Island

Island https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429642/bmid_island-ymx-429642.png 5 11 8

Nabízíme vám vskutku mimořádnou publikaci o Islandu. Známý fotograf Jiří Kolbaba navštívil Island 25krát a ty nejlepší fotografie z tohoto kouzelného ostrova včlenil do výpravné obrazové publikace. Na 224 stranách najdete jak dech beroucí panoramata místní krajiny, tak spoustu momentek zachycujících papuchalky, koně, ovce a další zástupce islandské fauny i flóry. Fotografie doprovázejí stručné popisky v češtině i angličtině a vyznačení místa na mapce Islandu pro všechny, kteří by dané místo chtěli spatřit na vlastní oči. Kniha začíná úvodním slovem islandského prezidenta Guðni Th. Jóhannessona a je doplněna jeho podpisem. Perfektní je i celkové zpracování knížky, všechny stránky mají celoplošný lak pro zvýšení kontrastu krásných fotografií. Jedná se o ideální vánoční dárek pro všechny milovníky přírody a severských zemí.... celý text

jituliste
08.03.2023 5 z 5

Jedním slovem "skvost". Fotografie nádherné, vystihující stoprocentně atmosféru, divokost a majestátnost islandské krajiny. Doslova jsem ji zhltla. Fotografie jsou doplněné krátkými popisky pana Kolbaby, ze kterých je cítit fascinace touto nádhernou zemi, skvělé jsou také mapičky s označením místa zachyceného na fotografii.

IVANA0123
28.01.2023 5 z 5

Nádherná kniha a přestože si v ní moc nepočtete - pokud se tedy nepokoušíte přeluštit názvy islandských památek a přírodních úkazů - jistě si její fantastické fotografie užijete. Island - fascinující a pro mě snová země, kam bych se někdy v budoucnu ráda podívala. A tak zatím o ní čtu, prohlížím fotografie a spřádám plány, což jde nad těmi od Jiřího Kolbaby báječně. Je vidět, že on tuto zemi miluje, láska k ní je znát z každé jeho fotografie. 5*
(1/23)

Libi.livres
20.03.2022 5 z 5

Tato nádherná kniha je opravdovým klenotem v mé knihovně. Prostřednictvím fotoaparátu jedinečného Jiřího Kolbaby, je tak jednoduché se nechat přenést do země ohně a ledu a zkoumat její přírodní skvosty. Knihu doprovází krátké popisky míst a dojmy autora z nich, které fotografie nerušeně doprovázejí aniž by narušovaly mé fotografické cestování touto knihou. Mám moc ráda severské země a Island je určitě mým cestovatelským snem. Děkuji Jirkovi, že se tam díky této knize, kdykoliv mám náladu, tak trochu ocitám. Pokaždé jsem uchvácena krásnými fotografiemi jako bych je viděla poprvé...

Majulda8
17.02.2022 5 z 5

Nádherná příroda.

EvaApple
03.01.2022 5 z 5

Naprosto nádherná publikace. Letos mi nevyšla dovolená na Islandu a musím říct, že tato kniha ji v mnohém nahradila, díky!

klaudia2722
04.06.2020 5 z 5

Výborná fotopublikácia o Islande, plná kvalitných fotiek. Určite odporúčam. A je aj za dobrú cenu, mnoho zahraničných fotografov by si za podobnú knihu zapýtalo 2-3x viac.

Bubo19
30.05.2020 5 z 5

Kniha plná nádherných fotografií. Vyvolala ve mně vzpomínky a také pocit, že bych si dovolenou na Islandu ještě ráda někdy zopakovala.

DominikV
25.02.2020 4 z 5

Příjemná fotokniha plná krásných fotografií a zajímavých komentářů. Velmi mě inspirovala k návštěvě míst při mém vlastním islandském dobrodružství.

Island

Jiří Kolbaba
česká, 1957
2003  82%Šest kontinentů - Příběhy z cest
2019  98%Island
2009  77%Dopisy z cest 1.
2006  90%Tváře světa
2005  88%Obrazy světa