Nečekaná láska

Nečekaná láska

Rok 1824. V životě každého se vyskytne nějaký přelom - okamžik tak úžasný, rychlý a beroucí dech, kdy člověk ví, že se jeho život navždy změnil. Pro Michaela Stirlinga, londýnského nechvalně proslulého hejska, ta chvíle nastala, když poprvé spatřil Francesku Bridgertonovou. Celý život se honil za ženskými, ale nikdy nedovolil, a... celý text

Rok 1824.

V životě každého se vyskytne nějaký přelom - okamžik tak úžasný, rychlý a beroucí dech, kdy člověk ví, že se jeho život navždy změnil. Pro Michaela Stirlinga, londýnského nechvalně proslulého hejska, ta chvíle nastala, když poprvé spatřil Francesku Bridgertonovou. Celý život se honil za ženskými, ale nikdy nedovolil, aby se zmocnily jeho srdce. Pak ovšem stačil jediný pohled na Francesku a zamiloval se tak bezhlavě, že byl div, že se mu podařilo zůstat stát nohama na zemi. K Michaelově smůle však měla Francesca zůstat Bridgertonová pouhých šestatřicet hodin. Setkali se právě u večeře uspořádané na oslavu její blížící se svatby s Michaelovým bratrancem.
Jenže to bylo tehdy. Teď je z Michaela hrabě a Francesca je volná…

Série Bridgertonovi

5. S LÁSKOU, ELOISE
6. NEČEKANÁ LÁSKA
7. POZNÁŠ TO Z POLIBKŮ
8. PŘED SVATBOU méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1366/necekana-laska-1366.jpg 4.3169

Bridgerton (6.)

When he was wicked (2004)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Turiel11

Od první stránky na mě tato kniha dýchala úplně jinou atmosférou než všechny předchozí. Budiž připsáno ke cti autorčina umu, že to byla nálada naprosto odpovídající přeběhu a tento pocit ve mě přetrval po celou dobu čtení. A tentokrát jsem měla slabost pro hlavního hrdinu a jeho neopětované city.
!!! SPOILER !!!
Jen mi přišlo, že na to, jak byly důvody hlavních hrdinů, "proč by to nešlo" vyostřené, se přes všechno dostali velmi rychle...až neuvěřitelně.

PerlaZP

Tvorba J. Quinn je prostě skvělá. Velké plus dávám za výběr jména Michael. Francesca to, asi měla ze všech sourozenců v životě nejtěžší - Její příběh je velice smutný...
Nejzajímavější části příběhu: Smrt Johna – Nemoc Michaela...
Knížce dávám tři hvězdičky, protože nemám ráda smutné příběhy…

NeradovaKatka

Taková oddechová četba, ale jinak mě kniha moc nenadchla, zápletka i její vyústění bylo opravdu velmi jednoduché a rychlé.

jitka7
04.10.2016

Nejlíp popsaná postava jedné z sester Bridgertonových. Její povaha se mi velmi líbila. Kniha byla super, i když na začátku člověk nečeká nějakou tragédii, přesto kniha byla hezká.

havrmoni
30.07.2016

Trochu smutný začatek,ale život je takový i ten v knihách. Jinak moc pěkné tahle sestra se mi líbila a Michael neměl chybu. Naprosto chápu její zmatené pocity i chování. Krásně popsaný vnitří boj obou hrdinů to, jak stačí impuls z venku (v tomto případě Colin) a najednou člověk pochopì. Opravdu hezký příběh.

Barbora H
10.06.2016

Velmi mi na knize vadil děj spojený s nemocí a umíráním... chápu, že každá kniha ze série by měla být jiná, ale proč tolik smutná??

Karolína18
25.02.2016

Zoufalé. To je první slovo, které mě napadlo při dočtení tohoto dílu. Cítila jsem zoufalství, které popadalo Michaela, když bojoval se svými city. Dokázala jsem pochopit i Francescinu zoufalou touhu odolat dalšímu milostnému vzplanutí. Předně jsem si však zoufale uvědomovala svou nechuť dočítat tuto knihu až do konce.
Neříkám, že vše na ní bylo špatně, ale nutila mě k nezvyklé sklíčenosti.
Francescu jsem si z celé její rodiny oblíbila nejméně. Možná bych to brala jinak, kdyby se o ní autorka zmiňovala častěji v jejích předešlých dílech. Michaela si mě naopak ihned získal.

TaLu
16.10.2015

Tak trochu jiná sestra oproti svým sourozencům.
A možná právě proto do rodiny její příběh patří. Vždyť v rodinách je každé dítě originálem. Jen je její příběh odvyprávěn téměř bez účasti rodiny a pokud jde o mne, já mám tu propojenost s dalšími členy velmi ráda. Zaujal mne hlubší pohled do vztahů zúčastněných a velmi krásně podaná scéna neočekávané tragédie v životě mladé ženy. Jen bych uvítala završení jejího příběhu - například v nějaké další knize v této sérii.
Nu, nemůžeme mít všechno :o)

Hřibče
28.09.2015

Příběh se mi líbil, ale je pravda, že je trošku smutnější např. oproti Čekance, kterou jsem od Quinn četla nedávno. Na druhou stranu i tady vše dopadlo dobře, romantika a vtip ani v této knize nechyběly, takže jsem spokojená. Konec je lehce otevřený, protože jsem se nedočetla, zda se Francesca dočká vytouženého dítěte, ale předpokládám, že se to snad dozvím v jednom z dalších dílů této velmi podařené série. :)

zp87
30.03.2015

Já si nemůžu pomoct, ale pro mě je Nečekaná láska ze série Bridgertonů nejméně lákavá pro další čtení. Špatně se mi hledají slova, protože jde o čistě subjektivní důvod, ale tento příběh je pro mě zkrátka příliš smutný. A Francesca příliš... upjatá/vyděšená/zvláštní až chladná...

Tento díl bych přirovnala k samotné hlavní hrdince - Francesce - která samu sebe přirovnala k jakoby podvrženému dítěti, jakoby nepatřila do rodiny, protože je jiná než její sourozenci. Tento příběh je skutečně jiný než ty ostatní (tedy alespoň předchozích pět). A moc doufám, že poslední dva se vrátí do původních kolejí.

SPOILER - Nejde jen o fakt, že Francesca dva roky po svatbě ovdověla a přihodily se jí ještě další zlé věci a Michael k ní celou tu dobu cítil, co cítil. Ale způsob, jakým si oba stavěli překážky tam, kde je jiní neviděli se mi nelíbil a zdál se mi zdlouhavý. Jediný rozumný zde byl Colin. A když už konečně Michael zmoudřil (i když zase tady mi vadilo jak na jedné stránce vztah s Francescou, kterou už šest let miluje, popíral a nedával mu šanci a po krátké rozmluvě se Colinem, na následující straně knihy se najednou o 180 stupňů otočil a úplně změnil názor... ale ještěže tak) v každém případě, když už konečně zmoudřil on, tak Francesca se chovala jak s prominutím husa. Nechápala jsem ji. Chtěla se vdát, ale odmítala jediného muže, kterého skutečně znala, měla ho ráda a byl jí přítelem...

Michael byl moc sympatický hrdina, měl hodně plusových bodů, ale Francesca byla tak trochu zabedněná trdla.

V každém případě chápu, že pokud někdo preferuje smutnější příběhy, hlubší a pohnuté osudy a rozervaná nitra, může se mu tento příběh hodně líbit.
A oceňuju, že nejsou všechny příběhy Bridgertonů stejné/podobné. Je určitě dobře, že Julie napsala i vážnější příběh, kde je místo humoru a vtipu smutek a slzy... Ale já takové příběhy nepreferuju, proto při dalším čtení série Bridgertonů tento Francescin už asi přeskočím.
Jsem ale ráda, že jsem ho četla a pustila jsem se do něj i když jsem předem tušila, že bude smutný, protože pro celkovou znalost rodiny Bridgertonů je potřeba znát příběhy všech.

4 hvězdičky proto, že kvalita příběhu je určitě na 5 hvězd, ale moje pocity při čtení a také po dočtení jsou pouhé 3 hvězdičky.

Charley
24.11.2014

Opět moc dobrý kousek, nevím už jak mám hodnotit jednotlivé díly, protože pro ty, kteří mají rádi historickou romanci, můžu doporučit autorku jako takovou.

Mh200877
12.10.2014

Zatiaľ najlepšia kniha zo série Bridgertonovcov. Pre mňa naozaj nežný, romantický príbeh. Asi ma zaujalo to, že Michael, napriek tomu že bol veľký sukničkár, tak veľmi Francescu miloval. Proste romantika, ktorá sa v bežnom živote len tak nevidí :)

munka
04.10.2014

Veľmi pekný príbeh, knihu som prečítala dokonca dvakrát. Celá séria je veľmi pekná, doporučujem.

BlueIvy
30.08.2014

Krásna kniha - netypický a dojemný príbeh. Celkovo sa mi páči, že každý príbeh z Bridgertonovcov je celkom iný než ten predchádzajúci.

1v8na
02.08.2014

Autorka píše úplně suprově, její sága o Bridgertonových je výborná

Kamiliana
20.07.2014

Opravdové plus této knihy je v silném příběhu, který vybočuje ze streotypu červené knihovny, je totiž smutný! Takže konečně trochu ze života :-) A navíc jazykově na celkem vysoké úrovni. Já ocenila vykreslení obou hlavních postav, slovní hříčky i styl.

miruska1
23.06.2014

Ach jo. Tiež by som takeho Michaela chcela :-). Škoda že sa taky nerodia,aspoň u nas určite nie :-). Ešte že mame tie knihy.............
A teraz k pribehu: Krasny. Možno v ňom nieje toľko akcie ako v inych častiach,ale pre mňa je jednym z tych lepšich.

jaja1989
27.05.2014

trosku nudnejsi dil

malazluta
29.07.2013

Poněkud smutnější díl ze série Bridgerton, ale snad i proto je můj nejoblíbenější.

luci2
06.07.2013

Příběh se mi moc líbil, jen jsem trochu víc očekávala od epilogu a to tím, zda se Michael zbaví svých takzvaných záchvatů a zda se Francesca vyčká vytouženého dítěte. Hold jsem velká romantická a chyběl mi dokonalý konec.

liletka_a
23.03.2013

První půlka byla taková smutnější, od druhé půlky už to bylo zajímavější, vtipnější i romantičtější :)

cecik
19.09.2011

Knížka se mi pravdu líbila, a stala se tak jednou mých nejoblíbenějších. Cel příběh se mi opravdu líbil, a ještě víc Michael a jeho touha. Byl úchvatný. Nemám víc co říct, snad jen DOPORUČUJI ! :)