EvaApple EvaApple komentáře u knih

Babičky: Den zkázy Babičky: Den zkázy Minna Lindgren

Souhlasím s komentářem od Corso - taky nedočtené, protože jsem na straně 80 a pořád kde nic tu nic... je to třetina knihy, takže šanci ji dále dávat nebudu. Už vím, proč byla zlevněná

16.09.2020 1 z 5

Přepsali se a tak jsem tady. Příběh Dagmar Lieblové Přepsali se a tak jsem tady. Příběh Dagmar Lieblové Dagmar Lieblová

Převyprávěné vzpomínky paní Lieblové by se možná daly hodnotit spíš jako literatura faktu, ale tato nezlomná dáma taková jednoduše byla. Brala život pragmaticky s tím, jaký byl a co přinesl. Nejvíc jsem obdivovala její vnitřní sílu a chuť po tom všem, čím si prošla, žít nejen obyčejný, ale nakonec i hodně úspěšný a plodný život.

10.09.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tuto knížku milovala moje máma a mně přišla jako pohodové čtení před usnutím

10.09.2020 4 z 5

Rozetřít věčnost na barvy: obrázky ze života Židů na Kutnohorsku Rozetřít věčnost na barvy: obrázky ze života Židů na Kutnohorsku Vendula Borůvková

Drobná knížka silná svým obsahem

10.09.2020 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Po přečtení jsem byla hodně rozpačitá. Jestli hledáte knihu, o které budete přemýšlet ještě po jejím přečtení, tak prosím. Kniha je pozoruhodná, ale pro mne bohužel ne v pozitivním smyslu

09.09.2020 2 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Ach ano, romantická a jinak nic... docela jsem se nudila. Možná kdybych neměla na dovolené co dělat, tak jo, ale jinak spíš ztráta času

09.09.2020 1 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

První jsem viděla seriál, pomohlo mi to přiřadit si obličeje k postavám a nadchlo mne obojí, určitě doporučuji

09.09.2020 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Milé a krásné... doma mám 17. vydání z roku 1961

09.09.2020 5 z 5

Případ Adolf Loos Případ Adolf Loos Christopher Long

Občas až překvapivá zjištění o A. Loosovi, kdo se o tohoto architekta alespoň trochu zajímá, určitě doporučuji přečíst

09.09.2020 3 z 5

Všechno, co víte o lásce a sexu, je lež Všechno, co víte o lásce a sexu, je lež Pepper Schwartz

Stojí za přečtení, i když často nám hodně z navrženého poradí zdravý selský rozum, občas je dobré si to připomenout

09.09.2020 3 z 5

Český špion Erwin van Haarlem + Bisoni 001 - Komplet Český špion Erwin van Haarlem + Bisoni 001 - Komplet Jaroslav Kmenta

Hodně zajímavé čtení o tom, jak i v totalitních podmínkách střední (tedy spíš východní) Evropy fungoval špion, co všechno musel obětovat z "normálního" života

09.09.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Byla jsem poměrně zklamaná... rozhodně jsem čekala víc. Holt, někdo má na marketing dost prostředků, jiný, ač by si to zasloužil víc, je nemá. Bez nápadu a energie :-(

08.09.2020 2 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Opět úžasné čtení až do konce - a že ty konce autorka umí!

08.09.2020 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Zrovna tato není úplně top, ale čtivé psaní L. Pennyové opět nezklamalo, takže se mi jako několik předchozích měsíců u jejích detektivek skvěle usíná

08.09.2020 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Byla to od De La Motteho první kniha co jsem četla a skutečně strhující, výborný styl

05.09.2019 5 z 5

Rozhoupaný dech Rozhoupaný dech Herta Müller

Skvěle napsané, ale obsahově mě to nevtáhlo tak, jak bych očekávala. Každopádně za přečtení stojí

29.08.2019 4 z 5

Kdo miluje Anglii a trpce-humorné příběhy z období 2. světové války, pro toho naprosto úžasná knížka, která mě inspirovala k dovolené na Guernsey... a nelitovala jsem!

29.08.2019 5 z 5

Poslední tóny z krypty Poslední tóny z krypty Alan Bradley

moc dobře čtivá, zajímavá i poutavá v jednom

28.08.2019 5 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Příjemné čtení na odreagování, rozhodně ne jen pro mládežníky, jak tady někdo píše...

28.08.2019 4 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Příjemný styl psaní, kniha nejen pro mládežníky

28.08.2019 4 z 5