EvaApple EvaApple komentáře u knih

Podzimní boogie-woogie Podzimní boogie-woogie Jan Švancara

Ze začátku mi příběh přišel trochu těžkopádný až nudný, líbilo se mi však domácí prostředí a dala jsem tomu šanci. Dobře jsem udělala, v závěru to mělo poměrně i spád. Pokud hledáte klasiku s českým, pardon moravským, detektivem, žádné krváky a nevysvětlitelné jevy, tohle je správná volba.

28.02.2021 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Nenadchne - neurazí. Takové průměrné čtení, ale vzhledem k povolání autorky docela zdařilé a místy i vtipné. Určitě fajn čtení na dovolenou, kterou Vám třeba zkazí počasí

24.02.2021 3 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Tohle rozhodně stojí za to... klasicky detektivkové, ale taky napínavé a skvěle popsané. Není problém si vše představit, autorka je v tomto mistr. Rozhodně si ceny za nejlepší detektivky roku zaslouží.... jako obyčejně u Louise Pennyové doporučuji

18.02.2021 5 z 5

Poslední seance Poslední seance Agatha Christie

Některé povídky jsem vůbec neznala... taková příjemná lehká duchařina před spaním, doporučuji

03.02.2021 4 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

V pubertě to byl můj nejoblíbenější fantasy příbeh (fantasy nemám ráda) a hltala jsem jej jedním dechem. Tentokrát jsem se ke knize vrátila po hodně dlouhé době jenom kvůli Výzvě... a nelituji

13.01.2021 5 z 5

Francúzsko krížom-krážom Francúzsko krížom-krážom Mária Dopjerová-Danthine

Začátek je neuspořádaný až matoucí, pak ale naštěstí přechází do příjemného vyprávění toulek po Francii. Autorku osobně znám, možná proto se umím do povídání víc vcítit. Pokud hledáte tipy, co vidět a ochutnat v jednotlivých destinacích, je tato knížka lepší než lecjaký průvodce. Moc se mi líbí grafické zpracování knihy jako takové i jednotlivých kapitol. Malé mínus za chyby ve slovenštině, které jsem postřehla i navzdory tomu, že už téměř 20 let žiji v Praze.

13.01.2021 4 z 5

To chce psa To chce psa Spencer Quinn (p)

Moc příjemně psaná detektivka. Sice nic strhujícího, místy spíš matoucí, ale styl pohledu psa na celé dění je mile vtipné

10.01.2021 5 z 5

Nejkrásnější bývá šílená Nejkrásnější bývá šílená Jaroslav Seifert

Krásná, klasická sbírka básní

03.01.2021 5 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Moc hezky napsané, silný vliv zřízení ovlivnil celý její život a bohužel se to promítlo i u takto talentované ženy

03.01.2021 5 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Rozhodně doporučuji každému. Nejsem ve vztahu a stejně mi kniha v některých věcěch otevřela oči. Psané srozumitelně, názorně a dokonce vtipně!

04.12.2020 5 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Začátek dost nemastný-neslaný, pak to začlo být trochu zajímavější, ale stejně bych román zařadila do červené knihovny. Potřebovala jsem si odpočinout od množství thrillerů, co jsem v poslední době četla, tam to splnilo svůj účel.

13.11.2020 3 z 5

Barrandov III. Barrandov III. Pavel Jiras

Na tuto knihu se dívám každý den protože je tak velká - nejen rozměry, ale i svým obsahem. Kdo miluje období českého filmu 30.-40. let, je to pro něj to pravé, protože se dovíte hodně zajímavých věci o Barrandovských ateliérech, nejen o hercích. Krásné fotografie

27.10.2020 5 z 5

Jednosměrná jízdenka Jednosměrná jízdenka Jay Forman

Souhlasím s názorem, že na debut je to zdařilé. Příjemný styl psaní, sice začátek rozvláčnější, ale pak to už dostalo náboj. Ve dvou třetinách jsem odhalila vraha, ale čekala jsem do konce, abych si to potvrdila. Závěr docela příjemně přehnaný.

20.10.2020 5 z 5

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Ne úplně můj šálek, i když hodně kvalitní styl psaní. Ale přesto kdo má rád povídkový styl, po této oddechovce může sáhnout

13.10.2020 3 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Po Sběrateli očí je tohle už zbytečně překombinované, ale pořád Fitzkův styl psaní je to pravé ořechové k napínavému čtení

13.10.2020 3 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Hodně čtivé... když jsem si říkala, že dočtu danou kapitolu a končím, táhlo mě to pořád dál a dál. Na druhou stranu některé dějové linky mi přišly pomalu až zbytečné. Napínavost se příběhu nedá ubrat, za mne rozhodně za přečtení stojí

13.10.2020 4 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Netušila jsem, že objevím kvalitní českou detektivku a jupí, je tady! Knihu jsem četla dřív než jsem viděla televizní zpracování a líbilo se mi obojí, i když kniha o něco víc. Skvěle propracované a děsivé. Těším se na další

29.09.2020 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Poměrně zajímavé téma, ale místy až chaoticky propletené postavy kdo co přesně kde dělá nebo se nachází. Neodpírám napínavost příběhu, jen závěr jsem čekala víc propracovaný a děsivý... jakoby už autorovi došly síly (a nápady).

29.09.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Autorka mi není sympatická, ale dala jsem jí šanci, i tu promrhala. Slaboduché a tak nějak o ničem. V našem malém českém rybníku si ale cílovou skupinu najde a už i za to by měla být ráda.

29.09.2020 1 z 5

Houby – Určování podle 3 znaků Houby – Určování podle 3 znaků Ewald Gerhardt

Hledala jsem co nejpřesnějšího a jednoduchého průvodce poznáváním základních typů hub. Díky tomuto jsem se i jako absolutní laik naprostou většinu hub spolehlivě naučila rozeznat.

29.09.2020 5 z 5