Ema24 Ema24 komentáře u knih

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Knížku jsem začala číst kvůli povídce Ptáci (jako asi spoustu dalších :)) a vlastně jsem ani moc nevěděla do čeho jdu.
S jakou lehkostí plynula každá povídka a s jakou přirozeností dokázala autorka vyprávět i ty nejšílenější jevy, mi vyrazilo dech.
Knížka mě úplně pohltila a nemůžu jinak než ji doporučit i vám.

29.03.2024 5 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Tak, a mám dočteno, i přesto že bych byla nejraději, kdyby tento příběh nikdy neskončil...
Autorka prostředí popisuje s nádhernou plynulostí, a i když jsem četla knížku v angličtině neměla jsme žadný problém porozumět.
Příběh je velmi komplikovaný, jak až moc jsem zjistila poté, co jsem se ho snažila vyprávět, ale rozhodně stojí za vaši pozornost.
Poutavost knížky nedokáži ocenit slovy. Byla doopravdy výjmečná!
Chápu proč lidé říkají, že se jedná o moderní klasiku a mně nezbývá nic jiného než souhlasit. Doopravdy bych ji přirovanala k nejlepším klasikám.

14.01.2024 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Za mě teda velké zklamání, ale zároveň otevření očí ohledně Nesba a za mě až moc přepopularizovaných knih. Podle recenzí mi měl Sněhulák nabídnou nepředvídatelný děj, od kterého se nebudu moci odtrhnou a po kterém mi bude běhat mráz po zádech, spoustu brutality a až skoro geniální zápletku.

Až na brutalitu to kniha nesplnila. Děj byl předvídatelný, a kdybych měla za každý svůj správný typ dostat padesát korun, byla by ze mě milionářka. Děj mi upřímně připadal jako jedno velké klišé.
Konec je kapitola sama o sobě. Ten raději ani nebudu komentovat.

Postavy mi taky připadaly nic moc, ale překvapivě mi nevadila ani jména ani jejich velký počet (za mě jich tam bylo pořád ještě celkem málo :)).
***
Abychom si rozuměli detektivky/thrillery mám moc ráda, obzvláště pak od Christie, ale tahle mi přišla pěkně špatná.
A pokud je tohle nejlepší kniha od Nesba tak se bojím, jak vypadají ty ostatní

06.06.2023 1 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Jako vždy autorka nezklamala!
Kniha byla napínavá (některých pasážích mi dokonce běhal mráz po zádech), a velmi čtivá - měla jsem přečteno asi za čtyři dny...
Knihu mohu pouze doporučit!

20.02.2023 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Povinná četba, která je velmi příjemná a nedá se jí odepřít nějaké to kouzlo.
Pro mě byla ovšem kniha mnohokrát zdlouhavá a neoslovila mě tak moc jako jiné knihy ze seznamu, které jsem již četla...

21.01.2023 3 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Smrti na Nilu, Deseti malým černouškům i Domu na úskalí jsem musela dát pět hvězdiček a ani zde nemohu udělat výjimku. Agatha Christie opět nezklamala a Hercule Poirot samozřejmě také ne! Detektivka byla velmi čtivá, napínavá a za mě jako vždy prostě geniální!

07.08.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Moje v řadě třetí kniha od Ruty Sepetysové a já opět žasnu! Kniha, tentokrát nahlíží pod pokličku diktatury ve Španělsku. A já ji mohu pouze doporučit!

02.07.2022 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Velmi příjemná klasika, která se velmi dobře čte a měl by si ji přečíst každý!

13.06.2022 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Velmi příjemná kniha na odpočinek, dobře se četla a prostředí nádherné. Příběh je samozřejmě lehce předvídatelný, ale to se u těchto románů dá očekávat. :)))
Jediné, s čím mám problém je povaha hlavní hrdinky, je hrozně tvrdohlavá, nerozhodná a celkově mi přijde lehce natvrdlá...
Ale i tak se těším až si přečtu další díl!

25.04.2022 4 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Miluju detektivní příběhy od Agathy Christie a tenhle na můj seznam oblíbených taky rychle přibyl. Kniha měla rychlý spád (knihu jsem přečetla asi za dva dny) a tentokrát tam nebylo ani tolik postav, takže se snadněji orientovalo. Zápletka opět neočekávatelná a úžasný detektiv s úžasnými šedými buňkami.

Opět úžasný detektivní příběh!

20.04.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Sedm děsivých vyprávění o životech v diktátorském režimu - za mě nápadně podobného diktátorskému režimu z románu 1984 - a útěku do svobodné země.
• • •
Díky této knize jsem si teprve uvědomila v jakém luxusu vlastně žiju.
• • •
Tuhle knihu můžu jen doporučit :))

21.02.2022 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Upřímně jsem nečekala nic, co by předčilo Hunger games. Proto jsem knihu otvírala s tím, že to dobrý bude (autorka přeci umí psát), ale nebude to stejně úžasné jako Hunger games.
• • •
To, co jsem ovšem otevřela mě nadchlo a rozhodně to předčilo má očekávání!

Líbilo se mi, že jsem se během čtení dokázala vžít do Korji a tak rychle si ho oblíbit, i děj knihy mi přišel zajímavý a celkově mi chyběl autorčin styl psaní.
• • •
Knihu rozhodně doporučuji k přečtení! - Snow přeci vždy vítězí!

25.01.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Stejně jako V šedých tónech, tak i tato kniha je krásně napsána a má úžasné téma.

Obdivuji autorku, že si tato témata vybírá a takto krásně popisuje.
Jednoznačně doporučuji!

31.12.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha byla úžasná... Silný příběh, který na konci dojme snad úplně každého. Sympatičtí hrdinové. Hold autorka umí psát!
To, co musím ocenit a vyzdvihnout je jiný pohled na 2. světovou válku. Většina knih pojednává o zvěrstvech, která udělal Hitler. Tato kniha nám ukázala opačnou stranu mince a to zvěrstva, která páchal Stalin.
•••
Sečteno podtrženo, tahle kniha je úžasná a rozhodně doporučuji si knihu přečíst.

29.11.2021 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Tato kniha je mistrovské dílo jednoho vizionáře. Sice se četla o něco hůře než Orwellovo 1984, ale to mi nevadilo. Je to přece jen (a to je pouze můj názor) o něco komplikovanější vize, než měl Orwell. Např. u Orwella bylo naprosto jasné; kdo byl zlý a kdo hodný. Kdežto zde to bylo daleko, ale daleko komplikovanější a vlastně doteď nevím, jestli civilizace byla špatná nebo ne…
•••
Sečteno podtrženo. Tuto knihu bych doporučila těm, kteří se chtějí dozvědět z čeho vznikly dnešní dystopie.

18.11.2021 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Upřímně řečeno kniha mě lákala už nějakou dobu a když jsem se k ní konečně dostala a přečetla si ji, nestačila jsem se divit jak byla úžasná.
Mohla bych zde rozebírat jaký byl G. Orwell vizionář, jak nechápu jak to vůbec dokázal vymyslet a jak se kniha dobře četla, ale to se dočtete všude...
Proto to jen shrnu a řeknu: Tuhle knihu si prostě přečíst musíte... [jinak budete anulováni... :)))]

26.10.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tato kniha mě příjemně překvapila. Čekala jsem něco, co mě přestane bavit v polovině čtení, ale opak je pravdou. Kniha je poutavá, krásně napsaná, no prostě celá atmosféra příběhu byla úžasná.
•••
Za co musím knihu vynachválit je pracování s postavami a jejich psychický rozvoj podle prostředí kde vyrůstali, nebo jak se k nim ostatní chovali. To je něco, co jsem v žádné jiné knize ještě nečetla.
•••
Sečteno podtrženo, tato kniha je výjimečná a rozumím, proč ji ostatní chválí.

20.09.2021 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Krásný konec úžasné "pohádkové" série. Mrzí mě že už skončila, ale co se dá dělat... Každá série jednou skončí a u této to není jinak. Rozhodně se k ní ještě někdy v budoucnu vrátím.
Celou sérii jsem si moc užila a mohu ji s klidným srdcem doporučit!

23.08.2021 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Další naprosto dokonalý díl! Tuhle sérii miluju! Nová hrdinka, spoustu nových zvratů a informací. No prostě... za mě tahle série vůbec neztrácí na kvalitě. Můžu 100% doporučit.

04.08.2021 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha byla po dějové stránce naprosto skvělá. Bavilo mě rozdělení společnosti, kde všichni musí mít svojí frakci a každá frakce ctila své zásady. Jediné s čím jsem měla problémy byla hlavní hrdinka, s kterou jsem si nesedla. Zachraňovali to ostatní postavy.

20.07.2021 4 z 5