Er.es Er.es komentáře u knih

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

No…. Hele, buď se vám příběh líbil a označujete ho za výborný a nebo si říkáte: „co je to proboha za ma*ora?“
Bez sebemenšího zaváhání volím druhou možnost.
A kdo volil první variantu…asi se s vámi nikdy nechci potkat :-D

Jediný plus, že se mi hodí do čtenářské výzvy.

21.01.2020

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Příběh knih je sladce nevinný.
Děj nemá silnou zápletku ani originální pasáže, kdy by čtenář narazil na něco nového. Ale o to vůbec nešlo, chápala jsem to jen jako vsuvky mezi tím krásným. Touha po lásce drtila jednu stránku za druhou. Místy mi celkový dojem kazila přímá řeč, u které jsem nevěděla, komu patří.

Asi už nikdy nic nevyšoupne z mého srdce knihu „Dej mi své jméno“, ale i tohle byl velice příjemný zážitek s chlapci, které jsem si zamilovala. Všechno, co prožívali jsem vnímala, jako kdyby mi bylo čerstvých 17. A to tehdá láska dokázala sakra bolet! :-) :-)

09.01.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Prostě skvělý!
To byla jízda... První dílek se slušně rozjel s očekáváním kvalitního pokračování, užívala jsem si úvahy v denících. Každý člověk je prostě originál.
Druhý díl jedním slovem WOW. Příběh stránku co stránku gradoval (dýchala jsem vůbec u toho?), chyběla mi k tomu pouze ta nervy drásající hudba z JUMANJI. Zápisky umělé inteligence byly děsivě pravdivé, taky vás Nimbus dostával do kolen? SPIRO (Akta Illuminae) má velkou konkurenci a nevím, koho miluju víc…
Konec… Uf…. Za takové konce by měli autoři povinně viset, protože mě málem zabil!
Díky!!!

08.01.2020 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Moc pěkná oddechová kniha, přesně ten typ příběhu, který je protkán krásnými větami o lásce, soudržnosti, dýchání pro toho druhého. Na konci vám kniha dá přesně ten dokonalý vyšitý obrázek z druhé strany, jak popisovala hlavní hrdinka.
Jop, že to není originální, nevadí, hlavně, že je předvídatelnost nahrazená slovy, které dohromady dávaly celý svět pro dva zamilované. Za mě spokojenost.
Taky vás málem na začátku 35.kapitoly klepla pepka? Ty kráso, sem myslela, že mě odvezou... :-D :-D

10.05.2019 3 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Zatím jedna z nejlepších knih, a že jich mám za sebou docela dost.
Jak píšou ostatní, příběh je zase o něčem jiném. Je až neskutečné, kolik svědectví z různých prostředí lágrů existuje, jakým způsobem se lidé snažili "dočkat konce", co je horší, jestli fyzická nebo psychická újma...
Z knihy jsem cítila, ač to přímo autor nezmínil, že dělal vše, co mu bylo nařízeno jen proto, že stále existovala vidina, že to jednou skončí. Protože, jak se píše v knize "smrt je mým řemeslem": kdybych to neudělal já, udělali by to jiní....

08.05.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kdo chce typickou emoční slaďárnu, kde čtení stránek odsejpá rychlým tempem, tohle je ta správná volba.
Kdo je děsnej cíťa a obrečí i ježka přejetýho na silnici, tohle je ta sakra správná volba.
Páč já ořvala první dopis, který nám kniha podala na stříbrném podnose a už jsem věděla, že příběh mě rozseká na cucky. Jop...rozsekal, protože není možné se nezamilovat do Dana a Stelly.
Kniha není tak oblbující jako např. "Nejtemnější hodina od B.Erskin" nebo "Poslední dopis od tvé lásky od J.Moyes". I. Grey se nepovedlo přeskočit hodnocení, ale statečně se přiblížila :)
Kdo chce příběh milovat a zároveň nenávidět, užít si smutnou nekonečnou lásku, otupující duševní bolest a nenáročné čtení, prosím, tady ji máte, čtěte! :)

06.05.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nemůžu si pomoci, ale knihou Hana si autorka zvedla laťku velmi vysoko a tento příběh několika generací mi bohužel přišel velmi plytký, nesrazil mi klobouk z hlavy. Děj pomaličku graduje, až jste skoro na vrcholu (1. část knihy), čekáte, že příběh začne tvořit arytmické křivky a pak bum! Jenže tohle jsem měla přesně u Hany, u Slepé mapy šla křivka zase hezky dolů a tam zůstala.
Kniha je velmi dobře napsaná, neříkám, že ne, líbil se mi přehled politických změn a reakce hlavních hrdinů v těžkým období,… ale prostě to musím srovnávat s Hanou (i když bych neměla, já vím!:-)), která byla téměř dokonalá.

Ale šup šup s vydáním další knihy! Tuhle holku já můžu :-)

18.03.2019 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tý jo…. Klasická slaďoušská romanťárna s né moc origo příběhem.

Ale jak byla kniha napsaná, to bylo něco. Autorka dokázala probudit k životu každou stránku, větu, slovo. Všechny popisované pocity štěstí, úzkosti, strachu, bolesti, byly tak děsivě hmatatelné, že jsem kolikrát měla pocit, jako by se pocity hlavních hrdinů pomalu vkrádaly do mě a proměnily klidnou vodu v brutální, smrtící vlny. Milesovy kapitoly mě doslova zamordovaly tupým nožem….

Za mě teda rozhodně jo jo jo, a chci další! :-)

14.01.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Jsem ráda za přečtení, jsem hrdá na to, že příběh byl o "bratrovi" sousedovi, kniha je čitelná, místy neuvěřitelná, oceňuji zase trochu jiný pohled, než mají ostatní knihy a nevadilo mi, že se nejde do hloubky, a že můžeme fandit osvětimské lásce, která všechny ty hrůzy přežila.
Ale u mě se taky bohužel nebude řadit mezi ty vrcholové knihy z tohoto období, raději mám právě to vyprávění, která vám buší skutečná zvěrstva do hlavy jako datel a zblbne vás po přečtení natolik, že i tu kůrku u chleba, kterou děsně nemáte rádi, sníte....
"Jsme sice ve sračkách, ale nesmíme se v nich utopit"

07.11.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Velké mínus za ten konec, jak píšou komentáře pode mnou. Příběh byl dobře zpracovaný, myslím, že čtenáři by uvítali klidně dalších 100 stránek, abychom mohli dál sledovat smýšlený příběh se střípky skutečné historie, a s úlevou si oddechnout, že to „dobře dopadlo“.
Velké díky autorce, mnoho knih je o hrůzách v koncentračních táborech a gulazích, doteď jsem netušila, čemu musely čelit tři maličké státy, které jedním skousnutím sežrala tupá moc z jedné strany a následně z druhé....

05.11.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Když nevíš co, sáhni po Jojo :-)
Rozhodně má mnohem lepší a záživnější knihy, tento příběh mi nepřišel originální a ani u mě nevyvolal klasickou frustraci ze smutných příběhů. Chyběla mi tam ta známá „Jojovská“ šťáva, nějaká bomba, ze které si sednu na zadek s myšlenkou „Zlá Jojo!“
Děj byl předvídatelný a na můj vkus v něm figurovalo až moc zbytečných postav.

Souhlasím s nekonečným začátkem o ničem, a než jsem se zažrala do příběhu Lottie a Daniela, přišel další příběh, který byl zase od začátku. Nestihla jsem si nikoho oblíbit a soucítit s ním.
Ale nic nemění na tom, že mám prostě Jojo moc ráda i se slabšími příběhy (alespoň jsem si nerozmazala řasenku, jak je u jejích knih mým zvykem) :-)

26.10.2018 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Od malička jsem děsnej strašpytel a od jisté doby i odpůrkyně hororů (díky moc Samaro!!). Ale knihy mě nikdy nerozhodily, až tahle…
Co to bylo do háje???
Jasný, za mě jde o autorovy výplody, ale stylem, jakým je to napsaný, popisy Tribeče, k tomu spjaté legendy s nádechem tajemna, to byla vážně bomba.

Divím se, že mi nehráblo a to jsem měla zatažený půlky už od dvacáté strany.

Doporučuji všem, kteří běžně nečtou a nekoukaj na horory, kniha vás schlamstne a na konci nebudete vědět, kdo jste, jestli vůbec jste, všude budete slyšet šustění stromů a zvuk píšťalky.

Nejenže by mě nikdo nedostal do Tribeče, já budu mít problém vyjít i Praděd.
Fuj tajbl. Už nikdy nechci, aby mi zalehly uši. NIKDY!! :-D :-D

11.10.2018 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Kniha je puberťácky milá. Víc od ní nečekejte.
Ale já si tu cestu "nevím kam, třeba zahni doleva" docela užívala, kdyby to nezabil konec. Ten byl naprosto ujetý a ze slaďoušského tripu udělal příběh, kterej se vám na konci lepí na patro a říkáte si "jéééžiš, vážně?"

Jedna hvězda navíc za songy, které autorka zmínila, velký plus holka!!

08.10.2018 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Kniha je vážné dobrá. Mám ráda ten pocit, když knihu beru s vědomím, že z ní nic moc nevytřískám, a záhy zjistím, že jsem ji podcenila.
Příběhy, i když mám problém s přeskakováním hlavních postav, byly napsané tak, že utkvěly v paměti. Jediný nedostatek jsem zaznamenala v cíli. Pokud vám kniha stránku co stránku graduje, konec je až moc jednoduchý, nenápadný, rychle „končící“, což je velká škoda. Určitě bych nepohrdla stránkami navíc.
Ale i tak knihu rozhodně doporučuji, já se příjemně bavila.

01.10.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Můj první střet s autorem. Podle recenzí mělo jít o slabší kousek. Souhlasím. Chtěla jsem zamotaný příběh, který se měl pomalu rozplétat. Už kvůli tolika stránkám, kterými čtenář musel projít, se dalo očekávat, že půjde o něco víc. Ale bohužel. Do půlky mě kniha ještě dokázala udržet v klepetech, ale s prvním „šílenstvím a vyřčením „ten a ten musí zemřít“ nadšení opadalo.

Blá blá blá, mrtvola, blá blá blá, mrtvola,…

Nejsem fanda Shakespeara a chápu, že šlo v příběhu jen o to, že někomu ruplo v bedně na základě věštecké koule, a tím se rozjel kolotoč mordu, ale Nesbø je přece kalibr, mohl příběh pojat realističtěji s vnitřkem toho, co umí. Škoda.

09.09.2018 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Typická kniha "tuhle si beru na záchod" :-)
Takový neoriginální, trošku naivní a malinko tupounský příběh, ale na druhou stranu čtivý a žádné hluché pasáže o ničem. Neurazilo, ale ani nadšení se nekonalo a přečteno pouze pro čtenářskou výzvu. Mám jiný smysl pro humor, tak možná proto na knihu asi rychle zapomenu.

29.08.2018 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

První díl jsem po dvaceti stránkách odložila…pak jsem mu dala ještě šanci, když už jsem si ho podle kladných recenzí koupila…. No, dobře jsem udělala!!! Páni…
Ketterdam- krutý, špinavý, beznadějný Ketterdam, moje oblíbenkyně Inej to přesně vystihla. Kniha mě vtáhla do děje a najednou jsem stála ve smradu a čučela na krysami ohlodanou mrtvolu. A byla přímo u toho, jak ten zpropadený Krkavec spřádá své plány/sny.
Ještě jednou, páni… Série má v sobě něco nového, nevyzkoušeného, temného. Díky bohu, po dlouhé době fantasy, která není protkaná skvělým sexem a mnohačetnými orgasmy, jen těm postavám mohlo být malinko více let. Nejsem zastánce detektivek, proto možný výskyt nelogičnosti mi odplul z přístavu a nechal mě v tom, že je to prostě pecka série.

Chci víc! Chci další dávku paremu. Chci válku hnusnou jako samotnej Ketterdam! Chci Kaze a jeho bandu.

Strach je jako fénix. Může tisíckrát shořet a stejně vždycky znovu vstane z popela (Zoja).

07.08.2018 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Ale jó, knihu bych doporučila. Neurazí, nenadchne, sem tam musíte vyvrátit oči a říct si: „To je ale bad day zlato.“ Ke konci byl příběh zbytečně táhlý.

Vzhledem k tomu, že jsem od malička fanynka ptáků v trní a Scarlet, čtení příběhu pro mě nebylo otravné, ale ani překvapující.

Trochu jsem se lekla, když jsem zjistila, že kniha má další dva díly. Huh, naštěstí na sebe nenavazují a já se do dalších dílů zřejmě pouštět nebudu. Cesta Marry a Percyho mi stačila k nalazení příjemné romanticko-smutné atmošky na pláži :-)

23.07.2018 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Má recenze je přesně taková, jak píšou všichni uživatelé níže...
V mysli se mi zahnízdil Ančin výrok: "Čím víc lidí se bude dozvídat, co se tehdy dělo, tím pravděpodobnější doufám bude, že se to už nikdy nebude opakovat. Možná si to pak uvědomí všichni. Že se to už nikdy nesmí opakovat."
!!!Do povinné četby, hned!!!

04.07.2018 5 z 5

Temná kapitola Temná kapitola Winnie M. Li

Někdy se čtenář nechá načapat přesně podle výroku: nesuď knihu podle obalu. V opačném případě.
Kniha není dobrá, podle anotace jsem chtěla „něco“ a dostala jsem „nic“. Další komerční příběh podle skutečné události, který nemá absolutně nic, čím by vás pohltil. Jediné, co se dalo malinko vycítit, byly idiotské úvahy patnáctiletého kluka, který podle jejich komunity neudělal přece nic tak závažného a zlého. A idiotem zůstal, nic mu nedocvaklo…
Sakra a kolik peněz stála!! Nechápu, když vedle těchto „úúúúžasných knih, které vás chytnou za srdce“ vidíte literární poklady ve výprodeji za 29 korun….

02.07.2018 1 z 5