Naštvaná vdova

Ulla Rita žila spořádaný život. Vedla soukromou stomatologickou ordinaci, vychovala dvě děti a více něž desetiletí se svědomitě starala o manžela upoutaného na lůžko. Když její cholerický muž se sklony k alkoholismu zemře, pomyslí si 74letá Ulla jediné: Konečně! S nadšením a elánem vyhledá a obnoví stará přátelství a začne si užívat každý den tak, jako by byl ten poslední. Navštěvuje jazykovou školu, jógu pro seniory a objevuje bary v Helsinkách. Nesplňuje tak představy svých dospělých dětí, které čekaly, že se z matky stane životem zkoušená vdova čekající na vlastní smrt, a tak se její nově nabytou chuť do života snaží všemožně krotit. To ale ještě netuší, že ta největší změna je teprve čeká. Naštvaná vdova je neskutečně zábavný a místy dojemný příběh o tom, jak se milostný život a přátelství s přibývajícími roky proměňují. S hřejivým vtipem a ostrým sarkasmem Lindgrenová zkoumá, co přináší sedmdesátý rok života ve světě, kde kolonky dotazníků končí kategorií 65+....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409234/big_nastvana-vdova-H1n-409234.jpg 2.913
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Vihainen leski, 2018

Kniha Naštvaná vdova

Aneleh

Humor, který mi byl blízký. I o vážných věcech se dá psát s nadhledem a vtipně. A samozřejmě, jak se v knize objeví kočka, hned mě zaujme a zde kočičí přítelkyně zcela neomylně vycítila i usnadnila odchod ze života. Hrdinka až ve svém stáří zažívá to, o co byla ochuzena v životě s alkoholikem. V tom jediném jsem jí nechápala, proč tak dlouho setrvávala ve vztahu, kde byla tak nešťastná. Smutné bylo, že musela bojovat i proti svým dětem, které jí chtěly šoupnout do pečovatelského domu, ač ve svých letech byla zdravotně v pořádku. Měla opravdu důvod k pořádné naštvanosti. Co mi trochu vadilo, že po celou dobu čtení jsem si nemohla zvyknout na neobvyklá jména jednotlivých osob.

emmik
14.11.2020

Po knize jsem sáhla neb je o starší ženě. Potěšila mě a to tak že velmi. Hlavní postava vidí s velkým nadhledem
svůj ukoptěný život , což mě asi nadchlo nejvíc. Neboť kdo z nás co máme " před poslední zatáčkou " nemáme něco podobného za sebou ? Příběh je napsán svěže , s humorem . Pro mě určitě nebyl depresivní, naopak. Určitě doporučuji, pravda asi pro stejnou věkovou kategorii.

Mergirus
17.07.2020

Kniha nebyla tak špatná, jak jsem čekala dle recenzí. Jen se nehodí do depresivního období.

Heli20
15.01.2020

Nalákala mne anotace knihy,ale byla jsem zklamaná.čekala jsem mnohem více humoru a nadhledu,kniha je spíš depresivní.Nedočetla jsem,bohužel.

Gabika9
28.10.2019

Zaslouží tak 3 a půl hvězdičky. Zajímavý úhel pohledu na život 74 leté ženy. Chvílemi trochu nadsázka, možná i sarkastické, chvílemi dost depresivní až kruté a také smutné. Ale závěr příjemně milý. Svým způsobem i poučná kniha, jednou holt zestárneme všichni...

alnahu
20.10.2019

I já jsem z této knihy zklamaná-čekala jsem zábavný příběh,ale kniha mě nudila- s obtížemi jsem ni dočetla .
I když jak se uvádí v knize -život seniora je skvělý.
"Nemusí pracovat,ale na účet mu chodí peníze,má kde bydlet,nemá stanoveno do kdy musí být doma a nemusí se bát,že otěhotní.Jak dokonalé!"

majík1
26.05.2019odpad!

Tak u této knihy jsem se vyloženě nudila.Čekala jsem humor.Děj byl složitý a těžko pochopitelný.Hvězdičku dávám snad jen za konec jinak nezáživná kniha.