eva4036 eva4036 komentáře u knih

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Autorka vážně umí psát. S touhle knihou jsem dost dlouho otálela a to z důvodu, že zde byla hlavní postavou Nesta a ne Feyre. Dost jsem se toho bála, protože v minulých dílech dvorů na mě Nesta nepůsobila dost sympaticky. Během čtení příběhu jsem ale hlavní hrdinku začala chápat a rozumět jí, proč je taková. Dost jsem si jí oblíbila a nejenom jí. Bavily mě její hádky a Cassianem. Přibyly zde i nové postavy jako Gwyn a Emerie. Ty holky tvoří úžasnou trojici a byla s nimi vážně zábava.
Tahle knížka mě vážně moc uchvátila a doufám, že bude nějaký pokračování :)

29.06.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Moc povedená kniha. Příběh se mi četl moc dobře. Je zde dobrý a poutavý děj, pořád se zde něco děje, takže se čtenář vážně nenudí. Postavy jsem si moc oblíbila a hlavně jsem byla ráda, že je zde hlavní postava, co vám nedrásá nervy už od začátku knihy.

10.05.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Druhý díl je rozhodně lepší než první. Knížka se mi moc líbila. Je čtivá a rozhodně jsem neměla problém se do děje začíst a proto jsem knihu měla přečtenou za dva dny. Líbí se mi tenhle fantasy svět a postavy, i když mám hodně nevysvětlených otázek a přemýšlím, že se snad pustím do dalších dílů v originále.

30.04.2022 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Abych pravdu řekla, na tenhle díl jsem byla moc zvědavá. Když jsem se dozvěděla, že je zde hlavní hrdinkou Franceska. Nic moc jsem o téhle postavě z předešlých dílu moc nevěděla a tak pro mě byla jen velkou neznámou.
Můj názor je asi takový. První polovina knihy, kdy se Franceska vyrovnává se smrtí manžela a stejně tak i Michael, tak ta se mi líbila. Ale pak přišla bohužel druhá část knihy a ta už mě tak moc neoslovila. Z hlavní postavy je najednou dvaceti šesti léta žena, která se neumí rozhodnout, jestli je zamilovaná nebo není. Chvilkami mi připadala svou nerozhodností, že se nechová, jako dospělá žena, ale jako, kdyby to byla jen dospívající dívka.

18.04.2022 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Abych pravdu řekla, nejdřív jsem viděla seriál a moc se mi líbil. Po nějakým čase jsem v knihkupectví narazila na tuhle knížku a říkala jsem si, že když se mi líbil seriál, tak bych mohla dát i šanci knize, i když tenhle typ četby nevyhledávám.
Knížka není špatná. Je tam dost částí jinak v ději než u seriálu, což mě trochu překvapilo, ale nevadilo mi to. Je to takové jednoduché čtení, které ani neurazí, ale ani nenadchne. Ale určitě dám šanci dalším dílům.

18.04.2022 3 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Když jsem knížku začala číst, tak jsem si říkala, že to vypadá jako moderní verze popelky trochu smíchanou se Selekcí, kterou jsem jako teenager milovala. Pak ale přišlo na víly a já se začala bát, že knížka bude jen napodobenina příběhů od Sarah J. Maas, protože její knížky miluju.
Abych pravdu řekla, knížka se mi moc dobře četla, byla napínavá a pořád se tam něco dělo. Hlavní hrdinka je mladá a naivní a z toho se odvíjí taky její chování. I přes to, že víly, tak moc nenávidí, tak mi připadalo, že Sebastianovi a Finnovi začala věřit až moc rychle.
Knížce dávám 4* a jsem zvědavá na další díl a moc doufám, že autorka bude psát jen sama za sebe a nebude se snažit napodobit Dvory, Skleněný trůn a nebo Krutého prince.

30.11.2021 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Abych pravdu řekla, tak knížka je jedním slovem WOW. Už strašně dlouho jsem nenarazila na nějakou, u které bych neměla problém se začít. Knížku vřele doporučuji a jsem moc zvědavá na další díl.

28.11.2021 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Když tahle knížka vyšla, tak jsem jí prostě musela hned mít. Strašně jsem se těšila na další díl, po konci minulého. Knížka se mi četla moc dobře a tentokrát jsem neměla problém se začíst, jako tomu bylo u minulého dílu.
Příběh je krásně propracovaný, líbí se mi, že není vyprávěný jen z Aelin pohledu, ale i z pohledu jiných postav.
Knížku jsem přečetla za jeden den a dalo mi to dost zabrat, protože když jsem viděla jaká je to bichle, tak jsem si říkala, že to přece nemůžu dát, ale děj mě tak učaroval, že nešlo knihu jen tak odložit a říct si, že to nechám na další den. Ne musela jsem to prostě vědět hned.

28.11.2021 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Moc povedený další díl, autorka zase jen dokázala, jak krásně umí psát a hlavně umí postavy posouvat dál. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knížky začetla, ale to bylo jen ze začátku.

28.11.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Abych pravdu řekla, tak chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na nové postavy a svět, který Maas vymyslela. Po asi 200 stranách, jsem se konečně začetla a nemohla jsem knížku z ruky odložit, dokud jsem jí nepřečetla celou.
Bryce je mi jako hlavní postava velmi sympatická a jsem zvědavá, jak se její postava bude vyvíjet v dalších dílech.

28.11.2021 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Za mě nejlepší díl z celé série. Moc se mi děj v tomhle díle líbil. Oblíbila jsem si Jude a Cardana natolik, že mě mrzí, že nebude další díl.

15.06.2021 5 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a měla jsem i proč. Je v pevné vazbě s krásným přebalem. Jen je škoda, že takhle není i celá série Krutého prince. Novela je krásným doplněním série, sice jsme se skoro nic nového nedozvěděli, ale fanouškům se bude určitě líbit už jen díky krásným ilustracím.

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Moc krásná novela k úžasné sérii. Líbí se mi, jak autorka píše a touhle novelou se nezaměřuje jen na Feyre, ale i na jiné postavy, Noční dvůr a na oslavu zimního slunovratu. Knížka se mi moc líbí a ráda se k ní vracím.

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Strašně jsem se na tuhle knížku těšila, když vyšla v češtině a musela jsem si jí hned koupit. Mám ráda příběh krásky a zvířete, nápad knížky nebyl špatný, jen hlavní postava mi byla dost nesympatická.

15.06.2021 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Jedním slovem ÚŽASNÝ. Četla jsem knížku už v originále, protože po přečtení druhého dílu jsem prostě nemohla čekat až vyjde tento díl a teď jsem knížku konečně přečetla i v češtině a musím říct, že se tento díl autorce vážně moc povedl. Jsem ráda, že Sarah dala do tohoto dílu úplně všechno a že se nezaměřila jen na Feyre a Rhyse. Tato knížka mě vážně moc odrovnala, i když druhý díl u mě vede, ale jen o trošičku. A konec knížky? Jsem si v jednu chvíli říkala, že to Sarah nemůže myslet vážně a tekly mi slzy jak malé holce a to skoro vůbec u žádné knihy nebrečím.
Tento díl si vážně zaslouží 5* a já se těším na další díl A Court of Frost and Starlight

26.03.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Další příběh převyprávěný o krásce a zvířeti. Mám moc ráda tuhle pohádku a to už od dětství a proto jsem se na tohle zpracování moc těšila. Abych pravdu řekla, moc jsem si veliké naděje nedělala, že to bude nějaká skvělá knížka, ale musím říct, že mě knížka mile překvapila a měla jsem jí během dne přečtenou. Je to taková pohodová četba, která neurazí, ale ani nenadchne. Nevím, možná je to tím, že už jsem trochu náročnější čtenář, než jsem dříve bývala. Na druhou stranu, ale musím pochválit knížky přebal, který se nakladatelství moc povedl.

25.03.2018 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Moc krásná, zajímavá knížka s úžasnými postavami. Nechápu, jak jsem mohla tak dlouho otálet s tím, jestli si jí mám přečíst nebo ne. Děj mě tak moc uchvátil, že mi nedělalo problém se do knihy začíst a to, že jsem nějakou chvíli tápala, kdo je princ a kdo vrah, jen tomu pomohlo.
Moc se těším na Zrádné srdce a doufám, že brzo vyjde.

17.09.2017 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Popravdě, když jsem si přečetla anotaci ještě než kniha vyšla, strašně jsem se na ni těšila, ale když už jsem se k ní konečně dostala, tak mi trvalo než jsem se do knížky začetla. Nevím možná, kdybych si jí přečetla v době, když jsem byla ještě teenagerka, tak by se mi líbila víc a byla bych z ní nadšená. Rozhodně ale neříkám, že je knížka špatná. To vážně ne, je to taková pohodovka, co se dá přečíst za pár hodin.
Jsem zvědavá na další díly až vyjdou.

16.09.2017 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Po přečtení nemám slov. Tak moc jsem doufala, že knížka skončí šťastně, i když jsem věděla, že ne. Mám ráda Srdcovou královnu a to je jen další důvod, proč jsem tuhle knížku četla. Dále jsem si oblíbila Šprýma a to už jen z anotace knížky. On je vážně skvělá postava, kterou si nejde nezamilovat a proto ještě víc jsem byla smutná, když jsem se dozvěděla, jak to s ním skončí. Brečela jsem jak malá holka nad jeho osudem a stejně tak z Catheriných emocí a to mě jen tak nějaká knížka nerozbrečí. Nad koncem jsem jen žasla a jsem ráda, že se ti dva dočkali své pomsty.
Rozhodně dávám 5* protože knížka si je vážně zaslouží.

30.07.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Moc krásné pokračování, jen mě mrzí, že konec autorka strašně moc uspěchala. Připadalo mi jako by se snažila knížku, co nejdříve zakončit. A dál mě mrzí Epilog, protože mi připadá, že je v originále delší...

22.05.2017 4 z 5