Ještě není konec

Český detektivní román se svéráznou komisařkou Výrovou v hlavní roli. Literární předloha televizní série Detektivové od Nejsvětější trojice. Je horké srpnové odpoledne roku 1987. Končí prázdniny a dvanáctiletá Hana se v prvorepublikové vile u řeky na kraji města stane svědkem šokující vraždy. Příslušníci Veřejné bezpečnosti pachatele nápadně rychle zadrží, přičemž Hanino tvrzení, že vrahem byl ve skutečnosti podivný zelený přízrak, ze všeho nejvíc připomínající vodníka z Erbenovy Kytice, nikdo nebere vážně. Policejní komisařka Marie Výrová se tentokrát bude zabývat čtvrt století starou vraždou. Po setkání s Hanou Kolihovou, která se z hrůzného zážitku nikdy nevzpamatovala, zpočátku jen ze zvědavosti prostuduje spis dávno uzavřeného případu. Záhy však nabyde jistoty, že se tehdejší vyšetřovatelé dopustili řady chyb a že podezřelých, již ke zločinu měli motiv a příležitost, může být mnohem víc. Rodinné přízraky po pětadvaceti letech ožívají i proti vůli těch, kteří si ze všeho nejvíc přáli zapomenout. Na všech leží stín viny. Kdo je skutečným pachatelem zločinu, který zcela rozvrátil kdysi prominentní rodinu věhlasného místního lékaře?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278498/jeste-neni-konec-FNH-278498.jpg 4.4217

Kniha Ještě není konec

kolacky

Velice dobře napsané. Výrová je nejlepší!
I když... Ygtohé! Ygtohé!

Marla

Mrazivě napínavá a zábavná detektivka. Tohle se autorovi povedlo, těším se na další díl.

Šimon_

Všechny Sýkorovy detektivky jsem viděl v televizi a tahle je první, kterou jsem četl. A vůbec to nevadilo, bavil jsem se stejně, protože Sýkora píše lehce, zábavně a umí budovat napětí. Postavy jsou živé a když za Výrovou vidíte Melíškovou, jde to samo. Navíc jde o poctivou detektivku, žádný módní pokus o severskou krimi v Česku. Sýkora má dar psát žánrovou literaturu velmi chytře, takže kniha rozhodně neurazí ani čtenáře náročnější literatury. Jdu na Pět mrtvých psů!

Magdalena5

prvně jsem viděla část filmu a bylo mi z toho šoufl, tak jsem si to raději přečetla. Moc dobře napsané, četla jsem i další od pana Sýkory.

aneryi
21.11.2020

Čtivé, napínavé. Nečekaný konec.

grillica
04.10.2020

Skvělá, napínavá česká detektivka. Přelouskala jsem ji v podobě audoknihy, načtené Norbertem Lichým. Spolu s autorem textu perfektně podali všechny postavy, jako bych je viděla před sebou. Velmi příjemné překvapení u spíše náhodného výběru k poslechu. Určitě si přečtu další knihy ze série.

EvaApple
29.09.2020

Netušila jsem, že objevím kvalitní českou detektivku a jupí, je tady! Knihu jsem četla dřív než jsem viděla televizní zpracování a líbilo se mi obojí, i když kniha o něco víc. Skvěle propracované a děsivé. Těším se na další

Vestička
22.09.2020

Výborná detektivka, krásně se to poslouchalo, dala bych 11 hvězdiček z pěti. 6 jich bohužel musím škrtnout, protože ten konec byl blbej, nedomyšlenej a nepravděpodobnej, a to i na hloupou detektivku.