Pánský klub

Alex Vogelová si vždy šla za tím, co chce, a řídila se pravidly – na střední vynikala ve škole i sportu a zářila i na právech na Harvardu. Když nastoupí v prestižní manhattanské firmě Klasko & Fitch, slíbí svému příteli, že ji práce nezmění. Jenže nakonec se nechá svést penězi a aurou firmy – i svými sebejistými kolegy, kterým rychle padne do oka. Ještě nikdy se necítila tak sebejistě nebo mocně – baví ji i pošťuchování s klienty plné dvojsmyslů. Alex pracuje pro nejvýnosnější, nejprestižnější tým firmy, Fúze a akvizice – střádá hodiny a baví klienty dlouho do noci. Práce je náročná, ale má i své výhody: víkend v Miami, cesta soukromým tryskáčem či luxusní večeře proplacená firmou. Nároky se ale zvyšují, a přestože na ni doma čeká milující přítel, uchvátí ji její přitažlivý kolega a Alex začne všechno zpochybňovat – i sebe. Korporátní svět není černobílý, a aby se dostala na vrchol, musí hrát podle jiných pravidel. Ale kdo je vymyslel? A co když je systém zmanipulovaný, aby ženy stejně vyhrát nemohly? Když se ukáže temná realita firmy, Alex si uvědomí, jak její okolí říká ženám, přímo i nepřímo, jak se na pracovišti chovat, aby uspěly. Teď už nemůže tiše přihlížet. Musí udělat správnou věc a šokující pravdu odhalit – i kdyby měla dát v sázku všechno, co má....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475057/big_pansky-klub-u12-475057.png 4.313
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

The Boys Club, 2020

Kniha Pánský klub

sofie2146

Start měl drive, posledních pár kapitol ale knihu naprosto zabilo. 4/6

tami1

Proč THRILLER proboha!

Pánský klub je jízda od začátku do konce.
Sledovat postupnou proměnu osobnosti Alex, je docela síla. Moc, prachy, drogy, únava, chlast a sex jsou hnacím motorem těchto změn. Alex bude muset napnou všechny síly, aby se sama sobě úplně neztratila.

Lily101

Opravdu jsem chtěla dát 5 hvězdiček! Ale po posledních min. 50 stranách nemohu.

Prostředí advokátní kanceláře vč. vysoce náročného pracovního tempa je dost atraktivní a po této stránce je kniha na pět hvězdiček, TEDY když pominu-za který autorka nemůže (aspoň v to doufám, když dle medailonku vzadu dělá to, co dělá) a tudíž to u ní nehodnotím-NAPROSTOU neznalost pojmů (právník a advokát). Překladatel si myslí, že to jsou synonyma, ale není tomu tak. Současně roky praxe mají koncipienti, advokát je advokát a roky praxe už nepotřebuje, neb už za účelem advokátních zkoušek stanovenou praxi naplnil a úspěšně složené advokátní zkoušky mu umožnily “pracovat sám na sebe” a i kdyby pracoval v AK, tak už se praxe nějak nepočítá tak, jak v knize (1.-4.ročník, školení). SPOILER: Navíc, kdy byly advokátní zkoušky vykonané, když po úspěšném absolvování práv hlavní protagonistka odjela s tátou do zahraničí a pak už nastupovala do práce? KONEC SPOILERU. Třeba je tomu tak v Americe (nevěřím), ale i kdyby, tak by kniha měla být uzpůsobena podmínkám dle překladu, nebo ne? Popisek tedy zcela odpovídá pracovní pozici advokátního koncipienta.

Dost mě zklamala i linie výslechu, která byla napínavá a napínavá a najednou…nuda. Taktéž hlavní dějová linie vyšuměla a nahradila ji vedlejší, přitom mě tak zajímalo, jak to bylo s praxí dál. SPOILER: A ejhle, krátce před zařazením do týmů, je najednou střih a 3,5 letá praxe na dané pozici a ve vysněném týmu. KONEC SPOILERU.

SPOILER: Iniciativa na mě působila dost neuvěřitelně. Což na Vivienne asi také :-D. KONEC SPOILERU.

K tomu, jak se hlavní protagonistka hodně změnila…no, já si to nemyslím, neb sklony k tomu, co ji změnilo, místy prostě měla. SPOILER: Tři týdny s otcem po úspěšném absolvování studia cestovali a kouřili jistou drogu. Takže k tomu možná měla sklony. A s Peterem nic mít nemusela; bylo to čistě její rozhodnutí. Tak jako ji nikdo nenutil brát jisté omamné látky; to ona chtěla okolí dokázat, že není slušná, což vzhledem k tomu, že zkusila drogu před nástupem do práce, asi i byla pravda. Jinak to neměla lehké, ale doteď nechápu, jak byla naivní, co se Carmen týče (ačkoliv v knize postava Carmen “vyšumí do ztracena”, což je škoda).KONEC SPOILERU.

Knihu jsem si spontánně zakoupila v knihkupectví. Nelituji a doporučuji všem advokátním koncipientům (nejlépe po úspěšném absolvování studia a před nástupem do zaměstnání na tuto pozici) min. v ČR, kde pracovní náplň a také povinnost let praxe obecně odpovídají této pracovní pozici (knihu berte min. trochu s nadsázkou, je tam popsán extrém).

Zuzulinka

Kniha se mi líbila. Děj velmi nepředvídatelný. Poučné. Doporučuji přečíst.

lihate

"Moc ti jen dává oprávnění být tím, kým už jsi."

"Někdy musí člověk pravidla obejít, aby si zachoval zdraví rozum."

"Tohle místo je zvláštní. Vytvoříš si tady reputaci, dobrou nebo špatnou a lidé tě do ní přemění. Jsi jako svá vlastní karikatura. Ale to jsme asi všichni."

Kniha mě odzbrojila svou upřímnou zpovědí, jak vás může chtěná práce snadno a rychle totálně změnit. Lidi se mění. Okolnosti se mění. Svět se mění. Každej někdy projde změnou. Jenomže je to vždycky k lepšímu? Tahle knížka mi otevřela oči, že všechna pravidla a každá změna nemusíte být vždy to, co hledáme.

Jak daleko se musí člověk dostat, aby o sobě začal uvažovat jako o obchodu a kusu nahraditelného čehosi, co existuje jen jako loutka, která je nastrčená k tomu, aby bavila klienty všemi možnými způsoby a byla pro ně jen jakkoliv snadno dosažitelná hračka?
Díky téhle knize mám dojem, že potřebuju někoho, kdo mi vrazí facku a řekne mi, že se mám vzpamatovat, kdybych se začala takhle drasticky měnit. Stejně jako potřebuju někoho, komu bych zavolala, kdybych se vzbudila v nabouraném autě vedle mrtvé prostitutky a nevěděla, co se stalo.

Syrovost i surovost téhle knihy nutí k zamyšlení jaká je vlastně cena vlastního života. A co jsme ochotní všechno dát, abychom se sice topili v penězích a luxusu, ale nakonec zůstali osamělí a obklopeni partou neférových lidí ve světě lží a silně pokroucených pravidel, která stejně nikdo nedodržuje. Jak daleko se musím dostat, abych zahodila vlastní život? A vážně je to tak jednoduché?

Tahle kniha byla bolest, ačkoliv byla úžasná. Celý konec a rozuzlení příběhu je tak strašně nepředvídatelné, i když si myslíte, že vše celou dobu víte. Chci po přečtení křičet, řvát, rvát se, bojovat a nenechat to být...

Soudní záznamy, kterými je kniha protkána ani zdaleka nenaznačují tolik, kolik jsem si myslela. Síla téhle knihy tkví v její uvěřitelnosti a v popisu všech stavů pracovní i morální vyčerpanosti. Ke konci si už jen přejete, aby se něco stalo, protože to nejde dál unést, a to, co přijde, nejde očekávat.

"Informace mají svou moc, ale jen když je nemají všichni."

"Lidé, kteří hodně pracují, mají čas akorát na to, na co ho mít chtějí."

"Někdy nechceme něco říct nahlas, protože nechceme, aby to bylo skutečné."

Pietradi

V mnoha ohledech se jedná o předvídatelný příběh, přesto jsem knížku četla jedním dechem. Skvělá sonda do začínající kariéry a života mladé advokátky, příběh o tom, jaký vliv dokáže mít moc, peníze, tradičně patriarchální prostředí a sex na životy lidí v korporátu. Přes tato lákavá témata si myslím, že hlavním sdělením knížky je poukázat na skutečnost, co se děje, stále a dokola, v 21.století mnoha ženám.

Holt se musíme stále dokola pouštět do práce... :)

vnimat_Krasu

Zábava! Navzdory společenským přesahům je Pánský klub ze všeho nejvíc totální právnická návykovka. Sledování kariérního progresu 'skautky' Alex ve světě korporátních žraloků umí totiž Katzová podávat s odzbrojující lehkostí. Sex. Chlast. Drogy. Právnický dodatky. I osobní život, kterej hraje nefér hru s dvaceti hodinama práce denně. A já bych chtěl navzdory všem těm špatnostem VÍC! Pánský klub není žádným Vlkem z Wall Street v sukních. Je to kombinace Suits a Ďábel nosí Pradu, o který jste doposud netušili, že jí nutně potřebujete k životu.