Nejlepší britské krimipovídky

Nejlepší britské krimipovídky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383807/mid_nejlepsi-britske-krimipovidky-aD4-383807.jpg 3 34 14

Nejlepší krimipovídky série

< 3. díl

Dvaačtyřicet povídek, pečlivě vybraných britskou editorskou legendou Maximem Jakubowskim, nabízí výběr toho nejlepšího ze současné žánrové tvorby. Jakubowskému se podařilo ukázat, jak širokou škálu britská krimipovídka zahrnuje: v této antologii čtenář nachází noir, příběhy s prvky psychothrilleru i komorní detektivní případy. Seznamu autorů vévodí jména Lee Child a Neil Gaiman, ale nalezneme tam i několik dalších nositelů prestižních žánrových cen. Tradičně je poskytnut prostor také mladým začínajícím autorům, které zkušený editor považuje za nejslibnější talenty.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Domino

The Mammoth Book of Best British Mysteries 10 , 2013

Kyri
Kyri
10.12.2023 2 z 5

Mám to rozečtené už opravdu dlouho. Zatím se mi opravdu nelíbila jediná z povídek, tak nevím, jestli jsou to opravdu "nejlepší krimipovídky". Většinou to otevřu, když nemůžu spát. Mám to v čtečce, a když mám rozečtenou papírovou knihu, nechce se mi rozsvítit lampičku. Tak asi tak....

popeluška
popeluška
31.07.2022 4 z 5

Tak tohle byly pečlivě vybrané povídky. Po každé jsem si musela dát pauzu a nechat je doznít. Asi tři mě vůbec neoslovily.

carbici
carbici
17.08.2020 4 z 5

Povídky rozličné, většina mne zaujala. Teď můžu prozkoumat další tvorbu autorů, které jsem doposud neznala.

Nelly
Nelly
11.11.2019 3 z 5

Asi nebudu objektivní hodnotitel, protože povídky prostě nejsou mým oblíbeným žánrem. Tyto jsem přečetla, protože to byl dárek. Některé povídky byly lepší, jiné horší, tak už to u sbírek bývá. Hodnotím jako průměr, tři hvězdičky.

EvaApple
EvaApple
28.08.2019 2 z 5

Čekala jsem víc... ze začátku mě výběr bavil, později to už bylo horší, poslední jsem dočetla ze setrvačnosti

pavel9410
pavel9410
11.08.2019 3 z 5

Povidek je tam opravdu hodne, ale malo z nich mi prislo zajimavych. Clovek si uvedomi, jak je to asi dost tezke psat takovy kratky format.

bookie25
bookie25
03.02.2019 3 z 5

Asi nejsem ten správný čtenář, ale většina povídek se mi moc nelíbila. Pár jich bylo docela dobrých, ale velká část byla divná. Některé jsem nejspíš nepochopila.

Modrina
Modrina
08.01.2019 2 z 5

No... Asi tahle forma - soubor povídek - není pro mě. Opět mě drtivá většina nezaujala. Hodně se mi líbila práve jedna, což je opravdu málo.

dalia1769
dalia1769
01.12.2018 5 z 5

Povídky jsou rozmanité, jak stylem, tak dobou, kdy se odehrávají, některé jsou klasicky detektivní, jiné bych zařadila spíše mezi psychologické nebo noir. Jak už to u takovýchto souborů bývá, několik povídek bylo slabších (třeba hned ta první od Lee Childa mi připadala dost banální), ale naprostá většina se mi velmi líbila.

Marcela52
Marcela52
20.11.2018 4 z 5

Tak jako u každého takového výběru, také tady jsou některé povídky slabší a jiné výborné. Potěšilo mě, že ani jedna nebyla vysloveně špatná, takže doporučuji. Velmi dobré povídky jsem zde objevila i u jmen, která nejsou příliš známá, takže rozhodně se začtěte, stojí to za to...

Patapuf
Patapuf
15.11.2018 4 z 5

Prostě soubor povídek, některé lepší, některé slabší... i když, abych pravdu řekl, těch slabších tam bude velmi málo... zbytek je dobře vybraná sbírka povídek u kterých mi nevadí ani otevřený konec...

bookcase
bookcase
30.09.2018 5 z 5

Povedený výběr, povídky se dobře čtou.

abilea
abilea
30.09.2018 5 z 5

Bichle nabitá tím nejlepším ze současného žánru. I když povídky jinak nevyhledávám, v dnešní uspěchané době je to ideální formát, když člověk chce číst. Tato sbírka rozhodně nezklame.

milan1315
milan1315
23.09.2018 odpad!

Nulová práce redaktorky. Knihu tak plnou chyb už jsem dlouho neviděl. :-/
Navíc hned úvodní povídka Lee Childa (na něhož láká obálka) je trapas - divím se, že se nestyděl pod to podepsat.