Sedm barev krve

Tři vraždy za tři měsíce. Tři ženy. Tři vzkazy, v nichž vrah podává svědectví o sedminásobném „uzdravení“. Berlínská policie je pod tlakem. Náhle vražedná série končí a všichni na ni postupně zapomínají. Pouze státní zástupkyně Helena Faberová je přesvědčená, že to vše je jenom začátek. O rok později je brutálně zavražděna čtvrtá žena a Helena se vydává po stopě zabijáka, který si říká Dionýsos. Závod s časem se mění v boj o přežití. Další obětí totiž má být právě Helena. Dionýsos se nevzdá, dokud nebude „uzdravena“ i ona…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402597/big_sedm-barev-krve-7Vz-402597.jpg 3.838

Helena Faberová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Die sieben Farben des Blutes, 2017

Kniha Sedm barev krve

nursewithhook

Kniha měla pro mě očekávanou zápletku, ale nic to nemění na tom, že je velmi čtivě napsaná a příjemně odpočinková. Jediné, co mě mrzelo, byla chybná nebo úplně chybějící interpunkce, špatné dělení slov na konci řádku a sem tam pravopisná chyba. Ale nic to nemění na tom, že jsem knihu přečetla jedním dechem a špatně se mi od ní odcházelo.

charlizee

Hledala jsem doma (v těch hromadách nepřečtených knížek) nějaké synchro k módu “vypnutý mozek” a odehrávající se v Berlíně a našla jsem Sedm barev krve.
V hlavní roli silná, houževnatá žena (státní zástupkyně), honící vraha dalších ambiciózních žen, který svým běsněním šíří poselství (ve zkratce) “žena má rodit děti a ne dělat kariéru.”
Je to svižná (a klasicky místy nelogická a neuvěřitelná) jednohubka, která se přečte na dvě mrknutí oka, ale mezi těmi mrknutími (a stále v brain off mode) vyskakují pravopisné chyby (proč prostě tolik lidí neumí správně použít shlédnout x zhlédnout?!) a chybějící interpunkční znaménka, což já prostě neodpouštím… Taky už jste někdy slyšeli hlášku:
“Kdybys četl(a), tak neděláš chyby!” ?Ehm…, tak přesně takový argument bych proto (viz výše) nikdy nikomu nevpálila…

Bar16

Nápad dobrý, možná bych knihu o pár stránek zkrátila, přišlo mi to chvílemi zdlouhavé. Ale nenudila jsem se, četlo se to fajn. Jen mi tam chybělo to něco, co mě nutí číst pořád.

Šebestová3

Pro mě moc ujeté, neuvěřitelné, celé jaksi vyosené....

Ignis
10.08.2020

Začíná to jako klasická detektivka, končí spíš jako thriller. Je tam pár zajímavých a ne úplně blbých nápadů, ale celkové zpracování mohlo být lepší. Nebo možná nemohlo, protože by to pak byl jiný příběh. Kdo ví?
Každopádně přečtení není ztráta času.
A ano, hlavní hrdinka je minimálně ze začátku dost nesympatická.

kikies
21.05.2020

Nápad, zápletka a pošahanej vrahoun za jedna, proradné a zkorumpované prostředí státního zastupitelství za dva, zbytek škoda mluvit. Hlavní hrdinka nesympatická, její chování až příliš často nepochopitelné, nelogické a dost nezodpovědné. Souhlasím s biki (viz níže), zápletka by si zasloužila víc. Číst se to určitě dalo a svou porci hrůzy a děsu si asi vyberete, ale nutí vás to až moc přivírat oko.

tlachapoud54
04.03.2020

Keystonstí policajti. Ani korektorovi se se do toho nechtělo.

biki
07.10.2019

Tak bohužel … ukázkový příklad, jak pohřbít velmi dobrou krimizápletku s opravdu kvalitními skrytými motivy díky naprosto nesmyslnému jednání vyšetřovacích orgánů, v čele s jednou z nejméně sympatických hlavních hrdinek, s nimiž jsem se kdy setkala. Kdybych knihu neměla s sebou na dovolené, asi bych ji ani nedočetla. Ty dvě * jsou za onu zápletku, která by si sama o sobě zasloužila víc.