Smrt v sutinách

Smrt v sutinách https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362524/bmid_smrt-v-sutinach-9L7-362524.png 4 67 17

Poté, co je v sutinách vyhořelého starobylého cotswoldského statku nalezena mrtvola, začíná vyšetřování, které vede inspektorka Jess Campbellová. Key House byl celé roky opuštěný, nicméně mezi lidmi se povídá, že jeho majitel Gervase Crown se tam ještě před požárem vrátil. Je to právě on, kdo má na svědomí požár a vraždu, nebo je naopak zamýšlenou obětí celé tragédie?Jess společně s komisařem Ianem Carterem musí proniknout hlouboko do historie Key House a postupně zjišťují, že Gervase Crown oživil staré vzpomínky, z nichž ne všechny byly hezké. Později někdo ohrozí jeho život a Jess s Ianem musí jednat velice rychle, aby zabránili další vraždě…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Bricks and Mortality , 2013

14.06.2021 5 z 5

Pěkná detektivka.

EvaApple
06.06.2021 3 z 5

Nemohu dát lepší hodnocení...u kvalitních detektivek nepoznám vraha 30 stran před koncem knihy, tady mi to bylo jasné v první polovině knihy. Děj zbytečně roztahaný, některé pasáže bych vynechala úplně. Dočteno spíš ze setrvačnosti.

knihomolka525
24.05.2021 5 z 5

opět spokojenost s Ann.Z jádra tohoto příběhu vyplyne, že podobat se někomu v noci se krutě nevyplácí.Tento příběh není tak svižný jako Trosky ,ale nechybí anglický suchý humor.Např:to dítě se chová jak španělská inkvizice(je otravné otázkami,doslova vyslýchá ) :-)) A opět si autorka mírně pohraje se vztahem Jess a Iana.Podvědomě jsem si příběh zasadila obrazně do prostředí ve kterém se odehrával seriál s inspektorem Barnabym(Midsomer).Viktoriánské domky ,úzké silničky v zeleni,malé farmy rozesety po pastvinách...Jo, to je to vono! Plus nezbytný čaj,sherry a sušenky.Netušila jsem ,že se mi autorka po první, náhodně zakoupené knize za levný peníz,dostane tak pod kůži.Doporučuji.

akinomV
13.05.2021 4 z 5

Tak jako předešlé knížky této série je i tato skvělé odpočinkové čtení. Moc ráda čtu knihy z anglického venkova, které mají nádech stylu Agathy Christie. Sice se to A.CH. nevyrovná, ale čte se to taky pěkně :-)

Marla
28.03.2021 5 z 5

Velice příjemná oddychová detektivka. Jsem ráda, že jsem knihy Ann Granger objevila.

rafan65
08.10.2020 4 z 5

Klasická anglická detektivka která se dobře četla. Nechybí napětí a vcelku vkusná zápletka. Jsem spokojený.

soukroma
02.12.2019 5 z 5

Pravá venkovská anglická detektivka, při které si odpočinete. Skvěle vylíčené poměry mezi starousedlíky, nikdy nezapomínajícími křivdy a události minulosti a nevítajícími jakékoli náplavy (a chovajícími se nevybíravě i k pažím zákona). Moc dobře se mi četla (na rozdíl od Bláta a mršin..., prvního dílu téhle série), i když příběhy mnoha aktérů byly vlastně hodně smutné (už před vraždou).
90% - Jess nebyla dobře zpodobněna (až teprve od jednoho z vyslýchaných jsem se v půli dozvěděla, že je to docela pěkná drobná zrzka), zato peripetie Ianovy ohledně dcery jsou rozebrány víc než podrobně

levac
30.10.2019 3 z 5

Přečíst se to dalo, ale žádná pecka to teda není. Rozvleklé, konec nekonečný, dvojice detektivů tak nějak bez šťávy, člověk k nim nic necítil. Jako přínos hodnotím jen poznání současného anglického venkova. Mnohem lepší detektivky, kde krev nestříká proudem, má třeba česká Marie Rejfová.

a.k
20.05.2019 4 z 5

Kdo hledá oddychovou detektivku, která není postavena na brutalitě a krvavých scénách, tomu mohu tento kousek doporučit. Podmanivá atmosféra anglického venkova a zápletka s přesahem do minulosti hlavních aktérů se vám bude líbit.

LisaEla
29.12.2018 4 z 5

Knížky AG mám velmi ráda, a ani tato detektivka mě nezklamala. Určitě doporučuji.

Arsi
27.10.2018 5 z 5

Zatím nejlepší z této série. Klasická anglická detektivka, dobře se čte, prostě mě baví.

konicekbily
03.10.2018 4 z 5

Pokus o klasickou detektivku anglického stylu - trochu oslazený červenou knihovnou - jsou zde až moc podrobně rozebírány vztahy mezi hlavními hrdiny. Ale odpočinkové čtení je to dobré.

alnahu
07.09.2018 3 z 5

Průměrná detektivka těšila jsem se na Alana a Meredith ,ale tentokrát případ vyhořelého dumu řeší komisař Ian Carter a Jess Campbell -dala se číst.

alzbeta4340
08.07.2018 5 z 5

Určitě nejlepší z této série. Klasická detektivka, žádný thriller. Komu se líbily knihy Ann Grangerové o inspektoru Alanu Markbym, ten určitě nebude zklamaný.

čef
06.03.2018 4 z 5

Hodně průměrná detektivka, něco jako zředěná Christie zasazená do dnešní doby. Scény a informace se opakují, hodně pozornosti se věnuje vztahovým problémům. Vrah je odhalen dost stran před koncem a pak už se jen vysvětluje a vysvětluje dávno jasné. Spíše tedy ženský románek, než detektivka.

Ivuska.09
03.02.2018

Velmi příjemné čtení, stejně dobré jako předchozí díly. Klasická anglická detektivka, která prostě baví. Nechybí napětí, postupné vyšetřování, ale dějem to není žádný krvák. Já jsem spokojená.