Babičky: Den zkázy

Rekonstrukce Podzimního háje skončila a její devadesátileté obyvatelky se mohou vrátit zpět. Ale už je nečeká to, na co byly zvyklé. Místo, kde se cítily jako doma, se změnilo ve státem financovaný projekt péče o seniory, řízený prostřednictvím moderních technologií. Přítomnost zdravotních sester už není třeba, lékařský dohled se provádí on-line a ze všech koutů je cítit všudypřítomná snaha o modernizaci. Babičky se proti tomu rozhodnout bojovat! Ani jejich pokročilý věk jim nezabrání v přípravě smělého plánu, jehož cílem je zničit počítačový systém. V honbě za spravedlností je nic nezastaví! Závěr vrátí do hry některé postavy a na povrch vyplavou i další, dosud utajené podrobnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308995/big_babicky-den-zkazy-A3g-308995.jpg 3.430

Podzimní háj / Babičky 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Humor

Vydáno: , XYZ (ČR)

Ehtoolehdon tuho, 2015

Kniha Babičky: Den zkázy

EvaApple
16.09.2020

Souhlasím s komentářem od Corso - taky nedočtené, protože jsem na straně 80 a pořád kde nic tu nic... je to třetina knihy, takže šanci ji dále dávat nebudu. Už vím, proč byla zlevněná

azertaaz
06.09.2020

Jak už tu bylo hodněkrát řečeno, není to detektivka. Alespoň ne ta klasická. Ale za přečtení kniha určitě stojí. Člověk se hodně zamyslí nad přístupem lidí ke stáří a začne se na důchodce kolem sebe dívat jinýma očima.

Vydrýsek
08.05.2020

Opět bych této knize neříkala detektivní.
Jedná se zde spíše o sociologickou sondu do světa péče o seniory, do světa náboženských sekt a jejich vlivu na okolí i členy samotné, do světa, kde se technikou snažíme nahradit to lidské. Vidím to i na dětech, se kterými pracuji, jak snadno nahrazují real live tím virtuálním.
Tato kniha se mi z celé série četla nejlépe. Podle mého, čím více autorka napíše knih, tím více se zlepšuje. Avšak stále to nestačí na vysoce kvalitní literaturu.

astina
28.12.2019

Babičky ve světe moderních technologií se neztratily - za mě plný počet hvězdiček

Corso
08.10.2019

Takze takto, na 75 strane som este nevedel, o com to ma byt. Ani naznak zapletky, ak neratam ten distopicky obraz ultramodernej starostlivosti o dochodcov bez akehokolvek ludskeho personalu. Nedocitane.

nikikostadinova
05.03.2019

Poslední díl mě bavil nejvíc. Téma přetechnizované doby vedoucí až do absurdity, to se to píše :-).

madem
18.06.2018

Znovu a naposled. Není to detektivka a babičky nejsou na stopě. Pouze se vrátily do nově zrekonstruovaného bytu, kde není nic, jak bylo. Snaží se zvyknout na elektronicky řízenou péči. Pak to začíná být lehce přitažené za vlasy. Zvlášť dobrovolníci zvěstující boha.
Chvílemi je vše vtipné, chvílemi až mrazí, jak je společnost na elektronice závislá - při drobném výpadku proudu je hned několik úmrtí.
Podaří se babičkám vyzrát na elektroniku?

omgjako
15.11.2017

Jsem z toho zklamaná... Tyhle knížky vypadají na první pohled velmi lákavě... Bohužel je ale obálka to nejlepší, co ta knížka přináší.