Nejlepší britské krimipovídky

Dvaačtyřicet povídek, pečlivě vybraných britskou editorskou legendou Maximem Jakubowskim, nabízí výběr toho nejlepšího ze současné žánrové tvorby. Jakubowskému se podařilo ukázat, jak širokou škálu britská krimipovídka zahrnuje: v této antologii čtenář nachází noir, příběhy s prvky psychothrilleru i komorní detektivní případy. Seznamu autorů vévodí jména Lee Child a Neil Gaiman, ale nalezneme tam i několik dalších nositelů prestižních žánrových cen. Tradičně je poskytnut prostor také mladým začínajícím autorům, které zkušený editor považuje za nejslibnější talenty....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383807/nejlepsi-britske-krimipovidky-aD4-383807.jpg 3.627

Nejlepší krimipovídky 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky
Vydáno, Domino

The Mammoth Book of Best British Mysteries 10, 2013

Kniha Nejlepší britské krimipovídky

carbici
17.08.2020

Povídky rozličné, většina mne zaujala. Teď můžu prozkoumat další tvorbu autorů, které jsem doposud neznala.

Nelly
11.11.2019

Asi nebudu objektivní hodnotitel, protože povídky prostě nejsou mým oblíbeným žánrem. Tyto jsem přečetla, protože to byl dárek. Některé povídky byly lepší, jiné horší, tak už to u sbírek bývá. Hodnotím jako průměr, tři hvězdičky.

EvaApple
28.08.2019

Čekala jsem víc... ze začátku mě výběr bavil, později to už bylo horší, poslední jsem dočetla ze setrvačnosti

pavel9410
11.08.2019

Povidek je tam opravdu hodne, ale malo z nich mi prislo zajimavych. Clovek si uvedomi, jak je to asi dost tezke psat takovy kratky format.

bookie25
03.02.2019

Asi nejsem ten správný čtenář, ale většina povídek se mi moc nelíbila. Pár jich bylo docela dobrých, ale velká část byla divná. Některé jsem nejspíš nepochopila.

Modrina
08.01.2019

No... Asi tahle forma - soubor povídek - není pro mě. Opět mě drtivá většina nezaujala. Hodně se mi líbila práve jedna, což je opravdu málo.

dalia1769
01.12.2018

Povídky jsou rozmanité, jak stylem, tak dobou, kdy se odehrávají, některé jsou klasicky detektivní, jiné bych zařadila spíše mezi psychologické nebo noir. Jak už to u takovýchto souborů bývá, několik povídek bylo slabších (třeba hned ta první od Lee Childa mi připadala dost banální), ale naprostá většina se mi velmi líbila.

Marcela52
20.11.2018

Tak jako u každého takového výběru, také tady jsou některé povídky slabší a jiné výborné. Potěšilo mě, že ani jedna nebyla vysloveně špatná, takže doporučuji. Velmi dobré povídky jsem zde objevila i u jmen, která nejsou příliš známá, takže rozhodně se začtěte, stojí to za to...