec nemá sladkobolný happyend. Tleskám a doporučuji

26.07.2021 5 z 5

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

Bohužel... musím se opakovat, ale kvalita korektur v poslední době úměrně klesá s navyšujícím se počtem vydaných knih. Tato detektivka je toho důkazem, za podobnou "korekturu" bych ani nezaplatila! K obsahu knihy - dočetla jsem ji ze setrvačnosti, nezáživné, nezajímavé, detektivní napětí a zajímavost to vidělo možná z vlaku. Některé části se příjemně četli, ale u tohoto žánru je to příliš málo na to, abych dala víc než 2 *
Ann Granger odkládám a obávám se, že už jí šanci nedám (toto byla třetí kniha od ní a žádná z nich neměla sílu kvalitní detektivky).

14.07.2021 2 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Od této autorky to byla první kniha co jsem četla... hned nemile mě překvapila v první kapitole, kde na pouhé půlstraně zopakovala jméno Hanna 8x! Až mi to lezlo na nervy. Absolutně začátečnické a téměř odrazující, ale nelituji, že jsem ve čtení pokračovala. Vyhovovalo mi, jak jsou kapitoly krátké, nutí vás to číst ještě jednu a ještě jednu a ještě jednu... Čtivé to je, ale trochu překombinované. Od této autorky jsem čekala o stupínek vyšší kvalitu, na druhé straně pokud nic neočekáváte, kniha se Vám bude líbit.
Někdo tady napsal, že je to výborná detektivka. Tohle detektivka fakt není, jedná se mnohem víc o společenský thriller

01.07.2021 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Detektiv Rhyme s dávkou negativity vám začne být sympatický i navzdory, nebo právě kvůli ní. Četla jsem už jiné případy s Rhymem, ale tento je za mě rozhodně top. Vrah byl dost velkým překvapením, kniha měla spád a hodně kvalitní dávku napětí - něco mezi detektivkou a thrillerem. Rozhodně doporučuji

24.06.2021 5 z 5

Smrt v sutinách Smrt v sutinách Ann Granger

Nemohu dát lepší hodnocení...u kvalitních detektivek nepoznám vraha 30 stran před koncem knihy, tady mi to bylo jasné v první polovině knihy. Děj zbytečně roztahaný, některé pasáže bych vynechala úplně. Dočteno spíš ze setrvačnosti.

06.06.2021 3 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Neskutečně skutečné, ponuré a nemilosrdné. Grafická verze Orwellova díla je hodně povedená. Hvězdu strhávám jen za jistý druh extrémismu, jinak bych to doporučila jako povinnou četbu.

27.04.2021 4 z 5

Neviditelná žena: Příběh agentky Virginie Hallové Neviditelná žena: Příběh agentky Virginie Hallové Sonia Purnell

Něco mezi literaturou faktu a biografií, hodně podrobně popsána nejzajímavější léta válečné korespondentky/agentky, která to vůbec neměla lehké. Nejsem feministka, ale málokterý chlap by zvládl to, co ona. Klobouk dolů

08.04.2021 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Klasický romantický příběh 19. století, na tu dobu to muselo být něco!

17.03.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto skvělý vypravěčský styl autorky. Navzdory smutnému obsahu 2. světové války se kniha krásně a velice lehce čte. Zatím nejlepší co jsem letos četla

13.03.2021 5 z 5