Agatha Raisinová a otrávený koláč

Agatha Raisinová, úspěšná londýnská podnikatelka, se ze dne na den rozhodne skoncovat se svým dosavadním životem. Prodá nejen svou PR firmu, ale i londýnský byt a odstěhuje se do poklidné anglické vesničky Carsely, kde si chce užívat předčasný důchod. Jenže po krátkém čase si uvědomí, že Carsely je na ní až moc poklidné a že se jí nedaří navázat přátelské vztahy s místními. Rozhodne se proto zúčastnit tamější soutěže o nejlepší koláč, a to přestože za celý život tak nanejvýš ohřívala jídlo v mikrovlnce. Aby měla šanci vyhrát, koupí koláč v jednom z nejlepších londýnských lahůdkářství a hodlá ho vydávat za svůj výtvor. Jenže soutěž se nakonec nevyvine podle jejích představ, arbitr se na ni dívá skrz prsty a po ochutnání jejího koláče navíc zemře. Agatha je tedy najednou podezřelá z vraždy, a nadto musí přiznat, že podváděla. Aby mohla očistit své jméno, nezbývá jí nic jiného než sama vypátrat, kdo skutečně vraždil. zdroj: www.pitaval.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130707/big_agatha-raisinova-a-otraveny-kolac-cOR-130707.jpg 3.9160

Agatha Raisinová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Agatha Raisin and the Quiche of Death, 1992

Kniha Agatha Raisinová a otrávený koláč

katerina5544
22. listopadu

Hodně pohodová detektivka. Agatha je tedy dosti zvláštní postavička a takové slečně Marplové se nemůže rovnat nicméně na oddych je to fajn záležitost. Mám ráda příběhy z anglického/irského venkova takže jsem zvědavá na další díl.

M100

Pohodová oddechovka

MelanieBruno

Velmi jsem po této knize toužila, avšak nebyla nikde k sehnání. Nakonec jsem ji četla ve slovenštině. Aspoň že tak! Musím uznat, že jsem čekala trochu více na to, jaký měla kniha “hype”. Některé části knihy mě velmi nudily, hlavní postava lezla na nervy. Po asi skoro půlce se to překlenulo v příjemné čtení, kdy jsem pocítila, že jsem vlastně napnutá, jak to dopadne. Za úplnou kravinu to nepovažuji, ale také bych od toho příliš nečekala. Chtěla jsem číst další knihy o Agátě, ale nyní váhám.

Koudyna
29.08.2020

Kniha o britském venkovu se mi dobře četla, i když to není úplně thriller dle současných norem.

marlowe
05.05.2020

Oxymóronová kombinace ospalé vesničky a hrdelního zločinu zlákala už řadu autorů – a každý se s tou výzvou popasoval po svém. Ano, raisinovské příběhy paní Beatonové možná postrádají vláčnou pohodu Kočičích krimi Lilian Braunové, nedosahují úrovně laskavosti detektivek Louise Pennyové, ani nemají šmrnc vražd v Midsomeru, ale nakonec mě to taky bavilo, byť hlavní hrdinka je někdy opravdu na zabití a autorčin styl "na tři facky" svou ledabylostí připomíná nábytek ze Sconta. Výhrady ano, ale do dalšího dílu půjdu určitě.

Marcik7
18.11.2019

Souhlasím, pohodová detektivka klasického rázu. Agáta může občas lézt na nervy, ale je to asi živel. Určitě si ještě něco od této autorky přečtu.

Booky84
22.09.2019

Pohodová a čtivá detektivka z anglického venkova se svéráznou hlavní hrdinkou.

EvaApple
28.08.2019