Agatha Raisinová a manžel na zabití

Agatha Raisinová a manžel na zabití https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229916/mid_agatha-raisinova-agatha-raisinova-a-6oA-229916.jpg 4 100 28

Agatha Raisinová série

Ráno ve svatební den Agathy a Jamese se zdálo být bez mráčku. Čas jejich štěstí však vypršel, když se v kostele objevil její manžel Jimmy, o němž si myslela, že je už dávno mrtvý. Agatha by ho nejraději hned u oltáře zaškrtila, protože James kvůli němu zrušil zasnoubení. Druhý den ráno je Jimmy nalezen mrtvý a Agatha s Jamesem budou muset spojit síly, aby se zbavili podezření, že mu k tomu pomohli.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Agatha Raisin and the Murderous Marriage , 1996

Pink_Panther
19.04.2024 5 z 5

Skvělé poslední zakončení detektivní série s Agathou Raisinovou. Celou sérii miluju. Všechny díly jsem přečetla bleskovým tempem a i tato mne dokázala v pár místech dějem překvapit. Agatha je svá, ale stala se mou oblíbenou postavou až jsem jí fandila, aby si udržela svou lásku.

Marcik7
16.05.2023 3 z 5

Odpočinková detektivka bez potoků krve. Je až dojemné, jak Agatha brání obyčejné lidičky ze svého nového domova.

čef
27.02.2023 4 z 5

Obálka vypadá jako u humoristického dílka, ale jedná se o starosvětskou detektivku. Žádné velké napětí se, přes docela slušný počet zavražděných, nekoná. Amatérské vyšetřování postupuje pomalu ale jistě, policie tápe a tápe a je nakonec postavena před hotovou věc. Styl je věcný bez zvláštních okrasných kudrlinek a to je asi tak to nejlepší na této knížečce.

Booky84
20.11.2022 5 z 5

Další příjemný a čtivý detektivní příběh z malebného anglického venkova. Okolo Agathy se prostě pořád něco děje, ale ten James mě už trochu štve a mám z něj pocit, že něco tají. Poslední díl bohužel v knihovně nemají, tak mám smůlu. :-(

douchova11
17.01.2022 5 z 5

Super čtení, které nikdy nezklame.

Johny_H.
23.10.2021 5 z 5

Dost dobré sem tam se zasmějete na konci je opět mírné drama atd Klasické odpočinkové čtení lepší kvality.

kamila5406
29.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Agatha může být ráda že ji nevyšla svatba když ji James podrazil a přivedl jejího bývalého manžela o kterém si myslela že je mrtvý. Nakonec ho opravdu někdo zabil. Pak někdo zabil jejich sousedku a zase je podezřelá Agatha jak to dopadne? Za mě děj nic moc.

TetaBára
06.02.2020 3 z 5

Agatha je milá, drblá, roztomile sobecká, pošetilá, zábavná, věčně zamilovaná, a ještě k tomu se vždycky připlete k nějakému zločinu. Anglický venkov zalidněný osobitými figurkami. Příjemná detektivka, která se dá "slupnout" za jeden večer. Žádný depresívní thriller, odpočinková záležitost.

ivana02
05.10.2019 3 z 5

Pátý, předposlední díl Agathy Raisinové. Opět splnila má očekávání - anglický venkov, vražda, humor - a zachovává si své tři slušné hvězdičky.

EvaApple
28.08.2019 3 z 5

jeden z těch lepších příběhu Agathy Raisinové, určitě doporučuji na delší cesty metrem :-)

LisaEla
16.07.2019 3 z 5

Na tomto díle jsem ocenila, že jsme se něco víc dozvěděli z minulosti Agathy. i ve vztahu k Laceymu mi připadala normálnější a vtipnější. Nicméně detektivní zápletka postrádá trochu víc hloubky. A méně vražd někdy znamená více, tak jako v prvních dílech. Opět mám poznámky k překladu, jakoby měl překladatel místy problém najít správné slovo ze současné spisovné češtiny - působí místy lehce rušivým dojmem.

Ana72154
11.05.2019 5 z 5

Tak to jsem teda nečekala. Ten konec... Škoda, že šesté pokračování v knihovně nemají a zdá se mi zbytečné ho kupovat, když vím, že tu knihu už nebudu možná číst podruhé....

pepa4081
16.12.2018 4 z 5

Knížka, od které jsem se nemohl odtrhnout a přečetl jsem ji na jeden zátah. Napětí střídá humor. Ani jsem se nesnažil uhodnout vraha, prostě jsem si to čtení užíval. Každá kniha této série mi přijde vždy zase lepší. Po přečtení pátého dílu si dávám M. C. Beaton do oblíbených. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Marejka
28.11.2018 5 z 5

Tak jako předchozí díly, ani tento mě nezklamal. Čtení, ke kterému se ráda po čase vracím...

TaLu
04.05.2018 5 z 5

Tentokráte je příběh více napěchovaný dějem. Nejde o ten poklidný tok příjemného až lenivého procházení po anglickém venkově. Agáthu už velmi dobře známe a tak nás ani moc neudiví, jak si zase dokázala zašmodrchat život. Pro mě jsou to knihy na jedno odpoledne, nebo jako tentokráte na jednu návštěvu u lékaře. V čekárně se mi díky těmto řádkům sedělo velmi dobře, ani mi nevadilo, že je přede mnou tolik lidí. Doporučuji právě pro takové situace.

qinska
23.07.2017 4 z 5

Agáta a James do toho konečně šlápnou a bude svatba. A nebo taky ne. Příjemná detektivka z anglického venkova.

lucmat
15.07.2017 4 z 5

Další příjemná detektivní oddychovečka. Potřeštěná Aggie se zase předvádí, jsem zvědavá, jak to dopadne s Jamesem, i když ho zrovna nemusím, občas takový britský suchoprd. :-) První knížky mi přišly vtipnější, ale i tak moc fajn knížka, takže honem honem na další (poslední?) díl!

Aknel26
12.06.2017 3 z 5

Na rozdíl od autorů předchozích komentářů jsem si Agathu nezamilovala, spíš naopak, už od prvního dílu mi byla strašlivě nesympatická a ani její parťák James si moje srdce nezískal. No a? Příběhy jako takové mají originální zápletky, takové civilní a odlehčené, prostředí anglického venkova se k detektivkám prostě hodí a pátrání této dvojky je vylíčeno se správnou nadsázkou a humorem. Jen zkrátka nesrovnávat Agathu Raisinovou s Agathou Christie :-)

Selinute
02.04.2017 5 z 5

Svéráznou vyšetřovatelku Agathu si prostě musíte zamilovat... Já jsem z této pohodové a zábavné série okořeněné jemným anglickým humorem naprosto unešená. Pro mě je to relax za plný počet!

Verrrunka
08.03.2017 3 z 5

Stará dobrá Agatha... :-) Sice hodnotím pořád průměrně, ale čtení těhle mini detektivek mě prostě baví. Tentokrát jedna mrtvola za druhou, do toho potřeštěná Agatha a zábavný příběh je na světě. Doufám, že budou vycházet i další díly, protože jsou to prostě takové příjemné jednohubky k čaji o páté.